» »

podatkovna baza od ASP slovarjev

podatkovna baza od ASP slovarjev

štromarka ::

torej za svoj telefon pišem slovarje v javi pa me zanima če je že kdo odkodiral od ASP slovarjev bazo oz. ve katerega tipa je. Grem živet za nekaj časa v nemčijo pa bi mi tole na telefonu prav prišlo. Ali pa mogoče če je kdo že naredu programček, da je dobil podatke ven.
Če ga kdo ma bi prosu če mi pošle zs
hvala

yeti ::

Ce jaz kaj vem o asp bi bila tole kršitev licenčne pogodbe.

štromarka ::

mah nič ne veš.
Če imam to za lastno uporabo nč ne kršim. Če bi distributiral pa ja.

Pa prosim brez nekonstruktivnih odgovorov ker tole ni pravniški forum.

yeti ::

:D

Copy pastaj si ven. S tem res ne kršiš ničesar. Glede "dekodiranja" baze, pa kršiš EULA. In kolikor vem tudi forumska pravila.

tonic ::

enkrat sem tole že gledal, ampak nisem našel nič pametnega

sem še pa enkrat pogledal zadevo in mislim da je največ "pametnih" informacij v .ASW fajlih

če boš kaj pametnega našel napiši...

steev ::

In ti želiš met na telefonu sskj, ki zavzame 100 MB?
:|

darkolord ::

2 giga kartica stane like 10 evrov

Karlos ::

Dolgo časa nazaj ~2 leti je nekdo na mobisuxu napisal da je "razbil" mislim da 16bitne ASP slovarje in si naredil symbian slovar.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

štromarka ::

če razbijam bazo ne kršim eule v kolikor je rabite ne grem kazat drugim in jo uporabljam za lastne potrebe saj sem lastnik slovarja. Sicer je pa brat pravnik pa ti povem da ne kršim pravic.

Drugače pa A32 file imajo največ infotov samo bi mogoče blo lažje probati z asp 16bit -no različico bomo vidl.

Za 100mb mi ni problem mam 6gb kartico pa še ene 200 na telefonu tko da ni blema mam pa windows mobile

bolj gre tudi za to da se učim programirat

steev ::

Hotel sem reči samo to, da rabis malo hitrejsi telefon. Da je en kup podatkov to.
:|

yeti ::

steev: bo držalo. Imam blueangel-a (400mhz cpu), ni sposoben handlati precej manjše baze
podatkov.

Glede pravic je pa mickno spolzko. Ker NISI lastnik slovarja. Software ti je samo dan v uporabo.

Se je pa zadeva malo zakomplicirala zaradi EU, vendar ti famozni "Article 6", na katerega se tvoj
brat morda opira (in ki je tudi edina zadeva, na katero se lahko opira), dovoljuje samo reverse
engineering programa za namene (so)delovanja z drugim programom, kar pa v tvojem primeru
ni slučaj. Ti dejansko ločuješ podatke od programa in bi rad imel/a svoj prikazovalnik. :)

Sploh pa nehaj komplicirat, copy pastaj podatke ven (kdo je pa rekel, da jih moraš ročno? :D),
samo ppc je prešvoh za prikazovanje teh podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yeti ()

darkolord ::

Ko sem jaz nazadnje probal, je na PPC čist lepo delal... Če maš postavljene indexe, iskanje poteka po precej manjšem delu podatkov

Zgodovina sprememb…

TheHijacker ::

Punca je hotela gesla iz SSKJ z določenim kvalifikatorjem izvozit za v svojo seminarsko nalogo. Seveda je mene določila, da bi se matral s copy paste 3500 gesel v wordov dokument.

In ker moji možgani delujejo precej geekovsko sem se zadeve lotil iz drugačnega kota. ASP32 zna shranit posamezno geslo v RTF format s katerim ti tudi ohrani vse naglase, kar je točno to kar je on potrebovala. Torej je bila prva opcija ta, da sem kliknil na prvo geslo, šel v meni in izbral tiskanje v RTF. In tako vsako naslednje geslo. Ker je računalnik narejen ravno za takšna avtomatizirana opravila sem lep snel program AutoHotKey, mu napisal program, ki je vse to lepo ponavljal in ga zagnal.

Čez cirka 30 minut me je na disku čakalo 3500 RTF datotek z vsemi gesli, ki jih potrebuje za seminarsko nalogo. Naslednji problem je bilo združevanje teh gesel v Word s tem, da zopet treba ohranit vse naglase. Tu sem uporabil Total Commander in njegov interni Lister (F3). Zopet sem napisal skripto v AutoHotKey programu, ki je lepo vzela cel text iz RTF-ja in ga copy paste v Wordov dokument. Zraven sem še oblikoval pa dajal nove vrstice ampak to ni pomembno. Poleg tega je bilo treba še delat neke primerjave s Slovenskim pravopisom 2001, kar sem rešil s PHP-jem ampak tudi to ni pomembno. Glavno, da je dobila pohvalo za trdo delo in pa čisto desetko :D.

Torej. Izvoz iz baze je mogoč. Sicer je precej dela, ki se ga da precej olajšat. Po moje ne bi bil problem takole izvozit vseh 100.000+ zapisov al koliko jih je že. En dober program, ki zna delat z RTF-ji bi bilo treba še spisat in bi lahko izdelal svojo bazo.
http://www.google.si

darkolord ::

Jaz sem si ene par let nazaj "izvozil" vse slovarje iz te zbirke v SQL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

poweroff ::

Jaz imam pa malo drugačno vprašanje. Ali je kdo že skušal zagnati te slovarje pod Linuxom?

Jaz sem poskusno zagnal te slovarje pod Wine (v bistvu ASP 1.11), zadeva sicer deluje, vendar je izpis precej čuden. Ko namreč vpišem geslo, se v oknu oz. delu okna za izpis prikaže prevod.

Potem vpišem novo geslo in zgodi se to, da se nov prevod izpiše čez starega. Skratka, zadeva postane neberljiva.

Če pa naredim select teksta, pa se izbere pravi tekst, ki pa je izrisan preko starega in zato neberljiv.

Kakšna ideja? Ali ima kdo kakšne drugačne izkušnje s kakšno novejšo različico?
sudo poweroff

zee ::

16-bitni ASPjevei slovarji delajo pod linuxom, za novejse pa ne vem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

imagodei ::

@Matthai:

Just for the record: v linuxu si seveda poskušal zagnat kupljene in licenčne ASP slovarje, ane? ;) >:D
- Hoc est qui sumus -

poweroff ::

Kupljeni so zagotovo bili. :D

Je pa tako, da jaz dober software praviloma kar kupim - a le, če mi deluje. Na žalost je politika nekaterih podjetij pač taka, da te včasih sili v razne preskuse pred nakupom.

V bistvu je bila verzija licenčna in kupljena s strani firme, pa tudi preizkus je bil opravljen na službenem računalniku.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je windows XP varen pred virusi, če ga uporabljam zgolj za email?

Oddelek: Operacijski sistemi
493118 (2622) Matej1088
»

Microsoft Visual Basic 5/6 program - geslo

Oddelek: Informacijska varnost
131493 (1144) Roadkill
»

ASP slovarji za telefon?

Oddelek: Programiranje
258172 (4810) dunda
»

ASP slovar dodajane zbirk

Oddelek: Programska oprema
156991 (6003) dunda
»

Varnost v praksi (1. del) oz. kaj pomeni dobro geslo

Oddelek: Novice / Varnost
324937 (2822) Brane2

Več podobnih tem