» »

Privzeti poštni odjemalec ne obstaja

Privzeti poštni odjemalec ne obstaja

Bela01 ::

Problem imam, da noben e-mail program ne morem nastavit za privzet. Ob vsakem zagonu me venomer spašuje, če ga želim naredit privzetega. Zato tudi nastane problem, če kliknem na kakšni spletni strani na kakšen gumbek, kjer je povezava do e-mail naslova. Takrat se mi pojavi sporočilo, da privzeti poštni odjemalec ne obstaja nato pa se odpre najmanj 50 oken brskalnika. Kako lahko to napako odpravim?

LP

Bela01 ::

Hm, zaj ne vem ali je moj problem tak enostaven in vam ni za odgovarjat nanj ali pa je tolk težki, da ne veste odgovora 8-) .

Torej prosim za kakšno rešitev, če jo kdo pozna.

Bela01 ::

Tako zdaj sem nekaj popravljala v registru po teh navodilih pod naslovom Re-create the missing string value.
Dodala sem svoj račun (ker ni bil noben naveden), in nov string value. Sedaj napake več ne prikaže in tudi 100 oken se več ne pokaže, vendar se tudi nič ne zgodi. Nastavljeno je vse, da je poštni odjemalec Outlook Express (to je bilo že prej), vendar nič ne dela.
Ima kdo kakšno idejo?

Bela01 ::

Sedaj sem poskusila tudi po tem postopku:
"The easiest way to set the program is to use the Internet applet in Control Panel or choose View | Internet Options in MSIE. On the Programs tab, select the program you want to use from the Mail list.

If you don't see a change, even after restarting MSIE or restarting Windows, then you can make this change manually. In Windows Explorer, choose View | Options. On the File Types tab, you'll need to edit the Open event for "URL:MailTo Protocol." Sample entries are as follows, for different Microsoft e-mail programs:
Internet Mail and News rundll32.exe C:\Windows\System\Mailnews.dll,Mail_RunDLL
Outlook Express "C:\Program Files\Outlook Express\Msimn.exe" /mailurl:%1
Windows Messaging or
Microsoft Exchange rundll32.exe url.dll,MailToProtocolHandler "%1"
Microsoft Outlook "C:\Program Files\Microsoft Office\Office\Outlook.exe" -c IPM.Note /m "%1"

Adjust the path to Mailnews.dll or Outlook.exe as needed to match your own system.

To get mailto links from Netscape to use Outlook or Exchange, the free NSOutlook program makes the necessary changes for you."

Vendar se mi nastavitve, ki jih vnesem ne shranijo.
Kaj še lahko naredim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z odpiranjem strani v IE

Oddelek: Omrežja in internet
251863 (1678) bbf
»

A je to virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
92179 (1832) fulgur
»

Regedit in brisanje ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
114323 (4114) Silvano
»

PC se ob startu ne odziva 10 min ?Disk melje?Virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202287 (1893) Racunalnik
»

Outlook v orodni vrstici

Oddelek: Programska oprema
142362 (2127) alesrosina

Več podobnih tem