» »

MSN virus???

MSN virus???

lolek84 ::

Pozdravljeni!

Na msn-ju od bratranca opažam, da je nekaj narobe. Namreč sam od sebe mi pošilja "want to see my pics accept this" in take stvari.
Zaenkrat sem še na faksu oz. bolje povedano, da grem za vikend domov in bom verjetno moral it popravljat to zadevo.

Zdaj pa me zanima, kaj v tem primeru narediti? ALi mu enostavno downloadam kak antivirusni program, ki "prečekira" računalnik in najte vse črvičke in bo konec tega? Ali kaj bom moral vse storit, da mu takih stvari ne bo počelo? Bom motal zbrisat msn in ga na novo naložit?

Antivirusnega nima. Sem premišljeval, da bo valda kar avast dober ali? Mislite, da bo rešil to stvar?

No če ima kdo kako idejo, kako mu bom čim bolje lahko pomagal, mi naj svetuje.
Hvala

Jakka ::

Verjetno je fora s procesom "servicer.exe". Exe file se nahaja v C:\WINDOWS\System32\ in privzeto ni viden očem, skrita sistemska datoteka. Če obkljukaš, da prikazuje vse datoteke in da ne skriva sistemskih (pod folder options, view), se bo prikazal.

Jaz sem problem rešil tako, da sem ta file najprej ubil s Process Explorer-jem (v task managerju ne gre), ga pobrisal z diska v cmd-ju (rm C:\WINDOWS\System32\servicer.exe) in odstranil bližnjico iz run-a.
Regedit, HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run, izbrišeš ključ z imenom "servicer.exe". Restart, pogledaš če zgine.
Meni je v drugo neznano kako takole uspelo.

V razne antiviruse pa že nekaj časa ne verjamem več. Preveč jokanj, da ne znajo česa odstranit. Raje ročno odpravim zadevo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z računalnikom!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
112148 (1947) mjk
»

trojanski konj help!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
52450 (2123) Izi
»

MSN pošilja sporočila....?

Oddelek: Programska oprema
81010 (1010) sheldon
»

Kako odstraniti Winload.exe...

Oddelek: Pomoč in nasveti
152379 (2119) vratar
»

Trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
214004 (3615) KaiCris

Več podobnih tem