» »

Išče se informacija o nepodprti strojni opremi za Linux

1
2
3

Vlady ::

nadgradnja linux jedra:
N* €

nadgradnja win sistema:
N* + licenca €

*N je porabljen čas za namestitev ter konfiguracijo.

Samo da je ta N pri linux-u veliko večji kot pri winsih, tako da te na koncu pridejo winsi ceneje... >:D :D

Pa ko se je en oglašu, da so winsi hotl driver za USB wi-fi. Ja valda, ko si kupu si ga dobil zraven. Za linux ga nisi. Na srečo ti je delal, kaj pa če ti nebi? >:D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

kriko1 ::

Samo da je ta N pri linux-u veliko večji kot pri winsih, tako da te na koncu pridejo winsi ceneje...

Lahko prosim, malo razširiš tale tvoj argument. Ker jaz ga lahko (en način bom napisal samo):
#tar cf nastavitve.tar.gz /etc/

V windowsu kako enostavno exportiraš globalne nastavitve sistema in jih potem restavriraš?

'FireSTORM' ::

(verjetno bi tipi umrl, če bi sami forvardnal Čakukin mail)

Ja najbolje da bi direkt vse delali za vaše riti lene.
Še forwardali maile in nevem kaj še vse.
Potem si lahko zaposlijo še eno tajnico ki bo dan in noč preverjala če je mail prispel na pravo mesto ali ga mora kam forwardat.

Človek vam ponudi pomoč in se trudi da bi vam te vaše oh in spljoh naprave usposobil vi ste pa preleni 5x kliknit in napisat par besed, potem pa se kurčite kako ne dela ne ono in ne drugo. Saj drugače ne more bit. Če programer naprave nima ne more vedet da ne dela, in če ne ve da ne dela je ne more usposobit.
Najlažje je bit glasen kot lev kako je vse za kurac in nič ne dela, pomagat se vam pa nikomur ne da. Linux Community takih imbesilov ne rabi, škoda da postaja vse bolj Windows like, ker ga to samo pokvarja. (Kmalu, BSD FTW).


Lahko prosim, malo razširiš tale tvoj argument. Ker jaz ga lahko (en način bom napisal samo):
#tar cf nastavitve.tar.gz /etc/

dd if=/dev/hda1 of=/root/disk1-particija1.img
peči miško
dd if=/mnt/dvd/disk1-particija1.img of=/dev/hda1
Pa je sistem tukaj :P


Samo da je ta N pri linux-u veliko večji kot pri winsih, tako da te na koncu pridejo winsi ceneje...

Evo lep primerek osebka ki sem ga opisal zgoraj.
Samo kurči, naredi nič pa še ve nič...
Jaz sem Linux distro nadgradil v eni noči, računalnik je mene rabil samo 2-3 minutke da sem zloadal skripto, jo naredil executable in jo pognal, za vse ostalo je poskrbela skripta sama.
Windows pa še je preveč blesav da bi ostal kompatibilen z svojimi prejšnjimi različicami kaj šele se sam upgrejdal.
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

V windowsu kako enostavno exportiraš globalne nastavitve sistema in jih potem restavriraš?


Še nisi slišal za files and settings transfer wizard?
Je pa res, da za posamezne programe ne deluje, se mi zdi. Nisem toliko uporabljal te zadeve, da bi vedel.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

'FireSTORM' ::

Potem pa naj še kdo reče da je Windows enostaven.
Seveda, za prižgat, pogledat pošto in ugasnit.
Ko pa hočeš kaj poštimat moraš pa bit doktor znanosti. In pravijo da je Linux zakompliciran.
Those penguins.... They sure aint normal....

kriko1 ::

Še nisi slišal za files and settings transfer wizard?
Je pa res, da za posamezne programe ne deluje, se mi zdi. Nisem toliko uporabljal te zadeve, da bi vedel.


Ja, in ni isto, ker ne moreš do pontakosti vseh nastavitev exportirat ter ponovno restavrirat.

jype ::

Vlady> Samo da je ta N pri linux-u veliko večji kot pri winsih, tako da te na koncu pridejo winsi ceneje...

Res? Zakaj sem pa jaz samo namestil novo distribucijo in v fstab napisal, kje imam home particijo, pa me je moj desktop pričakal popolnoma enak kot prej? Dela je bilo natanko nič, samo počakat sem moral, da zmelje "default" instalacijo (opensuse 10.1 sem menjal za kubuntu 7.10 beta, eventuelno mislim preizkusit tudi opensuse 10.3 in ne pričakujem zapletov).

TESKAn> Še nisi slišal za files and settings transfer wizard?

Files and Settings send to oblivion wizard?

