» »

Prekinjen Windows setup

Prekinjen Windows setup

boros ::

Pozdravljeni, prosim za pomoč pri namestitvi XP SP2.
Gre za sistem z MB K7VT4A+ z AMD Sempro 2600+, 512 RAM in 120 GB diskom.
- Računalnik se je ustavljal (zmrzoval), zato sem vstavil druge RAM (iz drugega računalnika) in računalnik je veselo delal.
- Nabavil sem nove RAM 512 MB in ko sem jih vstavil se zagon ni izvedel. Ugasnil sem vse skupaj, pri ponovnem zagonu pa sem dobil zaslon, o prekinitvi zagona in opcije za zagon. Problem je, ker nobena opcija ni pognala windowsov.
- Poskusil sem z zagonom s CD in R, pa se mi vsa stvar ustavi na točki, ko izpiše "Setup is starting Windows" in ne gre nikamor več.
- Medtem sem tudi formatiral disk (prestavil sem ga na drug računalnik), tako da sedaj ne morem več poskusiti z zagonom starih Winsov.
Ali ima kdo kakšno idejo? Kaj bi lahko bilo narobe?
LP

chucki ::

Zakaj nimaš tiste rame noter, ki so ti delovali? :\

boros ::

Jih imam na tej mašini, ki dela, da lahko iščem pomoč ...

boros ::

Končno pa bi novi RAM moral delat ??!

boros ::

Zdaj sem Rame prestavil in ta računalnik z novimi dela, drugi ima pa še vedno iste probleme( z RAMI, s katerimi je prej delal!)
Res ne vem kaj naj?!

tyker ::

em, ce sem prav razumel.... s starimi rami ti je pc zmrzoval, z novimi ti je delal, z kupljenimi novimi ti ni delal.... in ko si dal "stare nove" notri tudi ni delalo vec? je tako?

tyker ::

ja ja ok, sem zastekal... problem je lahko v tem da... em, si bil pozoren kaksen rame si dajal notri? recimo cl2.5 ali cl3?

si probal, resetirat bios?

boros ::

Tako ja; vendar imam nove kupljene rame sedaj na tem računalniku in kot vidiš delajo?!
Pri onem pa tudi BIOS reset ni pomagal. Sistem se ustavi, ko skopira driverje in bi moral zagnati Winse (Windows Setup - "Setup is starting Windows"

c00L3r ::

Jaz bi obojne rame preveril z memetest (maš ga vključenega na Ubuntu distribuciji). Če je možno probaj še BIOS nadgradit. Sem že 2x mel problem, da računalnik ni znal delat z rami zaradi starejše verzije BIOS-a.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen po menjavi matične

Oddelek: Pomoč in nasveti
181675 (1354) Hayabusa
»

Ko nalagam windowse se mi racunalnik umes ugasne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6911 (828) Gwanaroth
»

med nadgrajevanjem bios se mi je racunalnik ugasniu

Oddelek: Pomoč in nasveti
181163 (1047) T-Mac
»

Inštaliranje win xp na sata disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121346 (710) jero_no1
»

Windows Xp in težava ob poskusu namestitve

Oddelek: Pomoč in nasveti
91036 (838) kelmat

Več podobnih tem