» »

Racunalnik kot server

Racunalnik kot server

FrEaKmAn ::

Pozdravljeni

Zanimam se za nakup serverja (rabljenega) in ker sem bolj zaplul v programerske vode, se ne spoznam toliko na današnje (pred par leti) standarde. Predvsem me zanima, kateri (intel ali amd) se bolj obnese. Naj omenim, da je vseeno govora o navadnih procesorjih in ne specifičnih namenjenim samo procesorjem. Gledal sem male oglase in bolho in večino se prodaja amd, potem se da najti tudi celeron, pentiumi pa so prava redkost. Procesor vsekakor ni problem ampak vseeno nočem, da slabost procesorja vpliva na ostale komponente. Za matično tudi ni potrebno, da je zadnji krik tehnologije, vazno je da podpira SataII in DDRII - najmanj 3 slote. Trdi disk navaden verjetno, tam okoli 160, 200gb 7200. Rama najmanj 1gb, se mi ne splača manj. Grafična samo da je, najbolj da je kar na matični.

Torej predvsem me zanima, kako je zdaj s procesorji. Če mogoče kdo lahko priporoči kakšen oglas (na ZS, da ne bo težav z reklamami, ali email), cena pa naj bo do 250€ ali nižje...

Hvala za čas namenjen branju in lep pozdrav

levaky ::

Jaz sem si pred kratkim sestavil novega:
AMD Athlon 4800+ EE X2
Gigabyte GA-M57SLI-S4
2x1GB ram
2x400GB disk

Prvo troje je prišlo okoli 300€. Je pa recimo kar zadovoljiva konfiguracija.

Matej

Pyr0Beast ::

Prvo trije 300€ .. ujej kar hudo za taq dnar .. če za kakih 70€ dobim še 2 seagata 320G ...
Sicer mi je pa osebno ljubši kakšen opteron :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja zelo starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
432767 (1408) Riff
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906747 (4603) Veteran007
»

nov racunalnik po komponentah

Oddelek: Kaj kupiti
182718 (2082) dela
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656118 (4848) sw0rdfish
»

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
382452 (1864) samo112

Več podobnih tem