TESKAn> Je pa res, da za posamezne programe ne deluje, se mi zdi. Nisem toliko uporabljal te zadeve, da bi vedel.

It sometimes breaks horribly. Keep backups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gzibret ::

Ne prosim tudi te teme spremenit v linux vs windows flamewar :|
Vse je za neki dobr!

pril ::

nadgradnja linux jedra:
N* €

nadgradnja win sistema:
N* + licenca €

*N je porabljen čas za namestitev ter konfiguracijo.



N=€

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pril ()

CaqKa ::

>>> Linux Community takih imbesilov ne rabi

Potem pa naj ne sili na desktop trg, se boste lahko 1337karji lepo v eno sobico dol zaprli da vas nebo sram pred ostalim svetom, ki je očitno tako butast.

'FireSTORM' ::

Zakaj bi nas naj blo sram že?
Malo nelogično, kot da bi bilo profesorja na fakulteti sram pred svojimi študenti ker bolj obvlada kot oni.

Linux OS je desktop, nisem še videl operacijskega sistema ki nebi bil namenjen desktopu(izvzemam DOS).
Samo zaradi dotičnih lenuhov ki se jim ne da poglobiti v sistem in prebrat xy strani dokumentacije in bi radi imeli vse na pladnju se na žalost to spreminja.
Those penguins.... They sure aint normal....

CaqKa ::

primerjava s profesorjem bi bila na mestu, če bi študent šel nekaj profesorja vprašat ta pa bi mu odgovoril v stilu, da si naj pojde v knjigo prebrat, ker on si je tudi mogel.

naše šolstvo je danes celo tako daleč, da si česa takega ne more privoščit. predvsem zato, ker iščejo novo tržišče - nove študente.

'FireSTORM' ::

Ampak ta primerjava z knjigo bi bila tukaj primerna če bi Kroeh-Hartman rekel: Napišite si vsak svoj driver ker jaz sem si jih tudi mogel.
Ampak ker to ni ta situacija ne moreš primerjat, ker ti on sam sebe meče pod noge da bi ti pomagal in če se veš samo kurčit kako je vse za drek ti bo težko kdo pomagal.
Those penguins.... They sure aint normal....

CaqKa ::

ne kurčim se!

če bi šel driver pisat, potem se morem naučit programirat in o sami zadevi kaj vedet, drugače je driver no go.
če se hočem kaj načit vzamem knjigo v roke in se naučim.
procent tistih ki so pismeni in si znajo stvari prebrat in takih ki znajo programirat je zelo različen.

zelo dobro se mi zdi da se gre v izdelavo driverjev itd.
ne zdi se mi pa dobro da se ubere pristop, "jeah mi smo giki, ne nas učit kako naj delamo"
ubral sem pristop, da sem želel poslat info o strojni opremi ki jo posedujem, nakar sem bil napoten na dve drugi strani.
to se mi ne zdi vredu, saj sem takoj dobil odpor. predvsem zaradi tega ker je pri raznih open source projektih x forkov, da nastane velika zmešnjava. nek centraliziran sistem za razne zadeve bi se linuxu zelo poplačal, saj bi ogormno doprinesel na organizaciji. ta trenutek vsak malo po svoje miga itd... linux pa je razdrobljen na x kosov, namesto da bi se moči skupaj združile in bi se zadevo zaključilo v winsem konkurenčen projekt.

sploh nebi bilo težko če bi tale zadeva bila centralna in bi dečki, tistim pri cupsu ali pa saneu poslali imejl, da so začeli z projektom driverjev za linux in da naj vsak dan pogledajo v njim pripadajoče oddelke.
bi bilo to tako težko? 1 klik enega userja znotraj comunitija napram 100 userjem ki bodo javljali?

in pol se jaz "kurčim"?

OrlyTM ::

good point caqka ... sam tega čist preveč linux frikov ne pošteka spljoh. Vedno znova se zapletamo v debate o tehnični superiornosti in različnih izvedbah za isto zadevo, the big picture pa manjka. Za uspešen desktop sistem je potrebno še kaj drugega kot nadmočna konzola! To se lepo jasno vidi skozi zgodovino.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

'FireSTORM' ::

Jaz imam tudi probleme z svojo Motorolo K1 in sicer z utilitijem. Z wine ga ne morem zagnat ker manjka nevem kaj vse in se ne bom šel bunit oziroma javljat "napako" na Linux Community ampak direkt na Motorolo. Na Linux Community bi se lahko šel bunit če bi Motorola bila tako dobra in odprla kodo Linux developerjem ali jo pokazala samo njim da razvijej Linux različico če se že njim ne ljubi.
Drugače pa na "razpršenost" vsega SW v Linux sistemu gledam iz dobre luči. Vsak dela svoje in to je zame boljše, dokler se dela vse po standardih.

