» »

mysql baza + šumniki

mysql baza + šumniki

kklemenss ::

malo sem že pregledal po forumu vendar nisem prišel odgovor

zanima me kater program je dobre da lahko sql bazo konvertaš v utf-8. Problem je ker imam bazo sampak v bazi ne delujejo šumniki.

hvala

BluPhenix ::

Ukazna vrstica deluje odlično.

Tudi preko phpmyadmina se da lepo spremeniti collation baze, samo je malo več klikanja. Seveda lahko spremeniš tudi s phpjem.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

rok15 ::

Jaz imam tudi en problem s šumniki. Uporabljam ASP, vbscript in mysql bazo. Bazo in vse datoteke sem spremenil v utf-8.
V glavo sem dodal:
[meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"]
Session.CodePage = 65001
Vendar šumniki iz baze še vedno ne delajo. Če pa spremenim Session.CodePage = 0 pa šumniki iz baze delajo. Vendar pa nehajo delati ostali šumniki, ki niso iz baze. Primer: response.write "čšž" neha delovati.
EDIT: Šš in Žž ne delujeta samo v primeru, ko jih vpišem preko phpMyAdmin. Čč pa ne deluje tudi ko ga vpišem v bazo preko spletne strani (namesto Čč se izpiše Cc)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rok15 ()

Gorky ::

Jutri pa je že nov dan.

rkasteli ::

Da ne odpiram nove teme.Gorky jest mam vse nastavljen tko kukr tvoja skica zahteva ampak kljub temu mi noče prkazat črke č...Ostali znaki Š,Ž.... v utf8 mi lepo pridejo čez medtem ko č ja mi pa sploh noče pokazat niti v bazi niti na strani.Kakšen predlog glede rešitve?
rkasteli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rkasteli ()

Gorky ::

rkasteli: To, da ti samo č-jev ne prikazuje nekako ni logično, saj ni nobenega charseta, ki bi imel vse šumnike razen č-ja porazdeljene na istih bitih kot kakšen drug charset. Ti ne prikaži niti velikega, niti malega Čja? Napiši kaj ti namesto čjev napiše. Prav tako odpri stran z drugimi brskalniki, lahko je problem v brskalniku.

Sporoči,

lp
Jutri pa je že nov dan.

arjan_t ::

Pri vnosih v bazo preden si uskladil bazo in stran na utf-8 ti ne bo prikazalo pravilno vsega

rok15 ::

Meni tudi samo č in Č narobe prikazuje. Namesto č in Č iziše c in C. Na forumu od slohosting sem videl, da jih ima več isti problem. A je možno, da imajo na strežniku kakšno napako.

rkasteli ::

Napaka je bla v programski kodi aplikacije.Bil je en bug ki ni dopuščal aplikaciji pravilno dopuščanje prikaza znakov,tko da men je načeloma prikazal vse pravilno razen črke č. Tko da pol po zlo burni noči in 30 mailih smo najdl kje se skriva bug in zadevo zrihtal.;)
rkasteli

Gorky ::

To, da prikazuje Cje namesto Čjev, za to je kriva vaša aplikacija. Nima veze s težavami z encodingom.

lp
Jutri pa je že nov dan.

sedovsek ::

Ravno s podobnim problemom se ukvarjam.
Imam namrec v MySQL bazi dolocena polja, ki pac vsebujejo sumnike.
Finta je, da mi PHP prebere XML bazo in vpisuje BesedoX iz XML v BesedoX v MySQL.
Ce je BesedaX brez sumnikov deluje normalno, ce vsebuje sumnike, je ne vnese. Errorja pa tut ne javi.
Errorja ne javi zato, ker imam neki v stilu "ce je beseda1 = beseda1 ; insert" ...
Ena varianta je str_replace sumnike unim poljem v XMLu, vendar se mi zdi zamudna, ... in ker sem videl, da ravno o tem nekako tece beseda...
Me zanima, ce ima kdo kak help zame iz prve roke ?

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] encoding niza

Oddelek: Izdelava spletišč
173645 (1560) BivšiUser2
»

ASP, MySQL, UTF8, GoDaddy, šumniki

Oddelek: Programiranje
51091 (960) techfreak :)
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196520 (6057) SPEEEED
»

Prikaz šumnikov z UTF-8 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
88986 (8860) Person
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423494 (2584) krho

Več podobnih tem