» »

Omejevanje uporabniških pravic

Omejevanje uporabniških pravic

ProfesorBogo ::

Lepo pozdravljeni!

Rabim en nasvet ali pa pot do rešitve. Zadeva je naslednja:

Imam računalnik z operacijskim sistemom Windows XP Pro, na katerem sem administrator. Poleg sem ustvaril še en račun za ostale uporabnike (računalnik je na javnem mestu). Sedaj bi rad dosegel, da uporabnik ne more spreminjati teme namizja, ne vidi particije c: (od dveh particij), ne more inštalirati programov brez administratorske kode... V glavnem veliko stvari :) bi rad omejil. Sicer sem sprobal s programom SteadyState, vendar je bil potem problem pri uporabi raznih map na namizju uporabnika, ker ni imel pravic. Pa četudi sem v samem programu uporabniku omogočil vse in ni imel nobene mape skrite.

Prosim za hiter odgovor, ker sem zopet postavil sistem, vendar ne bi rad, da se vse takoj zabaše in da se register ne nasiti.

Hvala,

LP, RK

detroit ::

mislim da z policies ki naj bi ble pod control panel computer management i think.... najlazje je server met:D
Skero

ProfesorBogo ::

Ne gre se za to, da bi server imel. Rad bi omejil pravice uporabnikom. To je vse.

LP

dëych ::

Ice-Heki ::

1st Security Admin - je pa plačljiv

StajercSSS ::

ProfesorBogo,najbolj ti priporočam Public PC Desktop! Zelo enostaven je,zato tudi zelo prijazen do "n00b" ljudi.. :D
Sam npr. nastaviš,katere bližnice se naj pokažejo v namizju (lahk tud start blokiraš,pa maš sam v namizju bližnice),pol pa klikneš lock workstation. Simpl! Unlock je pa na kodo,ki si jo sam določiš. :D
Splača se ga met,sploh pa tud na šolah in javnih mestih,kjer rabjo sam ikono za net,al pa kaj podobnega.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

ProfesorBogo ::

deych

Da, ravno ta program. Sicer je dober, samo mi potem nekatere stvari ne delujejo ravno najbolj prailno.

LP

Stajerc

Hvala, bom poskusil

McMallar ::

SteadyState je OK. Če pa rabiš boljšo rešitev (na javnih krajih, kioski,...) pa prisegam na uporabo HW rešitev, npr. RADIX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skrbništvo 25 uporabnikov - predlogi in mnenja !

Oddelek: Pomoč in nasveti
333450 (2138) SasoS
»

Zaklep interneta

Oddelek: Omrežja in internet
81197 (928) harvey
»

Sistemi/terminali za zunanjo uporabo

Oddelek: Programiranje
51001 (927) mHook
»

Iščem ms program

Oddelek: Programska oprema
81227 (1076) darkolord
»

[Xp] Kako jih zaklenit v nulo?

Oddelek: Operacijski sistemi
162331 (1963) Ice-Heki

Več podobnih tem