» »

Kolko je -dejansko- vredo tole dvoje

Kolko je -dejansko- vredo tole dvoje

#000000 ::

racunalnik 1
pentium 4 2.0 ghz
512 mb ddr 400 ram
40 gb no name disk
plata je baje nič posebnega z integrirano 64 grafiko
integrirano zvočno in 10/100/1000 mrežno kartico
1 agp slot
2 pci
4 krat usb back
2 krat usb front
CD-rom
neko obično ohišje z napajalnikom

racunalnik 2
pentium 4 2.0 ghz
256 mb sdram 133
40 gb disk
grafika agp nvidia vanta al neki v tem stilu 16 mb
zvok in mrežna 10/100 integrirani
2 krat usb zadaj
2 krat usb spredaj
CD-rom
ohišje z napajalnikom

človk je reku da vse dela bp in da ni nič napijnjenih kondenzatorjev

a se splača vzet oboje za 200€ ??

kmetek ::

max oboje 150€.

solatko ::

Nič, če ne veš za kaj boš rabil.

#000000 ::

LOL zakaj bi kupil če neb rabu ??

joze28 ::

tole mi ne gre skupaj:

pentium 4 2.0 ghz
256 mb sdram 133

katera plošča podpira sd-rame in tak "močan" procesor?

dejansan ::

je imelo več firm take plate na voljo
dejansan

miranpozar ::

joze in dejan: to sploh ni nic cudnega in pravzaprav sploh ni odvisno od proizvajalca plate. To je stvar chipseta, okoli katerega je zgrajena osnovna plosca. Tak tip je bil naprimer Intelov 845:
http://www.intel.com/products/chipsets/845/index.htm

LP,
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

#000000 ::

Ja baje so (nisem jih še videl) to neke IBM mašine netvista al neki podobnega. LP

edit: aja drugač pa imam plato ki podpira cereron 2.8 ghz in oba rama ddr400 in sdram133, vsakega posebej se razume, imena pe ne vem ker se mi ne da razdirat zdele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

solatko ::

Toliko staro, da kar koli bo crknl, boš imel cel kup neuporabnega materiala. Če imaš že malo starejši računalnik doma, razmišljaj o sestavi novega, starega pa pustiš za server ali router. Na teh dveh boš lahko poganjal kakšne stare windowse in office za kaj drugega pa sta pre slaba in boš čakal par minut, da ti bo kaj odprlo. Glede na to, da se zanimaš za ta dva metuzalema, nisi igračkar in bi si za cca 350€ lahko sestavil že kar spodoben sistem, ki ti bo služil nekaj let. Škoda vsakega eura za se vračat v zgodovino, razen za rezervne dele za že obstoječi star računalnik.

#000000 ::

To maš prav, ampak noben ni zame, sta za žlahto, so pa to starejši ljudje 65+ kusur, za njih bo pomojem tole owerkill zadeva, samo web-mail in kak film-muska.

jest10 ::

Na teh dveh boš lahko poganjal kakšne stare windowse in office za kaj drugega pa sta pre slaba in boš čakal par minut, da ti bo kaj odprlo
Ha, ha, ha,...
Pa daj no nehaj s takimi. 2GHz P4, 512MB rama in ti mečeš ven takele trditve?:\
Zanimivo, da je včasih večina normalno shajala z XPji na 500-1000MHz procesorjih z 256MB rama in ne boš verjel, ogromno stvari se je dalo početi.

toblak ::

Se strinjam!

solatko ::

Govorim o tem, da je škoda dajat kakeršen koli denar, da si kupiš stara jajca, na katerih vse dela zelo počasi (res je da dela) in če kaj crkne, ne boš dobil delov. Tudi če bo hotel prodati, za tak denar ne bo nihče kupil. Te zadeve, v kolikor jih ima kdo še doma, se šenkajo žlahti, da se otroci učijo osnove računalništva, ni pa to zadeva, ki bi jo priporočal starejšim uporabnikom, sploh če ni nikogar blizu, da jim bo sproti popravljal, kar bo šlo. Kar se pa tiče 2,0 pentiuma pa tako: vse je delal tako hitro, da sem hotel it nazaj na AMIGO 500, šele ko sem nadgradil računalnik na čip set 875 in dal noter 3,0 prescota, sem stvari lahko opravljal kolikor toliko normalno. Eno posrano sliko v foto shopu mi je odpiral skoraj pet minut, da ne govorimo o delu z video datotekami. Windowse sem imel oskubljene kolikor se je dalo, pa nikamor.

