» »

Ergonomija?

Ergonomija?

SmeskoSnezak ::

Nekje sn na uhe prvleko, da bo božiček bolj radodarn kot sicer... in si bom tak lahk kupo Logitech Wave tipkovnco. Ker pa dost prešpilam online streljačine, me zanima, kaka miška bi zravn pasala, ki je tud full ergonomična? Nasledno leto pa bomo urejali tud vso mojo sobico in bi rad zvedo več o tej ergonomiji. Kako mizo naj te kupmo? Zdaj mam eno mičkeno, katera se bo pod vso to težo vsak cajt zlomla, da ne omenjam, da že vse odstopa. :D Tak da me zanimajo ergonomske rešitve, kajti o tem področju nimam pojma. In bo prav prišlo, ko bom počas mogu na faks it pa začet več časa preždet v sobici, se učit, itd. Obstajajo kake bukve na to temo, torej o ergonomiji? Kaj sploh pomen ergonomija?
@ Pusti soncu v srce... @

Izi ::

Kot ponavadi je najbolje najprej pogledati v SSKJ:

ergonomija - veda, ki se ukvarja z raziskovanjem človekovih telesnih in duševnih zmožnosti in ustreznim prilagajanjem delovnih obremenitev.

Torej za neko zadevo rečemo, da je ergonomska, če je prilagojena človeku tako, da jo čim lažje uporablja.

jype ::

Izi> Torej za neko zadevo rečemo, da je ergonomska, če je prilagojena človeku tako, da jo čim lažje uporablja.

Torej SmeskoSnezak potrebuje en cimbolj storast stol in nemogoco mizo, da bo vec casa prezivel zunaj in bo bolj zdrav.

fosil ::

Evo, slo-tech članek na to temo
1. del
2. del
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

SmeskoSnezak ::

Dankešun. :8)

Bi še zdaj odgovorli na druga vprašanja, kaj torej kupit...
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Al pa naj nekdo pove, kako knjigo si lahk sposodim na to tematiko?

p.s.:Zdaj sn mal brskal tu gor po starih temah, pa full priporočate MX518. Si bom jo šou ogledat.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Mal obujam temo, ker mi bo moj stol počasi razpado in me zanima, keri stol mi priporočate?
@ Pusti soncu v srce... @

opeter ::

Hahaha. :) Recimo kaj takega?
http://www.pivk.si/

So neki stoli v akciji.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hamax ::

Jaz imam tega in je super. Cena je bila takrat okoli 280€.

SmeskoSnezak ::

Je kaka trgovina kje v MB s takšnimi stoli? Da človek sproba, pa vidi v živo.
@ Pusti soncu v srce... @

Izi ::

Tudi jaz sem nabavil Dynamic Evolutiona, ko se mi je prejšnji polomil po 15 letih.
Stol je dejansko najpomembnejši del računalnika :D
Iskal sem 3 mesece in pregledal tako rekoč vso "hi-end" ponudbo.
Dynamic Evolution je po mojem mnenju povsem brez konkurence. Tista mreža za hrbet je odlična pogruntavščina. Model stola spada med fotelje.
Ker gre za vrhunski stol ni ravno poceni ampak je vreden vsakega eura.

Imam točno tega Dynamic Evolution, črnega z nastavljivo višino naslonjal za roke



Je pa problem, da firma Ergoles obstaja samo v Ljubljani na Viču. Imajo pa tam velik salon samih stolov :)
Svojo rit lahko zavališ v kakšnih 100 povsem različnih modelov stolov, za vsak okus nekaj in vsi narejeni precej kvalitetno.

Ponavadi ne delam reklame za firme, ampak si zaslužijo ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

DimmniBurek ::

Cena je pa miljardo :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Izi ::

Ni tako hudo.
Marca letos sem dal zanj 220 €.
Podražil se verjetno ni, več je možnosti, da se je v tem času že kaj pocenil.

Marc` ::

Kje si ga pa kupil Izi?
Na Ergolesu so mi napisali, da stane 272€ z ddv-jem, kar je precejšnja razlika.

Izi ::

Se oproščam, vedno pozabljam, da je navadnim kupcem pomembna cena skupaj z DDV.

Cena je bila Marca letos 227 € in dobil sem še 3% popusta, ker sem plačal z gotovino tako da je cena prišla 220 €.
Z DDV je to 264 €
Cena brez popusta skupaj z DDV pa bo ravno 272 €
Se pravi, da je cena popolnoma ista kot pred pol leta.

Steinkauz ::

Tudi jst si lastim Dynamic Evolution X in lahko samo hvalim, ker je super stol. Tudi veliko cenejši je od raznih spinalis.

Anze92 ::

imam ergolesovega Enjoy...Zelo dober stol, vreden svojega denarja...cena okoli 200 €

SmeskoSnezak ::

Ker nočem odpirat nove teme, bom kar tukajle vprašal. Pred kakim tednom nazaj sn si sposodo nek rablen laptop od kolega, da vidim, če se splača narediti prehod iz ove kište na bolj prenosno. In je kar dobra stvarca tole. Me pa neke zanima. Večino časa sn vedno presedel za mizo in LCD-jem, stola pa potem nisn kupo (beri zgoraj). Sem kuj enga kuhinskega vzel. Zdaj pa kar v postli ležim. A je to sploh dobro iz ergonomskega vidika? Da ležiš/napol sediš...
@ Pusti soncu v srce... @

koyotee ::

Dobr forum si si izbral za taka vprašanja...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

opeter ::

A je to sploh dobro iz ergonomskega vidika? Da ležiš/napol sediš...


Ja, dobro je. Boš lahko v prihodnosti testiral prototipe umetnih hrbtenic.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SmeskoSnezak ::

Torej ni? Ne znate nikol dati pametnega odgovora tu gor? Đezus... Vedno odgovarjate ko kura okoli kurnika. In zakaj ni?
@ Pusti soncu v srce... @

amigo_no1 ::

SmeskoSnezak ::

Eh, obupni ste... :P Bom rajš šel do koga, ki se spozna na ergonomijo. Tu gor sn dobo v tej temi zelo malo odgovorov na samo tematiko.
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pisarniški stol

Oddelek: Loža
419537 (5330) Qushaak
»

Kvaliteten računalniški stol za okrog 100€

Oddelek: Loža
267652 (6079) Veron
»

Pisarniški stol (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12230701 (15231) Unknown_001
»

Kateri stol

Oddelek: Loža
294780 (326) Saladin

Več podobnih tem