» »

Dilema glede procesorja

Dilema glede procesorja

Srachko ::

V bližnji prihodnosti mislim generalno nadgradit svoj računalnik. Dilema pa se začne pri izbiri komponent oz. že na samem začetku, pri procesorju in seveda osnovni plošči.

Svoj nov računalnik bi rad gradil na kakšni Gygabit-ovi plati z Intelovim procesorjem. Najbolj zanimivi so mi dvo ali celo štirijedrniki s čim več predpomnilnika. Računalnik nameravam uporabljati za razvoj spletnih aplikacij (php, MySQL, Java), razvoj aplikacij za mobilnike (Java in podobno), programiranje v Windows okolju in če bo volja in znanje tudi programiranje kakšnih mikrokontrolerjev (toliko stvari, ki bi se jih rad naučil in uporabil a vedno premalo časa).
Če mi bo pa čas dopuščal, bi pa rad tu in tam tudi kakšno igro preigral.

Prosil bi koga, ki bi mi lahko svetoval kakšno dobro, zanesljivo konfiguracijo na Intelovi osnovi. Ciljam predvsem na čim krajše prenose podatkov CPU->RAM->HDD in obratno. Cena do 2.500 € mi ni odveč, saj potem mislim ta računalnik obdržati kar nekaj časa. :D

Trenutno svojo tlako opravljam na AMD Athlon 2400+, 1024 MB DDR-RAM PC2700, Abit Siluro FX5200 128 MB RAM, in 2x80 GB Maxtor HDD (7200rpm, 4 MB cache).
Pri ohišju se ni treba kaj preveč truditi, saj sem se že "zaljubil" na prvi pogled - NZXT Zero, Full tower izdelan iz aluminija, pravi lepotec....
I can see clearly now, the brain has gone...

darius ::

Core 2 Quad Q6700
Eno dobro ASUS ploščo z x38 čipsetom.. počakaj par dni
2gb rama crucial (balistix če je možno)
Western Digital disk kakšnih 500GB
Enermax 500W
HD2900xt za igre ( 8600GT manj za igre:D )



to bi blo okoli 1500€.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Srachko ::

Kar precej zanimiva konfiguracija. No mogoče sem pa res pozabil omeniti, da sem bolj pristaš nVidie. :D

A ma mogoče kdo še kakšen predlog za komplet tipkovnica + miška oz. lahko tudi posamezno. Iščem nekaj, na čem se da udobno tipkati, da tipke niso preglasne in pretrde ali premehke, ergonomično oblikovane s čim večjim naborom (in seveda tudi uporabnim) dodatnih multimedijskih/programibilnih tipk. Od miške pa zahtevam predvsem odzivnost, natančnost in čim manj komliciranosti, tudi taka z tremi gumbi iz s čim manj nepotrebnih funkcij je čisto ok.

Trenutno se moji prstki ukvarjajo z Genius ErgoMedia 700, glodalec pa je Genius Ergo525.
I can see clearly now, the brain has gone...

PINki ::

Logitech media elite je men cist cool, v primerjavi z mojo prastaro tipkovnci ki je se fotra ponoci zbujala ko sem se tipkal na MSN, misko pa mam MX518 ker mi lepo sede v roko je natancna in udobna :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

občutljivost dpi miške v fps igrah

Oddelek: Igre
234137 (3643) Truga
»

Miši mx518 vs. G5 vs. Genius ergo 525

Oddelek: Kaj kupiti
201875 (1535) PINki
»

laserska vs optična miška

Oddelek: Kaj kupiti
159997 (9698) roli
»

Nakup tipkovnice ?

Oddelek: Kaj kupiti
172220 (1537) Turtle
»

Dobra brezrepna miš

Oddelek: Kaj kupiti
232589 (2150) reptilia

Več podobnih tem