Sicer pa praviš da bi si naj developerji posredovali podatke med sabo.
Potem bi ti kupil BMWja in bi ugotovil napako na gumi, kje bi se bunil? Na bavarskem ali proizvajalcu gum?
Na BMW ne? Naj oni javijo Dunlopu da imajo napako v enem kompletu gum in ti naj pošljejo nove in pridejo zmontirat še po možnosti.
Those penguins.... They sure aint normal....

borchi ::

> sploh nebi bilo težko če bi tale zadeva bila centralna

CENTRALNA? a to misliš ravno nasprotno od tega kar je naredilo linux danes to kar je?

pizda, človek je developer in ne tajnica ali pa menedžer. pa ne vem a slabo razumeš angleško IN slovensko, da ti ni jasno kaj je cilj projekta?
l'jga

CaqKa ::

dokler je bmw v garanciji boš valda šel na pooblaščen servis.

drugače ap glede tvoje motorole.

opensource ti omogoča, da ustanoviš podjetjev katerem razvijaš driverje, recimo tudi za motorolo. te driverje pa lahko nato prodajaš. zadeva je še vedno open source. iz denarja ki ga dobiš pa se z motorolo spogajaš da dobiš dovolj infota in če je potrebno tudi kak del kode ki je potreben za delovanje in ga nočejo razkrit vključiš v binarni obliki.

veliko zadev danes temelji na tem da se služi z nevednostjo uporabnika. sploh kar se open source programja tiče. paket open offic ti v bistvu dajo zastonj, zraven pa ti prodajo enoletno podporo. ko pa kaj ni vredu kličeš. marsikaj bi se lahko na podoben način organiziralo.. tudi tole zbiranje driverjev.

borchi samo linux jedro ima to dobro pošlihtano... ampak če pa pogledaš imaš ogromno zadev kot je sodi podi, ki je kar naenkrat poniknil in se je pojavil inkscape, pa potem broadcast2000, pa recimo še mozilla.. ob nastanku FF sem se samo vprašal v čem je zdaj point? zajebancija folka? razen tistih ki smo si kaj prebrali kaj se sploh dogaja, ni bilo nobenmu nič jasno. pač eni so se odločli malo poforkat zadevo in malo zmede naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

borchi ::

> pač eni so se odločli malo poforkat zadevo in malo zmede naredit.

ja, točno zato. cilj jim je bil delat zmedo v glavah raznih caqk...

rajš nehej, če tk slabo razumeš.
l'jga

CaqKa ::

sorry onemu pač ni bilo všeč kak je ena stvar manjkala v nekem swju.. je reko da si bo sam naredil, je naredil fork... potem pa ti razloži enmu da si je dol potegnil virtualdub mod in ne virtual dub. ne caqka pri tem ni zmeden. janez je.

Phoebus ::

Matthai: priklopi kak scannr za več kot 20 jurčkov na linux box. Ali pa kak nov zmogljivejši InkJet (non-PS).
In priklopi kak cenen scanner s kako dodatno opcijo in jo probaj uporabit.

Dejstvo je da sem prevečkrat, prav pri scannerjih in printerjih, naletel na "pa kupi model ki deluje ali pa napiši driver".

Najmanjši problem je pa podpret generične reči kot so mass storage devici, miške, ipd. Seveda pri tem ne veš da ko priklopiš wireless miško, v linuxu "kar dela", medtem ko imaš v windowsih še cel kup dodatnih opcij (stanje baterije, jakost signala,...). To je problem. Da je večino reči narejenih "samo da dela".

aja pa še to da dodam- ko pa kontaktiraš SANE da bi rad podporo za tvoj scanner te pa lepo odslovijo da je pa malo predrag da bi si ga Joe kupil zato da bi razvil drajver in da če želiš drajver, lahko enega (scanner) doniraš. Sem sam doživel tak fajn odgovor >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

borchi ::

> sorry onemu pač ni bilo všeč kak je ena stvar manjkala v nekem swju.. je reko da si bo sam naredil, je naredil fork...

ja, sej vem, obstajate tut taki, ki bi najraje videli, da se taki (samoiniciativni) ljudje ne bi potikali po zemlji. da tiste funkcije pač ne bi bilo v tistem (ali onem) softveru.
l'jga

Mavrik ::

Ni problem v samem dodajanju funkcije, problem je v tem, da grejo te tisti delat svoj fork, namesto da bi originalen program popravili. Potem pa maš miljavžent programov za mp3 predvajanje, od katerih ma vsaki nekaj funkcij, katere želiš meti, nobeden pa nima večine in so zato neuporabni.

