» »

UMTS + Dodatna zunanja antena

UMTS + Dodatna zunanja antena

Ice-Heki ::

Zanima me, ali obstaja kakšna dodatna zunanja antena za UMTS ...
Namreč zanimam se za mobitelov internet iz škatle (Instant internet) vendar mi umts dela samo pred hišo, v hiši pa ne ... zato me zanima ,če obstaja kakšna antena, ki bi jo dal pred hišo, da bi mi potem v hiši tudi delal UMTS?

Calligula ::

Ja, telefon z Blueeotohom in UMTS in ga postavis pred hiso.

Spajky ::

Dalo bi se "podaljšat" usb kabel za ta UMTS usb ključek (z vmes kakim napajanim Usb hubom ali mojim aktivnim usb podaljškom pa ga speljat ven tja kjer je signal.

Glede izboljšanja signala "antene", pa bi se dalo lahko montirat ta ključek v kako konzervo dobre 4cm globoko (poglej si kako - Enh.R, vendar namesto one kapučino konzerve v ono malo večjo od pasje hrane 1,2kg v moji drugi temi po vrsti za telebane na WlanSat forumu. To pa seveda zato, ker je frekvenca UMTS signala cca.dobrih 20% nižja od Wlan-a (wifi-ja) ... lahko bi se nekaj dalo podobno "ščarat" kot za wifi se mi zdi ... 8-) , treba probat malo ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Ice-Heki ::

@Calligula: Hm, tale predlog bi prišel v poštev samo čez dan za 3 ure ... potem bi šla telefonu baterija, v primeru dežju bi ga moral zaščititi ...

@Spajky: Sem prebral na Wlan-u ... dobro napisano! Sedaj moram sam še vse naštudirati ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična mrežna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
123241 (2700) Gapi
»

Zunanja antena za gprs/UMTS kartico Novatel wireless Merlin XU870

Oddelek: Omrežja in internet
63787 (3243) Spajky
»

Kateri USB ali PCI wireless adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
101379 (1244) Skankulja
»

Wireless omrežje!!!

Oddelek: Omrežja in internet
132183 (1825) Spajky
»

slika brezžičnih omrežij

Oddelek: Omrežja in internet
142141 (1820) pujsek_

Več podobnih tem