» »

Izginotje mailov za 9 mesecev nazaj.

Izginotje mailov za 9 mesecev nazaj.

Mati ::

Pozdrav,
upam, da bo znal kdo pomagati. Na outlook express sem potegnil miale dol. Same zanesljive, nobenih virusov ali kaj podobnega. Vmes grem nekaj pogledat na internet, se vrnem nazaj na maile in vidim, da je zadnji mail v Inboxu datiran na dan 16.7.2007. WTF?

Kje so maili, zakaj so izginili? Kako jih dobiti nazaj.

Prosim za nujno pomoč.

Duhec ::

Če maš inbox datoteko večjo kot 2GB se zna OEju zmešat. :D
Izbriši nekaj starejših mailov s priponkami, restartaj OE in upaj na najboljše. Če ne, pa pa.

Mati ::

Update:

Ko dobivam nove maile jih enostavne ne vidim. Vidim samo boldan Inbox in (1) poleg, ki oznanja, da sem dobil nov mail. Ničesar pa ni videt.

Mati ::

Še enkrat updatam:

Vsi izginuli maili so v dbx datoteki, le OE jih noče prikazati. Bom poizkusil zdaj s Compact folder pa poročam, če bo uspelo.

Mati ::

Ne pomaga. Izgleda, kot da bi bili izginuli maili skriti nekje. Anyone?

dëych ::

Instaliras Thunderbird, narediš Import iz OE in upaš da bo delalo?

Mati ::

Izgleda, da je Compact folder zabil žebelj v krsto. Sedaj teh mailov niti več ni v dbx datoteki.
Novi maila pa so začeli prihajati normalno.

Duhec ::

Si sploh preveril kolk dolga je bila inbox.dbx datoteka ?

Zdaj poglej v koš (recycle bin), če je kje datoteka z imenom Inbox.bak ?
Naredi restore tega fajla, ga preimenuj v dbx in skopiraj v OE mapo.

Mati ::

Datoteka je bila v košu, hvala bogu.
Problem je naslednji. Datoteka je dolga nekaj čez 1 GB. Ko jo zamenjam z obstoječo Inbox.dxb datoteko, se dogaja pravzaprav enako kot na začetku. Na dxb file je recimo 4000 mailov s priponkami, prikaže jih pa samo 1500. Ko dam Compact folder jo stisne nazaj na 457MB.

Ni mi jasno zakaj mi noče prikazat vseh mailov.

DXB datoteko sem odprl z enim programom in noter so prav vsi maili, le prikaže jih ne.

Res mi ni več jasno zakaj se to dogaja. Razlagam si tako, da je mogoče datoteka prevelika. Vendar kako naj zdaj iz dxb datoteke izbrišem nekaj mailov?

steev ::

Sam en backup si nared preden karkoli sprobavaš.
:|

Duhec ::

Inbox.dbx je nekje poškodovana in compact stisne samo do tam kjer je zanj berljivo. Ostalo enostavno odreže. A ti compakt proces javi kako napako na koncu ? Če ti , enostavno zapreš OE in ponoviš compact (File/Folder/Compact all Folders). Včasih naredi do konca.
Če lahko še dostopaš do starih mailov potem skreiraj neko novo mapo npr. backup in postopoma prestavljaj maile v to mapo.Ko prestaviš vse potem izbrišeš inbox mapo, in backup mapo preimenuješ v inbox. Mogoče pomaga.
Poškodovan Inbox.dbx pa lahko tudi neodvisno pregledaš z kakim 3rd party OE recovery programom, ki jih mrgoli na netu. Ti pa znajo izluščit vseh 4000 mejlov v posamezne falje, zato bodi previden, da jih slučajno ne obnoviš na namizje. :D

Mati ::

Operacija uspela.

Zgleda, da se je zaradi velikosti dbx file-a zadeva sfižila in enostavno ni več prikazovala 60% mailov.
S programom Macallan sem extrahiral vse maile iz datoteke in jih nato ročno vstavljal v Inbox. Seveda sem pred tem odstranil file Inbox.dbx, tako da je bil Inbox prazen.
Polovico mailov sem dal v inbox, drugo polovico pa v en dodaten folder Inbox-bak, ki sem ga naknadno naredil.

Sedaj so nazaj vsi maili, hvala bogu, me pa glava boli ko hudič, glede na to, da sem se jebal od 19.00.

jype ::

Lessons learned?

Ne uporabljat amaterskega softvera za resno delo.

Mati ::

Lessons learned?

Ne uporabljat amaterskega softvera za resno delo.


Ja kaj pa naj uporabljam, če Thunderbird nima možnosti izvoza mailov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook Express

Oddelek: Pomoč in nasveti
112277 (915) amigo_no1
»

outlook express problem s količino

Oddelek: Programska oprema
61898 (1825) Duhec
»

outlook express in pošta

Oddelek: Programska oprema
102478 (2370) knesz
»

Outlook express težava - kam je šlo 900 emailov?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191706 (1213) DrSergioDJ
»

Outlook Express>prejeto-KAKO IZBRISATI???

Oddelek: Programska oprema
92485 (2393) TinkaPinka

Več podobnih tem