Tudi o razliki med tem, kaj si Linux developerji ter ostali developerji predstavljajo kot "podprto" bi se dalo debatirati.
The truth is rarely pure and never simple.

borchi ::

> Ni problem v samem dodajanju funkcije, problem je v tem, da grejo te tisti delat svoj fork, namesto da bi originalen program popravili.

wtf?! kaj preprečuje originalnim avtorjem, da ne vzamejo te funkcije iz forka in jo implementirajo v originalu?! KAJ?!
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

CaqKa ::

borchi predvsem zato ker v našem študentskem društvu vidim kako težko je dobit delavne študente in samoinciativne vem kako je to.
me pa vsakič znova zmrazi, ko nekateri ne znajo sprejet kritike ki bi lahko peljala do izboljšanja.

ampak sedaj si postavljam vprašanje, kaj se sploh ti buniš, sej nisem kritike na tebe naslovil?
sej tebi ni treba da to upoštevaš. sam predvidevam da bi jim lahko šlo boljše če bi takšne predloge upoštevali... sploh ko še potem prebereš tak odnos od SANE kot je zgoraj opisan. v bistvu je pričakovan tak odnos. vsaj zame. spet se pa tudi s tem primerom pokaže da je tu in tam takšna skupina enostavno premalo podjetna. namreč taki driveri bi se lahko prodajali. open source omogoča prodajo! omogoča ti zaračunavanje storitve. ampak ne... raje bomo rekli da tega ne bomo delali ker nimamo sredstev.
to pa se dogaja zato, ker je v open source marsikje odzadaj namesto močnega podjetja, ena horda študentov s preveč prostega časa.

CaqKa ::

>>> wtf?! kaj preprečuje originalnim avtorjem, da ne vzamejo te funkcije iz forka in jo implementirajo v originalu?! KAJ?!

popolnoma nič!
ampak, jih implementirajo?

ne ker so si projekt zastavli brez teh funkcij. zato so večinoma tudi šli v fork.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

borchi ::

se pravi, kernel developerji bi morali namesto, da te prijazno napotijo na SANE projekt, to poštimat sami. ostaneta jim dve opciji, začnejo znova ali pa forknejo SANE in implementirajo popravke.

sam pol bo un caqka spet nezadovoljen, ker bo še en jebeni fork nastal.

mah, veš kaj, rajš se sprijaznimo, da je caqka po naravi godrnjač in ga prenašamo še naprej...
l'jga

MrStein ::

borchi, hvala za tvoje godrnjanje. Moj skener je po njem namreč začel delat v linuxu !

Če verjameš.

Pol hardvera pač ne dela z linuxom.
Eni to povejo z enim stavkom, eni pa imajo trip zaradi tega...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CaqKa ::

>>> se pravi, kernel developerji bi morali namesto, da te prijazno napotijo na SANE projekt, to poštimat sami. ostaneta jim dve opciji, začnejo znova ali pa forknejo SANE in implementirajo popravke.

ti se delaš norca, al enostavno ne kapiraš.

glej jaz sem ta projekt iz novice. ti si pa sane. jaz ti pošljem imejl, da smo začeli s projektom s katerim bomo zrihtali čimveč driverjov za linux. ker pa vem da imate vi že sedaj skenerje prek in da nebom dela podvajal ti napišem da si najdi enega ki bo vsak dan pregledal naš wiki, ker bo folk gor pisal kaj jim ne dela.

je to tak težko? kaj je treba forkat zaradi tega? samo lepo vljudno te prosim, da pridi na mojo stran pogledat kaj še vam je potrebno dopolnit pri driverjih. nič ti ni treba forkat, ker boš itak ti SANE dalje delal driverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

borchi ::

> ti se delaš norca, al enostavno ne kapiraš.

ne, js kapiram, da ti slabo razumeš namen projekta. bodisi, ker nisi prebral "about us", bodisi ne razumeš dovolj dobro angleško...

oni NIMAJO namena naredit vsakega jebenega driverja za vsaki jebeni device! a uspeš to štekat? niti niso imeli namena ustanoviti "vse na enem mestu portala" za rijavo vseh jebenih featurjev, ki jih ne podpira SANE, itd. tam je kup KERNEL DEVELOPERJEV, ki jim je dolgcajt. znajo pa sam programirat, ne znajo pa polagat tapet in pripovedovat pravljic... oz. se jim zdi, da je njihov čas boljše uporabljen, če programirajo.

pa zakaj misliš, da je tvoj čas več vreden kot od onih kernel in sane developerjev?
l'jga

borchi ::

ampak, caqka, ne da se mi več o tem.

poglej na to stvar takole. tam prosijo za pomoč glede določenih device-ov, ti si prijavil enega, ki ne sodi v to skupino. čeprav si jim v bistvu kradel čas in ne pomagal, so ti odgovorili in te napotini na pravi naslov.

ko bi jaz imel to srečo, ko sem po 4. uri vrtel številko za microsoftovo teh. pomoč...
l'jga

'FireSTORM' ::

Pol hardvera pač ne dela z linuxom.