Matek ::

Huh, sestra je imela do nedavnega doma 2.2 GHz Athlona XP in 512 MB rama, torej malo boljsa kista kot tista prva, ki jo je navedel avtor teme. Gor so bli solidno vzdrzevani Winsi XP in sistem je bil popolnoma uporaben za vecino vsakdanjih zadev (surfanje, razne seminarske naloge za v solo, torej word in powerpoint, glasba, filmi), pri tem je deloval povsem odzivno, nic kaj bistveno slabse od mojega C2D laptopa, tako da resnicno ne vem, kako je bil tvoj sistem tako grozen.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

solatko ::

Delo z videom in fotografijami - za word.... je dober že 386, za kej pogledat tudi, ko pa spreminjaš video ali glasbene formate, pa je moči procesorja absolutno premalo. Tudi če kaj vlečeš na p2p in hočeš še kakšno drugo stvar delat istočasno je tema.

Yamaha ::

Zdravo,

še eno podobno vprašanje.

Mi lahko prosim ocenite vrednost naslednjega kompleta:

Računalnik (datum nakupa dec 2005):

Ohišje Chief lbx
1 GB RAMA
ATI RADEON X800 GT
AMD Athlon 64 Processor 3000+
Asus A8N-E S939
Hitachi 250 GB
Dvd Nec nd-3550a

LCD: 1740 PQ LG

Najlepša hvala!

LP

solatko ::

Računalnik je največ vreden, če ga boš uporabljal sam, lahko pa probaš na bolhi - avkcijo, da boš videl, če je sploh kakšno zanimanje, če ga ni je vreden praktično nič. Plata tri generacije nazaj, proc zastarel, grafika ali ali, edino disk je nekaj vreden, morda ram - tam okoli €150

mesoreznica ::

@#000000 glede na to da za dobrih 200€ dobiš nov osnoven PC, se mi zdi cena 100€ po sistemu za zgornja dva računalnika overkill. Če ti proda oba za 100€ potem ne rečem. 200€ za oba je pa po moje neumno visoka cena.

@Yamaha priporočam ti da ga prodaš po komponentah. Boš iztržil več kot sam PC skupaj. Ram, grafa, disk bi znalli hitro it v prodajo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

#000000 ::

Men je bistvo da za 200€ dobim dve kokr tolk spodobni jajci ki bodo BP za web, mail, kak film včasih. To da za 200€ dobim dobro zadevo vem, ampak jest rabim imet dve. Sej sem že vzel, dobil poleg še dva 17" CRT monitorja, 2× miš 2× tipkovnica, zvočniki pa so tko že v samih mašina serijsko, sicer bolj jadni ampak zaenkrat so super zadovoljni.

Itak pa sem zadevo častil, sej če se bodo navdušili bojo tko nove kupil. Hvala zaenkrat LP

soso ::

Koliko bi bilo to vredno?

intel core duo 2,66 mhz
geforce 6600 - 256 mb
512 ram
160 disk
star 1 leto!

in pa

celeron 2,66 mhz
512 ram
ati radeon 9250 -128 mb
160 disk
star 3 leta

Hvala LP
Ah ni nam lahko!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: soso ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen prenos podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121751 (1559) MrStein
»

Kako velik disk v stari PC?

Oddelek: Strojna oprema
111866 (1563) kixs
»

Kaki PC majo vasi starsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505117 (4175) BoLhCa
»

Pentium M 740 1.73 GHz/533 FSB a bo deloval na Intel 855 chipsetu?

Oddelek: Strojna oprema
141642 (1544) mtosev
»

Računalnik do 200K - za igre.

Oddelek: Kaj kupiti
51452 (1346) boštjan

Več podobnih tem