» »

Nasveti za nakup 12" prenosnika

Nasveti za nakup 12" prenosnika

lopov ::

Zdravo!

Kolegica za sluzbene potrebe kupuje nov prenosnik. Ker veliko potuje po svetu zeli nabaviti 12-incnega, kateri pa mora imeti moznost priklopa na "docking station". Tako bi imela doma vecji monitor s tipkovnico in misko. Sam se na taksne prenosnike ne spoznam in prosim (oz. prosiva) za predloge.

Prenosnik si lahko kupi v tujini (EU, pa tudi ZDA ali Kanada), v upostev pride tudi "tablet-PC", le da *ne* sme biti vecji od 12".

Hvala,
b.
  • spremenil: lopov ()

dbevfat ::

Glede na to, da je za službene potrebe in da veliko potuje, je izbira skoraj enostavna. Lenovo ThinkPad X61s ( review), Dell Latitude D430 ( review), ali pa Sony VAIO TZ ( review), ki je še manjši (11.1") in ima baje najdaljšo avtonomijo.

Predloge sem naštel v osebnem preferenčnem vrstnem redu, ki je rezultat mojih izkušenj in izkušenj ljudi, ki jih poznam. Če bi jih razvrstil po estetiki, bi bil vrstni red obraten :). Sigurno lahko tudi HP ponudi kaj dobrega, ampak o HP-ju ne vem skoraj nič, zato raje ne predlagam.

Naj kupi v ZDA, kjer dobi verjetno najceneje, samo naj se prej pozanima glede garancij. Z Lenovotom ne bi smelo biti težav, ker ima uradne servise povsod po svetu, Dell morda zahteva nakup Traveler Warranty, za Sony pa ne bi vedel.

lp
nvr2fat

zee ::

moj glas gre Lenovotu x60s (predhodnik predlaganega x61s). majhen, zmogljiv, kul.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

lopov ::

Kolikor sem dobil obcutek je celo boljse da tako majhen laptop nima wide-screen, pac pa 4:3 kot predlagani Lenovo. Poleg tega kolikor vidim je to edini model ki ima moznost priklopa na docking station. Za HP moram se prebrskati, tam imajo tudi 2 modela tablet-PC in si moram zeti malo vec casa.

Hvala vsem!

lopov ::

V temi "Kateri prenosnik" je na dnu tudi link na FJS 12.1" prenosnik:
http://slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=170766&mesto=5499

in sicer tole: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 T5450

Morda kaksen komentar glede tega modela? Osebno imam sicer *zelo* slabe izkusnje z njihovim 17" laptopom, ampak .. cena je ugodna, pa se pri nas in takoj 8-)

PALOMINO ::

Pozdrav,

Sam prodajam 12" laptop z docking station...

če te zanima ZS.

Cena ugodna :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejši prenosnik za predvajanje FullHD videa

Oddelek: Kaj kupiti
72778 (2528) jan01
»

Toshiba Satellite Pro M70 Mnenje?

Oddelek: Kaj kupiti
51108 (1039) Mr_Globus
»

Tudi Thinkpadi gorijo

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
303626 (2595) Pyr0Beast
»

Intel predstavil Core 2 Duo za prenosnike

Oddelek: Novice / Procesorji
153844 (3084) madviper
»

Mobile x700 vs mobile 9700

Oddelek: Kaj kupiti
131169 (1013) billy

Več podobnih tem