Lahko prosim navedeš to polovico ki ne dela?
Ok,
- skenerji so bogi,
- tiskalniki bi naj bili bogi(Čeprav še nisem naletel na takega ki nebi delal, edino na epsonu mi ne laufa "color report" in ne vem kdaj je kera kartuša prazna)
- USB naprave naj bi bile boge, do zdaj so mi vse delale razen Samsung SGH-E900 ne morem prenašat datotek in Motorola KRZR K1 lahko prenašam samo iz microSD karte, direktno na telefon ne morem, čeprav v svoji teoriji za to bolj krivim motorolo kot linux developerje. (Zakaj? Enostavno nimajo dovolj časa in opreme na razpolago da bi lahko vse delali na reverse inženiring, moje osebno mnenje. Telefona jim pa tudi ne pošljem ker je malenkost predrag :P)
Drugega se na žalost sam ne morem spomnit kaj naj nebi delalo v Linuxu. Kjer spet izvzemam GF in ATI SuperGTSXXX!!!!!!!111111oneoneoen z 563476737MB DDR15 in nevem čem še vse, ker take grafične za spodoben desktop ali pa workstation ne rabiš. Če si pa gamer imaš pa itak polkna, vsaj dual boot če že ne samo polkna.

Ne jemlji tega kot kregarijo ker me res zanima kaj vse ljudem ne laufa v Linuxu.
Those penguins.... They sure aint normal....

Azrael ::

TV kartice? ISA kartice? GSM s serijskim kablom? Scanerji?

Problem te novice je samo v tem, da ta servis v osnovi ni namenjen takim, ki jim je zagustio ob prvih korakih z Linux-om, ampak precej bolj izkušenim uporabnikom. Ampak novica je tu in je sedaj 2 strani prepričevanja prepričanih.

Prav imajo tako stari Linux mački (stvar ni namenjena začetnikom), kot tudi tisti, ki trdijo, da stvar ni to kar bi morala biti.

Enostavnoo stran je že v uvodu predstavljena zelo napačno in če ostane takšna, kot je, bo postala pljuvalnik za vse, ki ugotavljajo, da "v Linuxu nič ne dela".
Nekoč je bil Slo-tech.

jype ::

Phoebus> Ali pa kak nov zmogljivejši InkJet (non-PS).

A to sploh obstaja?

CaqKa> če bi šel driver pisat, potem se morem naučit programirat in o sami zadevi kaj vedet, drugače je driver no go.

Predvsem bi potreboval specifikacije proizvajalca strojne opreme, za katero pišeš gonilnike in dovoljenje, da informacije iz te dokumentacije smeš uporabiti v odprtokodnem gonilniku.

BTW, zakaj pa vsi profesionalni (3ware, adaptec, areca) RAID krmilniki tako odlično delujejo v Linuxu? Zakaj pa Intel mrežne kartice? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Jst ::

>Seveda pri tem ne veš da ko priklopiš wireless miško, v linuxu "kar dela", medtem ko imaš
>v windowsih še cel kup dodatnih opcij (stanje baterije, jakost signala,...). To je
>problem. Da je večino reči narejenih "samo da dela".

Ko jaz priklopim Logitechovo miško v Visti mi nobena dodatna funkcija miške ne dela. Scrool je edini. Potrebujem dodaten software, da mi ta software lepo napiše stanje miške, nastavitve kot so tilt, dodatni gubmi.

Software bi moral biti napisan tudi za Linux. Kaj Microsoft tudi dela driverje in dodaten software za druge firme - v tem primeru Logitech in njihovih produktov.

Nekaj všasih dela, nekaj ne. Recimo v linuxu ima moj prenosnik default out-of-the-box wireless, nic (mrežo), slide po desni na sledilni plošici (za kar windows potrebuje dodaten software).

Slika ni črnobela.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CaqKa ::

About:
We are a group of Linux kernel developers (over 200 strong) and project managers (over 10) that develop and maintain Linux kernel drivers. We work with the manufacturers of the specific device to specify, develop, submit to the main kernel, and maintain the kernel drivers. We are willing and able to sign NDAs with companies if they wish to keep their specifications closed, as long as we are able to create a proper GPLv2 Linux kernel driver as an end result.


