» »

komponente novega PC-ja

komponente novega PC-ja

krucymucy ::

kot vsi tukaj menjujem nekatere komponente PC-ja. nabral sem nekaj.

maticna plosca - Asus P5KR, se mi zdi da se najboljse razmerje price/perf

procesor core2duo E6750, sper razmerje price/perf. quad Q6600 ne vem ce se splaca. oz. prepicajte me v nasprotno.

ram geil black dragon 800MHz, 4-4-12 ... tu pa ne vem koliko se mi splaca kupiti 2x2GB oz. 4x1GB ... 2x2GB kit v bistvu preplacam 45€ ...

in nazadnje graficna kartica. koliko je dejanske razlike v hitrosti med 8800GT in 7950GT

hvala za predloge in pripombe.

Shegevara ::

7950 vs. 8800GT == ralo vs. plug.

Tu ni primerjave. 8800GT je enostavno boljša.

Alirio ::

Grafo definitivno uzemi 8800GT. Cena ter moc te grafe so šokantne. Ce bos imel 4gb rama uzemi 2x 2gb. Dela boljse verjemi mi. Quada se ti zaenkrat ne splaca se uzet. Uzemi si lepo E6750 2.66GHz. sam ga imam in morm rect da je res dober. Glede plate bi si na tvojem mestu uzeu p5k asusko oz ce bos navijal p5k-e. To je to. Mal poglej po mlacomu. Ma dost nizke cene pa se hitro dobiva stvari :) Nikar pa ne kupuj na mimovrste ker bos res preplacal stvar. Skoraj na usakemu kosu prihranis cca 5€.

LP
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Ted ::

Nasploh najcenejši so pri nakupi.net, sicer pa kupiš posamezne komponente tam kjer je najcenejša.
Mah...

Shegevara ::

nevem če bi vzel raje E6750 namesto Q6600. Resda ima tistih zanemarljivih nekaj mhzjev več kot quad ampak se ti bo čez leto, dva quad pošteno obrestoval. Ali pa če za začasno kupiš kako E4500 varijanto pa pol nadgradiš s kakšnimi Q1,Q2 2008 native quad procesorji.

Glede rama pa je 2GB dovolj. Lahko kasneje dogradiš, če bo potrebno.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Osebno bi prav gotovo vzel Q6600. Debata je cisto brezveze.

Trenutno bi vzel, ce bi gledal na €€€, samo 1x2GB rama.

Graficna je brez debate trenutni Best buy 8800GT. Je 2X hitrejsa od 7950GT.

Alirio:

Gledam en monitor, pa je na Mimovrste cca. 80€ cenejsi od Mlacoma.

Torej se o cenah pred nakupom dobro prepricaj!

lp

Alirio ::

ja ok glede enkranov nebom nc reku. Sam sem ga kupil pri mimovrste ampak kar se racunalnika tice verjemi da sem 5x pregledal vse okoli pa sm ugotovu da ma mlacom glede na kvaliteto in hitrost dobave dalec najcenejse stvari. Pa glede tega da stvar uzames tam kjer je najbol poceni... Stvari se vecinoma ne razlikujejo vec kot 5-10 evrov. In ce ti uzames usak kos v drugi trgovini ali kaj podobnega moraš plačati tudi več postnin. Kar pa pomeni NPr. 5x3€=15€.... Pa se nekatere trgovine mogoce stvar nabavljajo 10 dni nekatere 5 dni potem ne dobis vsega na enkrat... Pomojm se najbol splaca sestaviti vse v 1 trgovini, max 2! Jst sm isti kom zlozu na mimovrste kot na mlacomu. Identicno isti. V mlacomu je stal 753€ na mimovrste pa 813€. Pa se v mlacomu sm ga takoj naslednji dan dobil. Nocem kritizirat nobene trgovine ampak samo povem moje mnenje. Mimovrste je v nekaterih pogledit zelo vredu spletna trgovina ampak so cene malo previsoke.

Glede tega da uzami Quad se ne strinjam. 180€ ni prevec za 6750 tko da za enkrat uzemi to dokler se quadi ne izpopolnijo potem pa začetek poletja uzameš quada pa eno boljšo plato in maš stvar kot se gre.

lp
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

Shegevara ::

s Q6600 bo pa posledično kasneje moral nadgrajevati, kar bo pomenilo da bo za naslednjo nadgradnjo porabil zmogljivejše komponente. Začaran krog uglavnem.

kixs ::

Najbolj brezveze je neki kupovat za pol leta.

Ze danes se Quad bolj splaca, kaj sele cez pol leta. S taksnim procesorjem pa lahko kamot zdrzis 2 leti.

Vsak se naj zase odloci, kot sem rekel, ce zelis imeti nekaj casa mir, potem je danes edina izbira za novi procesor Quad.

lp

krucymucy ::

ravnokar narocil Q6600 in asus P5K-E, ter 2x1GB rama.

8800GT bo pac pocakala, ker je trenutno ni dobiti nikjer.

hvala za nasvete.

bircaboy ::

Na strani od Funtech-a sem jo zasledil, ali misliš kako drugo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov računalnik - kaj priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
142879 (2414) Gorky
»

Gamer PC =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533724 (3724) Galaxy
»

Pomoč pri sestavi računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
223424 (3424) dr.Akula
»

Prosim za komentar konfiguracije za 2000€

Oddelek: Kaj kupiti
471290 (1290) kixs
»

Malo pomoči glede PC za 1500€-1800€---lahko tudi manj

Oddelek: Kaj kupiti
231761 (1761) Pinzl

Več podobnih tem