» »

Intel ali AMD?

Intel ali AMD?

Venex08 ::

Kaj je najbolje kupiti do 130€ (31.000 Tolarjev) po vaše, (glede na moč in vgrajene tehnologije) kater procesor, Intel Core 2 Duo ali AMD Athlon AM2 ......?

Tudi glede na porabo W ima Core 2 Duo Le 65 W Athlon pa enako ali več ..

Tudi poraba toka, mi je važna..
  • spremenil: Venex08 ()

pinx ::

Odgovor je jasen. Poišči kaj rabljenega, če iščeš novo, pa se ozri za serijo E4x00.

OChack ::

athloni majo 45 in 65w,
proc do 130e se splača uzet AMD za kj več pa sigurno C2D
Int€l inside, IDIOT Outside

SavoKovac ::

Če boš navijal, je OK E4400 2.0GHz, drugače pa za to ceno dobiš Athlon X2 5200+.

onehalf ::

Vzami Intel in beži od AMD-ja. Vsaj take so moje izkušnje. O preformansah raje nebi, kar pa se zanesjivosti in stabilnosti tiče pa zagotovo Intel prednjači. Ali pa so take le moje izkušnje. V glavnem, poizkusi iztisniti še kakih 50€ in vzami E6550, sicer pa E4300.

Urc ::

Za ta denar lahko vzameš e4500

Venex08 ::

Kaj pa do 80 EuRov, se pa bolj splača vzeti AMD kajne?

Gledal sem AMD Athlon X2 4000+ , ki je 69,41 EURov, ki je dvojedrnik, pa še pocen je...

Saj bi bil dober ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venex08 ()

Urc ::

What about e2180 ? Tudi sam sem ga naročil... Res odličen proc za svojo ceno. 3ghz dosežeš brez kakega matranja...:)

OChack ::

onehalf o kaki stabilnosti oziroma nestabilnosti ti nabijaš?
jst sm do zdj že kr neki amd platform mev pa nism mev nikol nobenih problemov, mogoče edin z pentiumi 1 ampak to je 10 let nazaj. tko da so stabilni in to bol kot kakšn p4, poleg tega veš da ma c2d povn nekih hroščev ki sicer za normalnega uporabnika ki igra igre nimajo veze, so pa vseen hroščati.
Za 70€ se definitivno njabol splača kupt x2 4000 brisbane jedro k se komot navijejo na 3Ghz, zravn pa še eno dobro grafo mgar 2900pro ki bojo ta mesc naprodaj pri nas za man kot 250€ tko da se solidn sistem dobi
Int€l inside, IDIOT Outside

Venex08 ::

Urc, eno vprašanje zate, to je Pentium Dual Core procesor, a bi matična Asus P5K podpirala ta procesor, ki ni C2D???

Ali pol Asus P5K podpira Pentium Dual Core??

Kakšno plato maš pa ti, da gre ta procesor gor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venex08 ()

Venex08 ::

Mislim pa, da bom raje vzel AMD procesor in plato ASUS M2N SLI Deluxe AM2, kaj si mislite o tej matični, zame je zelo OK..?

Bo Amd 4000+, ta plata in 2 GB rama zelo stabilen sistem in predvsem hiter??

pinx ::

Do 80€ dobiš tudi ta dva, ki sta po moje boljša izbira ...

PENTIUM DUAL CORE E2140, 1.600 GHz 1MB, 800Hz, LGA775 BOX
68,50
PENTIUM DUAL CORE E2160, 1.800 GHz 1MB, 800Hz, LGA775 BOX
79,00

Urc ::

@pinx

Lahko utemeljiš zakaj sta boljša izbira kot e2180, glede na to da je e2180 novejši itd. ?

Ja paše na P5K...

Venex08 ::

No dobro, da paše.

Zdaj sem pa zmeden malo, kaj je bolje vzeti&kupiti?

Venex08 ::

Zanima me koliko W, Pentium Dual Core pokuri je to 65W ali več?

bond007 ::

Takšno imajo specifijkacijo ja - 65W. Ampak intel pretirava z stock voltažo, ki je pri E21XX modelih 1,325, kar je bistveno preveč. Recimo Meni laufa e2140 na 1,215V, pa sem ga še navil iz 1600 na 2700mhz. Pomoje bi lahko bila defult voltaža 0,9V na 1600 mhz (meni recimo dela na 0,888V brez problemov), pa še bi blo nekaj varne rezerve...
So pa novi e21XX z m0 steppingom zelo varčni na idle, ko kurijo le 8W na privzeti voltaži. Temperatura je le kakšno stopinjo višja od sobne..