Borchi jaz jim NE pravim da naj ONI napišejo driver. Jaz pravim da naj bodo posrednik do SANE, da je ta driver treba naredit. Če imajo 10 projekt managarjev jih bom seveda še bolj okaral pri tem da se ne spustijo dovolj na nivo average userja. nikjer ne piše da je stran namenjena advanced userjem. kakih 'vseh jebenih fičrjev'? naj ima skener opcijo z dpiji in da skenira. pa tega nima. to ni noben 'jeben fičr'. to je osnova. če je 200 kernel developerjev brez dela, se ti ne zdi bolje da za plačan denar vsaj infote posredujejo na SANE kot pa da geldajo v luft?

>>> pa zakaj misliš, da je tvoj čas več vreden kot od onih kernel in sane developerjev?

hej tole nevem koliko ima veze s samo temo, nevem zakaj se na nek osebni nivo spuščaš. svoboda govora. pa brez kletvic prosim vnaprej.

jaz sem njim kradel čas? sem jaz njih prisilil da morjo oni ta projekt delat? NE. sem jaz trgovki v trgovini kradel čas ko sem šel kruh kupit. ne.
pa ne vmešavaj microsofta, ker ga ni treba, tudi ni treba zdaj s prstom kazat proč od svojega mišljenja, češ glej kaki so drugi.
vsak ki želi uspet, bo gledal na svoj uspeh in bežno spremljal konkurenco, ne pa pri njej iskal potuho.

teh x linux projektov se meni zdi tak kot x različnih mojforum forumov. redkokateri ima nek pravi namen in cilj. večina jih je za število in zato ker imajo nekateri preveč časa, namesto zaradi tega ker bi nekdo imel idejo in cilj kaj ustvarit.

jype piše v about us glede NDA in odprtokodnosti. mislim da so s tem dovolj dobro poskrbeli.

jype ::

CaqKa> Jaz pravim da naj bodo posrednik do SANE, da je ta driver treba naredit.

Narobe praviš.

kriko1 ::

Še enkrat in zadnjič:
Niso posredniki med navadnimi uporabniki in projekti, so razvijalci kernel gonilnikov. konec.
Vmesnik med tabo in njimi je podpora posamezne distribucije.

Sedaj ali nam manjka en centralni kernel driver development report & support (neodvisno katero distribucijo uporabljaš), je pa druga debata. Jaz menim da ne bi škodil.

poweroff ::

Kakorkoli pogledamo - dejstvo je, da si takega projekta pred 5 leti skoraj ne bi mogli zamisliti.

Sedaj pa imaš specializirane wikije za npr. zvočne ali TV kartice, ki so blazno pregledno urejeni.

Korak v pravo smer. Morda premajhen - a vseeno v pravo smer.
sudo poweroff

CaqKa ::

>>> >>> CaqKa> Jaz pravim da naj bodo posrednik do SANE, da je ta driver treba naredit.
>>> Narobe praviš.

zelo argumentirano si to povedal.

še enkrat, glede na novico teh 200 developerjev ta trenutek nima nič za delat.
pa če se je že nekdo šel tale wiki postavit in gor vsebino začet pisat. a bi bilo težko še en imejl na SANE poslat "dajte vsaki dan pogledat rubriko o skenerjih, lp vaši kernel developer sodelavci"

Smeagol ::

Bom samo dodal, da se cisto strinjam s CaqKo.

CCfly ::

Sedaj ali nam manjka en centralni kernel driver development report & support (neodvisno katero distribucijo uporabljaš), je pa druga debata. Jaz menim da ne bi škodil.

Se strinjam agregacija bi pomagala usmeriti napore v pravo smer.
Kar se tiče preostanka debate, pa bi kazalo sprejeti kritike z razumevanjem, saj navsezadnje Linux ne pripada le elitistom, ki ob 3. zjutraj recitirajo Unix programming manual.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

BigWhale ::

Caqka je spet podal en povsem dober argument na totalno napacnem mestu. ;>

Caqka, ce ti ne dela pomivalni stroj poklici Gorenje servis! Ne zganjaj hrupa v Trenjih, ker pri BMW ne poklicejo na Gorenje.

Saj prav imas, samo razburjas se nad popolnoma napacnimi ljudmi.

