» »

Hitra CF kartica

Hitra CF kartica

kuglvinkl ::

Well, raw fajli so malo daljši kot jpegi. Zdej, rabim hitro 4 GB CF kartico. Katero priporočate?

BluPhenix ::

Sandisk, Ultra2, ali Extreme3. Z 20D se obnesejo odlično. Tudi z marsikaterim drugim.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kuglvinkl ::

Se mi je zdelo, da mi boste priporočali Sandisk. :)

thnx

jype ::

Ej...

Extreme so vredne vsakega centa, ki ga plačaš. Morda tudi kakšne druge, ampak s temi nisem imel po skoraj 600GB posnetkih še ama nobene težave (imam dve 4GB extreme IV in eno 2GB extreme III).

CCfly ::

Extreme definitivno.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kuglvinkl ::

Sem naroču Extreme III.

kuglvinkl ::

Kul zadeva, še ene dve, tri (te velikosti - si ne predstavljam, da ti gre v maloro 8 al pa 16 GB fotk..), in to je to.

jype ::

kuglvinkl> si ne predstavljam, da ti gre v maloro 8 al pa 16 GB fotk

To samo dokler nimaš 12Mpix 10fps fotoaparata en dan na smučarski tekmi :)

kuglvinkl ::

hehe, ja. MA, hotu sem rečt, da se mi zdi bolje met več kartic manjše velikosti, in če eno odpizdi, ni tolk škode. Zamenaš jo pa eetaq in no time.

Zdej, če maš 12MP senzor, je en raw velik kolk? 12 MB? Se pravi jih gre na 4 GB kartico okrog 330... Mnja, 8 GB je kul :).

kixs ::

Pravi RAW bi bil okoli 40MB.

BluPhenix ::

hehe, ja. MA, hotu sem rečt, da se mi zdi bolje met več kartic manjše velikosti, in če eno odpizdi, ni tolk škode. Zamenaš jo pa eetaq in no time.

Vsekakor bolj premišljena poteza. Tako razmišljam tudi jaz, čeprav sandiskove so kr reliable, ampak še vedno gre za običen flash pomnilnik, tako da ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

CCfly ::

Tile Sandiski so certificirani za industrijsko uporabo, tako da don't get your panties in a twist.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

jype ::

Ma saj lahko se ti zgodi karkoli z njimi. Da crknejo je še najmanj verjetno, da ponesreči napačno pobrišeš pa razmeroma enostavno.

kuglvinkl ::

Sem razmišljal, da bi si nabavu eno gadget za on-site backup kartic, Canon ma to, v okusu 30/80 GB, glih prav je velik, za 7 palčni LCD mi je bolj ali manj vseeno. Samo, ta luksus stane 400 €, vsaj.

Ma kdo to od vas?

jype ::

Nope, jaz kar na laptop spravim, ker ga že itak nosim s seboj.

YaN-cH ::

Mogoče ti pride v poštev Image tank.

BluPhenix ::

Ja, image tanki so nice zadeva.

Sej laptop je uredu, ampak ... je nekako okoren za ga povsod vlačit in ... baterija crkne kadar je najmanj potrebno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kuglvinkl ::

Tole je pa dost ceneje kot pa Canon... :)

jype ::

Jah, samo jaz imam s temi rečmi zelo slabe izkušnje - po treh karticah so baterije fuč in ni mi jasno, zakaj ne nalimajo gor še ene enako velike škatle, ki bi bila samo baterija in bi ziher omogočala, da reč deluje toliko časa, da teh par deset GB zares napolniš. Saj teh škatlic načeloma itak nimaš s seboj če ne greš v kraje, kjer ni elektrike.

Vaio mi deluje pod obremenitvijo vsaj 6 ur z eno polno baterijo in v tem času lahko napolnim njegovih 100GB diska, ker mu kopiranje z 15-20MB/s ni noben problem.

Je pa drag špas in če ti laptop sicer ne pride nič prav nemara resnično ni najbolj primerna izbira.

BluPhenix ::

Hm, moram reči, da sem se bal, da je z baterijami teh zadev nekako tako ja.

Sicer pa če baterije niso zaprte v škatli je več rešitev, med drugim tudi polnilec za v avto recimo, ali pa da si narediš en dodaten battery pack.

Ja vaio je fanj ja za take stvari, vendar bi se ga jaz bal nositi povsod samo za tank :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 64 GB ali 128 GB USB Ključ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509557 (5706) Han
»

M -Disc

Oddelek: Strojna oprema
483195 (2266) _Sajmon_
»

SDHC kartica za Canon SX10is

Oddelek: Pomoč in nasveti
62613 (2560) NavadniNimda
»

CF spominska kartica - hitrost

Oddelek: Kaj kupiti
71311 (1199) Pyr0Beast
»

CF: Lexar vs. San Disk

Oddelek: Kaj kupiti
61789 (1680) OnTheMic

Več podobnih tem