» »

kvaliteten napajalnik nižje moči

kvaliteten napajalnik nižje moči

kow ::

Nabavljam računalnik in me zanima kateri napajalnik (moč circa 350W) priporočate?
Želim si zanesljivost, stabilnost, čim večji izkoristek ( povprečno bo verjetno dovajal nekje 150W), tiho delovanje . .. (in še kakšno lastnost, ki jo mogoče ne poznam)

Hvala.

Kato ::

Wow, končno nekdo ki ne nabavlja 600+ watnega napajalnika.

Fortun Zen
To je najučinkovitejši napajalnik kar jih poznam, pa še zelo poceni je. Moraš ga pa imeti tako postavljenega ,da ga ostale komponente ne segrevajo.

_mOuSe_ ::

A tebi se zdi 77eur zelo poceni?!? Čist preveč keša za napajalnik...

Power LC6350 350W je čist v redu, pa samo 25eur stane.

lp, mOuSe

Kato ::

Halo, človek je rekel "kvaliteten". Itak se ti prej kot v enem letu povrne ,ko vračunaš koliko štroma si prišparal, pa še enega nadležnega kričača ne boš poslušal.

_mOuSe_ ::

Ni ta pravi, napačen link je bil:| Mislo sem tega LCja, ki ima 12cm ventilator. Res, da je Fortun Zen full tišji ampak tudi LC-ji tipa Super Silent delujejo izredno tiho za ugodno ceno.

lp, mOuSe

Kato ::

Nič nisi linkal. Drugače pa sem tudi sam imel nekega LC-ja s 140mm ventilatorjem, ni bil ravno glasen, ampak tih pa tudi ni bil.

Tomson ::

Na AnandTechu so izbrali Power Suply of the year:

PSU of the Yaer 2007
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Kato ::

Ja Seasonici so zelo dobri napajalniki, delajo pa tudi napajalnike za nekatere druge znamke recimo Antec, Corsair,...
Seasonic S12 430W samo tega sem najdel v Slo, drugače pa obstaja tudi 330 in 380 watna različica.

dela ::

Če kje stakneš (rabljenega) chiefteca 360W ali 420W, mislim, da bi bil dobra izbira, ker jih včasih najdeš zelo poceni.

Sem imel enega od prej in sem ga uporabil kar na novem računalniku. Nabavil sem dva identična računalnika - enega poganja chieftec 360W, drugega tale LC. LC nima nekih problemov, ker gre le za sistem z navitim sempronom AM2 (60W+navitje) in integrirano grafiko, a chieftecu napetosti še malenkost manj nihajo (sicer pri obeh minimalno). Na eni veji chieftec prenese konkretno več toka od LCja (ne vem več, katera to je, sem pozabil) na ostalih dveh pa minimalno več (1A). Oba napajalnika delujeta tiho, a chieftec ima lepo zaobljeno ventilatorsko mrežo, LC ima pa tisto ploščato pločevino. Če se ne motim ima chieftec tudi precej večja hladilna rebra od LCja.

Torej, če najdeš chiefteca pod 25 evri (so tudi po 15 včasih), mislim, da je dobra izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Tomson ::

Sam sem teden nazaj kupil Seasonica Tukaj!

Cene so fenomenalne proti našim, plačal sem 8€ poštnine, dobil pa v 2 dnevih. Skratka, priporočam.

Seasonic Energy+ 380W npr. za 54€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kmetek ::

Seasonic Energy+ 380W npr. za 54€. in to je zate ugodno LOL

pinx ::

Jao, če je Seasonic? :\

Jaz sem tudi lani dal dobrih 90€ za Enermaxovega Libertya 500W. Ni mi žal niti centa. LC? Hvala lepa.

Tomson ::

kmetek: ne zameri, ampak vidim da se tvoj način razmišljanja ujema s tvojim nickom :D

PS: Če še nisi slišal, si velja zapomnit tale pregovor: "Nisem tako bogat da bi kupoval poceni" (pa malo razmisli kaj pomeni)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kmetek ::

za TAGAN sem dal takratnih 16,5k rabljenega...crknu.....LCja imam za 40€.....you get the message?

kakšen nick imam pa nima nobene veze, zmenjeno ? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Bethrezen ::

nima veze, sam povedu je da se ujema z tvojim načinom razmišlanja >:D
www.urbanterror.net

mihajlo carr ::

pozabli ste omenit hkc 580w ali 550w!

kow ::

Hvala vsem za nasvete, še posebej Tomsonu za rascom.at.
Pravkar naročil Seasonic S12II 380W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je možno da tak "slab" napajalnik poganja vse to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403943 (2898) Yohan del Sud
»

Comp za surfanje

Oddelek: Kaj kupiti
311941 (1576) JayKay
»

Recenzija poceni napajalnika kaže vse pomanjkljivosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
15337489 (32597) amigo_no1
»

Tih in varčen napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
111262 (1207) pozitron
»

nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
302183 (1712) Boki_

Več podobnih tem