CCfly ::

Indeed.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

roli ::

Tale podpora Hwju je v linuxu bolj tako-tako. Priklopim miško (logitech MX1000) in ta seveda dela.Ampak ne tako kot bi morala. Torej dodatni gumbi.... Če želisš spremeniti hitrost kurzorja rabiš spet malo jebanja v konzoli (ajde to narediš v petih sekundah). V novejših distribucijah menda dela vendar je prej treba uredti 10 config datotek.... v moji distribuciji (Suse 10.0) pa stvar sploh ni delala - to je bilo kako leto nazaj. Mobiteli - kaj je sploh to? Od dveh SE mobitelov ni delal noben. Multimedijske tipke na tipovnici -seveda ne delajo ampak koga briga- važno, da ostala tipkovnica dela. Integrirana zvočna na nforce 5 matični - neka stvar od realteka. Na srečo sam uporabljam neko zvočno od geniusa, ki dela. Ir sprejemnik za daljinca - dela seveda ampak je trajalo dva dni in nešteto dokumentacije preden je začelo delat. Pa še to je po restartu spet nehalo. In moj favorit GRAFIČNA KARTICA. ATI Radeon x800GTO ob namestitvi originalnih gonilnikov ventilator vrže na max obrate in tam tudi ostanejo. To je bilo pred pol leta nazaj. Sem bral, da je nekdo na gentoo forumih gonil tako kartico en teden preden je ventilator crknil. Seveda sem poslal mail na ATI support in dobil prijazen odgovor, da naj se obrnem na nekoga drugega... Danes pa sem na ubuntu forumih bral, da ima nekdo enak problem pa je minilo pol leta od takrat, ko sem jaz napako prvič videl.

Sam sem seveda kmalu po pripetijo z grafiko zapustil linux. Sicer je še na mojem disku vendar ga nihče več ne pogleda. mi je pa všeč, ko dela hitro in zanesljivo sistem - ko enkrat dela.
http://www.r00li.com

jype ::

CaqKa> Jaz pravim da naj bodo posrednik do SANE, da je ta driver treba naredit.
jype> Narobe praviš.
CaqKa> še enkrat, glede na novico teh 200 developerjev ta trenutek nima nič za delat.

Torej če bi ti objavil, da rad izrezuješ svete podobice in si izrezal že vse in na svojem blogu objaviš, naj ti še kdo pove kako idejo, pa bi ti nekdo rekel, da mu raje sešvasaj skupaj prikolico za čolne, če pa ne znaš pa vsaj najdi nekoga, ki to dela in mu reci, da naj naredi, da se njemu ne bo treba ubadat...

Bi ga ti skoraj zagotovo vsaj ignoriral, če ga že ne bi poslal v Ricmanje.

CaqKa> pa če se je že nekdo šel tale wiki postavit in gor vsebino začet pisat. a bi bilo težko še en imejl na SANE poslat "dajte vsaki dan pogledat rubriko o skenerjih, lp vaši kernel developer sodelavci"

Ne, ne bi bilo težko, ampak SANE projekt to zagotovo že dela, če ima manpower. Če ga nima, potem pa tudi tak poziv ne bo nič pomagal. Brez haska, torej.

'FireSTORM' ::

Veš da SANE razvija te vrste gonilnikov. Če se zadnjih pet dni nebi bunil in tulil v luno bi že pred petimi dnevi SANE dobil podatke, ampak ker pač nebi bil caqka če bi to storil je pač situacija taka.

Greš na javni WC, kjer ženska ki pobira denar od "posrancev" sedi že 5 ur in gledav zrak od dolgega časa. Potrkaš ji na steklo in praviš:
"Bi mi lahko poklicali na banko in jim povedali naj iz mojega računa nakažejo 500€ na ženin račun, medtem ko se jaz izpraznim?"
Ženski bi sicer prekinil dolgčas in imela bi kaj za delat, ampak misliš da bi ti to naredila, čeprav ji ni treba? Nebi...
"Prav pa grem drugam se uscat."
Torej povzetek. Zakaj bi se kernel driver developerji mučili z drugim delom ki ni njihovo in se njih ne tiče pa čeprav že par mescev gledajo v luft?

Najbolje da še se jaz vsipam za njih zakaj ne posredujejo na CUPS mojega problemčka z Epson driverjem ker mi ne kaže stanja barve.

Skratka če bi ti sploh mel interes da se ta naprava usposobi z katero imaš težave bi že zdavnaj to prijavil na SANE in se zdaj tu ne pizdil.
Those penguins.... They sure aint normal....

smash ::

skratka...lenoba ne pozna meja

jype ::

smash> skratka...lenoba ne pozna meja

Vprašanje je le - za čigavo lenobo gre?

