» »

A3 barvni tiskalnik!

A3 barvni tiskalnik!

mejdun ::

Pozdravljeni!

Odločil sem se, da kupim A3 barvni tiskalnik.

Sam se nimam za kakšnega poznavalca, niti ne poznam veliko ljudi, ki bi imelo tak tiskalnik, zato se obračam na vas:

Potrebe:
-tiskanje Cad risb ->natančne enakomerne in, ko je potrebno, tanke sive,črne črte-predstavlja največji del
-tiskanje besedila (a4)
-Tiskanje slikovnega gradiva, slik, naslovnice, grafike,..... A3

Želje:
-čimveč za čimcenje (dolgoročno):))

Praktično sem se že odločil za brizgalni tiskalnik zavoljo cene. Pripravljen sem dati do 100kSit
Porajajo pa se mi najrazličnejša vprašanja:

1.Kaj se splača imeti, ozirajoč se na ceno, kvaliteto in praktičnost, ločene barvne kartuše ali skupaj?
2.Koliko na tisk (tako barvni, kot načrte) vpliva originalnost papirja (hp-hp, canon-canon...)?
3.Ali imate tudi vi slabo izkušnjo z hp-jevim samodejnim jemanje papirja?

In še nekaj mogče nevmesnega.....
Kaj ti pomeni pri tiskalniku RIP in če ima to kakšen....:\ :8)

Nekaj predlogov:
Canon PIXMA iX4000, A3
HP DeskJet 1280 A3
Canon PIXMA iX5000,

Če poznate kakšne druge modele, ki se dobro obnesejo ali ugodne trgovine, se priporočam.

Za morebiten odgovor se vam izkreno zahvaljujem.

Zheegec ::

Daleč najboljša zadeva je HP K850, razen če rabiš tisk do roba, česar nima. Ima ločene kartuše (tako kot recimo tudi Canon), in pa daleč najnižjo razmerje cena/stran v primerjavi s konkurenco.
Ločene kartuše so seveda zelo zaželjene, "originalni papir" dejansko nima nekega konkretnega vpliva, samo ne na HP tiskalnikih uporabljati Canon/Lexmark/Epson papirja (in obratno), ker zna biti rezultat zelo čuden :)

Pri starejših HP (sem spada tudi kakšen PSC1510, ki je star kakšno leto) je bilo največ težav s podajalniki, torej mečkanje papirja itd. Samo to je bilo večinoma pri cenejših modelih.
Pri novih te pritožbe še nisem slišal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Karaya 52 ::

Sam imam HP850 pro trenutno pa sem zadovoljen z njim. To da ima kartuše ločene je dobra stvar, črna kartuša pa je še večja. Tudi glave lahko menjaš v parih sekundah če se ti kera zasuši. Sam tiskam načrte, večinoma v autocadu in s tem sem zelo zadovoljen. Če rabiš za printanje slik pa poglej še druge modele.

Zheegec ::

Da, za slike bo recimo IX400 dosti boljši kar se kvalitete tiče, cena/stran je pa cca 3x višja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bobby ::

Cad aplikacije definitivno recimo DJ-1280, ali pa lahko tudi starejšega rabljenega, serije DJ-11xx ker ima isto mehaniko, vse ostalo pa so zgolj finese ki ti ne bodo nič pripomogle k boljšemu izpisu.

Starejši, full hud je bil CP-1700, zdržal je nenormalno veliko, res stroj pa pocen vzdrževanje. kartuše ločene, glave ločene.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

mejdun ::

Najleša hvala za nasvet.8-)

darkolord ::

DJ-1280 je super


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037216 (20930) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422191 (14465) Spock83
»

nov printer (A3, A4, barvno, obojestransko)

Oddelek: Kaj kupiti
162237 (1862) Evgen
»

Nakup ink jet A3 tiskalnika...pri kateremu so cenejše kartuše

Oddelek: Kaj kupiti
162842 (1708) cendof
»

nakup tiskanika

Oddelek: Kaj kupiti
81418 (1304) Trinitron

Več podobnih tem