» »

PHP headers in datoteka v MySQL bazi

PHP headers in datoteka v MySQL bazi

poweroff ::

Tokrat imam dve vprašanji... kot prvo me zanima kako bi v PHPju nastavil da pošlje nek poseben "user defined" header. V stilu meta tagov - recimo meta name="Matthai" content="krneki", to se potem pošlje browserju.

Drugo vprašanje pa je sledeče: ali lahko v MySQL bazo shranim datoteko (recimo sliko), in kako potem na to sliko naredim link? V bistvu bi rad naredilt ako da se v MySQL bazo v eno tabelo zapisujejo slike, v drugo tabelo pa tekst z vključenimi linki do slike, program pa potem to pokaže na webu (tekst + slike). Je to možno?

JerKoJ ::

1. poglej si funkcijo header()
2. Se da, v bazi generiraj column tipa text (max 64K) ali mediumtext (max 16M), kamor z ukazom inser into .... not spravis vsebino datoteke, ki predstavlja sliko, file.
Koristna napotki tuki so file upload v php/html in addslashes :)
Za prikaz slike iz baze si poglej imageFromString() in na splosno ostale image funkcije
in ne pozabi na header("Content-type: image/jpeg")

cahahopie ::

Hmm.. jaz sem to z slikami nardil kar tako, da sem imena slika shranjeval v bazo in nato iz baze črpal te vrednosti za spremenljivko, ki sem jo vključo v link.

darh ::

jest tud mislm da je shranjevanje fajlov na disk in zapis informacije o njih v bazo veliko boljša rešitev... razn seveda če ne morš nikamor uploudat.. al pa maš več prostora na voljo v bazi kot na disku.. (ehm... ok...)
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196514 (6051) SPEEEED
»

[Flash AS3] Povezava z MySQL

Oddelek: Programiranje
81811 (1672) 680x0
»

mysql baza + šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
103904 (3621) sedovsek
»

Prikaz šumnikov z UTF-8 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
88978 (8852) Person
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423493 (2583) krho

Več podobnih tem