Jaz stavim na CaqKo :)

Vlady ::

Tale podpora Hwju je v linuxu bolj tako-tako. Priklopim miško (logitech MX1000) in ta seveda dela.Ampak ne tako kot bi morala. Torej dodatni gumbi.... Če želisš spremeniti hitrost kurzorja rabiš spet malo jebanja v konzoli (ajde to narediš v petih sekundah). V novejših distribucijah menda dela vendar je prej treba uredti 10 config datotek.... v moji distribuciji (Suse 10.0) pa stvar sploh ni delala - to je bilo kako leto nazaj. Mobiteli - kaj je sploh to? Od dveh SE mobitelov ni delal noben. Multimedijske tipke na tipovnici -seveda ne delajo ampak koga briga- važno, da ostala tipkovnica dela. Integrirana zvočna na nforce 5 matični - neka stvar od realteka. Na srečo sam uporabljam neko zvočno od geniusa, ki dela. Ir sprejemnik za daljinca - dela seveda ampak je trajalo dva dni in nešteto dokumentacije preden je začelo delat. Pa še to je po restartu spet nehalo. In moj favorit GRAFIČNA KARTICA. ATI Radeon x800GTO ob namestitvi originalnih gonilnikov ventilator vrže na max obrate in tam tudi ostanejo....


Imam miš MX518, in sem ptoegnil dol tri različne kvazi driverje. Z nobenim mi ni delal kot bi mi morala ali pa niso delale vse funkcije. Back/forward pa verjetno mozilla še slišala ni da imaš lahko na miški... :\ Mobitel... Ja... ekhm... nekateri ga preprosto nimajo in uporabljajo tistega na kabel, ki dela 100% tudi v linux-u!!! A kaj šele da preneseš kak podatek ali file na telefon ali iz njega na PC. :\ Dodatne tipke na tipkovnici so le za okras... :D Kdo jih pa rabi??? >:D Zvočna... ja zvok dela, poka ko pr norcih, sliš se kot stara vinilka ampak dela pa le. SNR v linux-u??? WTF??? :\ Sound processor??? 8-O A-a... Driverjev za creative kartice je ogromno (verzije) a kaj ko nič ne dela kot bi moralo. Uporaba efektov na zvočni? Eh.... kdo jih pa rab pri kvaliteti zvoka kot iz vinilke? Nihče... Aja pa dalinc za zvočno tud ne dela. Aja to moraš posebi inštalirat? Pa še pol ne delajo vse funkcije! TV kartica? Super dela! Prva stvar ki dela. Odpreš program, nastaviš vrsto signala in lepo "prečešeš" frekvence. Traja skoraj eno uro, najde več kot 100 kanalov. Zapreš program in ponovno odpreš... kam hudiča so šli vsi kanali? Po gobe? U pa glej dalinc ne dela. Aja pa zvok tud ne??? Aja sej res, moja zvočna zgleda tega ne podpira al kwa? U šit, a sm dal 70k SIT takrat preveč zanjo? Za SW RAID ima linux ošpice? WLAN na linux-u? Yeaaaahh baby, ko ti uspe to poštimat si daš lahko sprintat g33k diplomo.

Za grafično kartico sem 5x sesul X server in 1x ponovno inštaliral linux da sem uspel usposobit 3D pospeševanje in sliko na DVI izhodu. WTF? Za en bogi driver, da je znal vklopiti 3D pospeševanje in DVI? Na srečo mi je na koncu uspelo, zahvaljujoč Nvidii, ki je spisala poleg driverjev tudi določene skripte in dala na svojo stran info kako napisati pravilno xconf file. Ampak tega sam inštalacijski program pač ne zna? Ne more uporabnika vprašat če želi vklopiti 3D pospeševanje, in na katerem izhodu želi sliko? Ne to je že preveč.

Linux na prenosnik? Uuu damn, ne bo šlo. Kot zgleda je preveč nov zanjga... :\

Opreme ki ne dela je ogromno... Ne mi zdej govort nej spišem seznam in jim ga pošljem... So že drugi to naredili pa se nič ne premakne. Ne zdej govort, da ni specifikacij pa da ni driverjev. Driverji so, pa ne delajo tistega kar bi morali, poleg tega sam driver ni dovolj, ampak se potrebuje tudi dodaten software, ki omogoča uporabo dodatnih funkcij. Ampak ni ga kekca ki bi to naredil oz. zanl narediti. Vsi po večini samo pametujejo pa dajejo linke, na katerih ponavadi ne piše nič novega. Človek kup malo nadpovprečno opremo, in glej ga zlomka, večina stvari ti sploh ne dela potem. Tu se ponavadi oglašate tisti, ki vam vse dela, računalnik imate star že 3+, ali pa ste na srečo kupili tako poceni HW da vam vse čudežno dela.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux jedro

Oddelek: Operacijski sistemi
62323 (244) srus
»

Zastonj izdelava gonilnikov za Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
365277 (2869) Poldi112
»

München začenja prehod na Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
347709 (6909) kekz
»

Intelovi odprtokodni gonilniki za grafiko (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
788415 (6576) Jst

Več podobnih tem