» »

Kako izbrisati virus(e) iz mape "System Volume Information"?

Kako izbrisati virus(e) iz mape "System Volume Information"?

iztok4 ::

živjo,
antivirusni program Bitdefender 2008 mi zazna 3 viruse (trojanske konje) v mapi System volume information in ne more niti izbrisati niti "očistiti" file-a, edina možnost je verjetno, da file-e (viruse) fizično izbrišem, ko pa probam najti to mapo je ne najdem (tudi če dam opcijo show hidden files je ne morem najti...)
a kdo ve kako bi lahko zbrisal viruse v tej mapi?
lp
  • spremenil: iztok4 ()

bluefish ::

Ali ni to tista mapa, ki služi za System Restore?

Poskusi izklopiti to storitev:

Control Panel > System > System Restore > označi Turn off... in klikni OK. Nekaj časa bo mlelo po disku, da odstrani vse datoteke, ki so morebiti povezane s tem. Potem pa še enkrat poženi antivirus.

jan01 ::

Lahko tudi takole:
izklopni simple file sharing(če ga že nimaš), klikni lastnosti mape System volume information, pojdi na zavihek security klikni advance in dodaj enega primernega uporabnika(add->advance->find now in it seznama izberi kar administrator). Pa daj mu vse pravice. Zdaj boš lahko s to mapo normalno delal...

iztok4 ::

po nasvetu blue fisha sem izklopil system restore, scaniral za viruse (ni našel nič), spet vklopil system restore in spet scaniral disk in zdaj virusa zgleda ni več :D hvala za pomoč obema

kaj pa je sploh funkcija system restor-a (razen tega kar nam ime pove)?

El Nino ::

system restore naj bi bla ena fajn zadevščina, ki bi jo ti vklopu, če bi se ti kaj računalnik zjahal (virusi,...). Windowsi si recimo naredijo sami t.i. restore pointe, kadar inštaliraš programe, ..., priporočljivo pa ga je naredit na začetku, ko imaš gor samo windowse pa recimo sp2. Če hočeš naredit system restore, si moreš v nadaljevanju aplikacije zbrat en restore point, in comp ti nato zbriše in uredi vse programe, kot so bili ob tisti uri in datumu, ko si naredil restore point. Ne smeš pa pozabit da ti uredi samo programe, ne pa datotek (vsaj meni). Me je pa že enkrat pustil na cedilu (preberi si moj topic windows, težave z zagonom in uporabo), ko sem probal to nrdit, mi je šlo lepo normalno v zaustavitev sistema, napisalo, da poteka obnovitev sistema (system restore, ko pa se po par minutah vklopi računalnik pa mi pokaže okno, da obnovitev ni uspela, in to sem ponavljal tolko časa, dokler mi ni dojadilo in sem povozil windowse z isto verzijo pa je končno pomagalo:D če pa se ti zdi da si z restorom zajebal, ga lahko razveljaviš (zelo fajn funkcija).
Sam pa bolj priporočam hiren's boot cd, ki ti naredi image file celotnega diska (kar v dos-u) in če ti kaj nagaja comp, preprosto z istim programom (spet v dos-u) tisti image file odpreš in računalnik se ti resetira, nato pa je spet vse lepo in prav, kot je bilo, ko si naredil image file (veliki pa so kar ene par GB)...
lp luka

maliking ::

hiren's boot cd

saj niste mislili resno, mar ne? Prav gotovo ste imeli v mislih enega izmed programov na tem cd-ju, je tako? V ostalem delu pa v celoti soglašam z Vami.

Lep dan!

iztok4 ::

lukapawlinac hvala za razlago, moram rečt, da nisem nikoli uporabljal te funkcije, vedno ko sem imel kašne probleme sem enostavno sformatiral particijo z winsi in jovo na novo, je pa res da bi si verjetno s system restore-om prišparal kar nekaj časa
lp

solatko ::

Ta sistem restor pomaga zelo malo, kadar se ti naseli kakšen trojanc, saj ti zbriše datume pred njegovo naselitvijo. Zato dober antivirus in Acronis true image (narediš sliko diska po instalaciji nujnih programov in potem v 5 - 10 minutah obnoviš disk).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD - kam so izginili GB ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
183312 (3043) SanAndreas
»

Alarm plačilo 100eur

Oddelek: Informacijska varnost
223479 (2500) solatko
»

NOD32 ali Avast?

Oddelek: Informacijska varnost
368111 (7312) bluefish
»

Windows XP repair

Oddelek: Pomoč in nasveti
191070 (912) kmetek
»

virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111645 (1491) Dead_Eye

Več podobnih tem