» »

Program za namizno založništvo

Program za namizno založništvo

dronyx ::

Kakšen program svetujete za izdelavo internega glasila? Ni tu problem toliko cena kot to, da je čim bolj enostaven za uporabo.

#000000 ::

Kaj bo končni izdelek .PDF .doc .html ?

Predvidevam da .PDF in če ne zadeva ne rabi zgledat lepa po oblikovni plati, vzam open office sestavi dokument in ga izvozi kot .PDF če pa mora zadeva zgledat profi pol pa katerikol DTP program.

tukaj je par dobrih a plačljivih jest bi vzel InDesign

scribus tega bi vzel če ne bi mel soldov

še par besed o programu in prevod v slovenščino kar ti zna olajšat ali celo otežit delo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

dronyx ::

Najprej hvala za odgovor. Končni izdelek bo na papirju natiskan v tiskarni, bo pa seveda tudi v PDF obliki. Sam se še najbolj nagibam k Adobovi rešitvi (Adobe Creative Suite 3 Design Standard), ker dobiš v paketu poleg InDesigna še Photoshop in Illustrator (plus Acrobata).

Včasih sem sicer delal nekaterer take reči v Wordu, samo to je muka. Če bi v Wordu postavljali revije in časopise po moje vsi osivijo.

#000000 ::

Ja ti si reku internetno glasilo za kar je tud word OK. če pa tak klump tiskat prneseš pa te lahko kak tiskar ubije al pa popravi in računa da te srat prime.

Ja če keš ni problem pol adobe CS itak boš rabil vse štiri programe.

dronyx ::

Gre za interno (ne internetno) glasilo, natiskano v nakladi nekaj 1000 izvodov.

#000000 ::

LOL sorry zgleda mi je uspel večkrat zapored narobe prebrat. LP

harvey ::

Odvisno od obsega glasila in ambicij morda tudi ni odveč misel predati pripravo zunanjemu grafičnemu studiu in se posvetiti zgolj vsebinskemu delu, ki zahteva le Word in fotke (v grobem).

Ker eno je znanje programa, druga stvar pa je vse to dobiti ven na papir, tako kot je mišljeno. Nemalokrat tu nastopijo neslutene težave in dolga ter (draga) zna biti pot.

Beernarrd ::

Modra je k4harveyeva.
Če pa bi vseeno rad tudi sam dtpjal, je zelo dobra naveza scribus-gimp-inkscape.
Če pa imaš preveč denarja pač adobe. Vendar boš moral imeti presneto dobro glasilo, da se bo vložek splačal.
Če pa bi rad rožce trgal, pa to ni lepo. >:D .

Poldi112 ::

Za tisk je gimp neprimeren, razen če so že dodali cmyk podporo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

opeter ::

Niso, razvoj CMYK modul se je ustavil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dronyx ::

Jaz razmišljam bolj pragmatično. Če se že moram učiti nekaj novega (Photoshop za silo obvladam), potem se raje učim nekaj, kar je "industrijski standard" in uporabno še kje, kot pa neko eksotiko, ki jo ne pozna skoraj nihče. Kar se pa tiče cene Adoba, se mi pa zdi kot paket zelo ugodna, v primerjavi s ceno posamičnega izdelka. Če samo pomislim koliko je stal samo izvod Acrobata....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LibreOffice vs InDesign

Oddelek: Pomoč in nasveti
141876 (1284) opeter
»

Izšla nova različica Inkscapa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
346701 (4699) CaqKa
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153864 (3565) lonz
»

[Linux] Program za izdelavo publikacij

Oddelek: Programska oprema
172060 (1704) Preseren
»

Program za pisanje cajtngov :D

Oddelek: Programska oprema
111659 (1409) Matev

Več podobnih tem