» »

Sapphire Atomic HD3870 hladilnik

Sapphire Atomic HD3870 hladilnik

Xtreme Systems - Kot kaže, bo Sapphire na AMD Radeon HD 3870 karticah zamenjal referenčni hladilnik z lastno rešitvijo, ki, za razliko od referenčne, zasede le eno PCI(e) režo. Glavna prednost je možnost uporabe štirih grafičnih kartic v CrossFire+ navezi na praktično vseh matičnih ploščah. Uporabo referenčnega hladilnika, ki zasede dve reži, in štirih kartic naenkrat zaenkrat omogoča le MSI K9A2 Platinum, ki ima vse štiri PCIe x16 reže razporejene s po eno PCI (oz. PCIe x1) režo med njimi. Vse ostale matične plošče, zasnovane na AMDjevem 790FX veznem čipovju, imajo namreč vsaj dve reži popolnoma skupaj.



Sam hladilnik uporablja zanimivo tehnologijo, imenovano Vapor Chamber, ki je zelo podobna toplotnim cevkam, a konceptu odstrani nekaj pomankljivosti. Cevke namreč delujejo po principu toplega in mrzlega dela, pogosto pa so omejene z gravitacijo. Pri Sapphire-u pa bodo uporabili, kot že ime pove, izparilno komoro. Obložena je s tanko plastjo vpivne snovi, ki zadržuje tekočino, s kapilarnim efektom pa pomaga tudi pri dovajanju le-te do izvora toplote. Tako tehnologija ni omejena z orientacijo izvora toplote oz. gravitacijo. Sama komora je v tem primeru debela 3 mm, v testih pa je novi hladilnik tudi znižal temperaturo grafičnega jedra za 7° Celzija v primerjavi z referenčnim, dual slot hladilnikom.

11 komentarjev

X-LoRd ::

malo bi se lahko pri dizajnu bolj potrudili drugače pa TOP!

PrimozR ::

Kaj pa je z dizajnom narobe? Piano black finish, mmmm...

w00tnes ::

Se strinjam, dizajn je preprost in lep :))
Hm me zanima ce bi na mojo P5W sle 2 takile kartici....hum hum

Oddin ::

Mene bolj kot dizajn zanima, ali se bo ta hladilnik dalo kupiti posebej. Če me kaj moti pri novih grafičnih, potem so to veliki hladilniki, zato bi z veseljem odkartal nekaj € za dva Atomica. Če pa se ne bodo prodajali posebej, potem je pa to živa svinjarija.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

MrStein ::

Če hočeš lep izgled, kupi vazo z orhidejo al nekaj ... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WamPIRe- ::

Enostavno in učinkovito... to je to.
Če bi se prodajal posebej bi bilo res zakon.. drugače bo pač treba kupiti Sapphire grafično.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

PrimozR ::

w00tnes na P5W gresta tudi 2 referenčni, valda...

Dvomim da se bo tole prodajalo ločeno, če že, pod drugim imenom. Sapphire je pač prodajalec graf in bo tole del grafe. Mogoče pa, bomo videli.

Oddin ::

Fora je v tem, da če vgradiš v računalnik dve grafi (CF ali SLI), ti zmanjka pci rež. Imam dve Sapphire HD3870 v CF. Zvočno kartico sem lahko vgradil, TV kartice pa nimam kam in bi mi Atomic to težavo rešil.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Pesimist ::

Ja stane pa tudi ziher vsej 30 euro vec kot ostale firme ki so ene ze pod 200.

simnov ::

a ni to nek peliterjev čip al kako se že reče

PrimozR ::

Ne. Pri pelt. elementu z uporabo elektrike prenašaš toploto z ene strani na drugo. Hladiti pa moraš hlajenec (jedro) + pelt. element. Nuja je torej vsaj vodno hlajenje 8za CPU/GPU). Tole je razvaljana toplotna cevka z izboljšavami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja druga generacija Marsa

Oddelek: Novice / Grafične kartice
125533 (4695) Meizu
»

ECS prirpavlja trojico matičnih plošč za Llano

Oddelek: Novice / Matične plošče
113502 (3047) PrimozR
»

V sliki še GeForce GTX 470

Oddelek: Novice / Grafične kartice
74719 (4009) LordPero
»

GeForce GTX 260+ za eno režo

Oddelek: Novice / Grafične kartice
313914 (2835) filip007
»

Gigabyte izdal P35 matično ploščo s 5 PCI režami

Oddelek: Novice / Matične plošče
433737 (3737) Spc

Več podobnih tem