Venex08 ::

A bi bla potem plata Asus P5K in Intel procesor boljša izbira kot AMD ??

Urc ::

Tako bom rekel. Če misliš navijat Go for Intel, če ne misliš AMD ftw. Če misliš imeti računalnik za pisarniško delo, Word, brskanje po internetu... Doesn`t matter.
Tukaj ti prilagam še 2 linka (sicer od starejšega bratca e2160):

link1
link2

x45 ::

x2 4000 vzemi pa tisto asusko in rame bo ok, pa hitrejši je od intelov 21x0 na defaltu, stabilen pa ziher bolj pa buggov nima.
navit gre tud fajn ene 3100 mhz skor vsi, v vsakem primeru pa več kot dovolj hiter. Vzemi pa plato ki podpira AM2+ pa čez ako leto daš not K10, pri intelu pa moraš pol pc ja zamenjat....

Venex08 ::

Katere plate pa podpirajo AM2+?

Kakšen link, prosim..

Urc ::

Evo tipičen zagovor AMDja s strani AMD fana. Ja na bugge se zgovarjaj, koliko krat si imel blue ali kak drugačen screen na Intelu? No koliko krat ?

Stabilen?
Kje pa je Intel nestabilen in v kakšnih pogojih ?

navit gre tud fajn ene 3100 mhz skor vsi
Lahko to kako dokažeš?

Glede nadgradnje ne vem. Itak bo prišel ddr3, pci-e 2.0 itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

OChack ::

jst mam x2 4400 pa asus m2n sli delux, dobr se navija, memory preformance ma ta plata itak bolš kot kerkol intel itd tko da je dobr nakup + podpira phenom x4 in buldozer procesorje ki pridejo v bližni/dalni prihodnosti.
tko da am2 paltforme res orng stisnejo vn iz pomnilnika sploh kakšni everest testi, pa še pocen je, plata , proc, ram, napajalnik za 300e
Int€l inside, IDIOT Outside

gfighter ::

Heh, če je stabilnost parameter pri odločanju med AMD in Intel procesorjem, se odločate napačno. Tisti članek o bugih na C2D arhitekturi je bolj zavajanje kot ne, saj so bugi prisotni pri obeh arhitekturah in niti najmanj ne vplivajo na običajnega uporabnika. Če pa vas stabilnost že tako matra, pa rajši poskrbite za nakup dobre matične plošče, bo razlika precej bolj opazna. Moje mnenje je, za ta denar kupi AMDja, na stock je kar precej hitrejši od E2xx, če pa misliš navijat in vlagat v to dodaten denar, pa pač kupi Intela. Namreč, če boš navijal s stock opremo, na koncu razlika med konfiguracijama ne bo omembe vredna...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

OChack ::

točno tko, je pa res da navijalske plate za AM2 stanejo malo manj, saj so dokaj stari ustaljeni modeli, vn pa prihajajo novi chipseti tko da bo res vse skor za đabe se dal dobit
Int€l inside, IDIOT Outside

pinx ::

Zanimivo, kako se zagovorniki AMD-ja izgovarjajo na hrošče v Core2Duo arhitekturi ... povej mi, si kdaj dejansko imel opravka s katerim?
Prav patetični ste s to zagriženostjo ...

OCHack, memory controller je pa trenutno tudi edina predost pred Inteli.

AMD platforma za 300€? Hočeš povedat, da to pri Intelu ne gre?

PENTIUM DUAL CORE E2160, 1.800 GHz 1MB, 800Hz, LGA775 BOX
79,00
Asus P5K, P35
126,00
PRINCETON JAGUAR EFX 2X1Gb D9GMH DDR2 2GB KIT 667MHz PC2-5300 CL5 DC2GPM667NU005
110,00

315€, če ti pa gre v nos 15€ več, se pač odločiš za cenejši RAM. OCZ in PAtriot dobiš za 80€, kar znese 15€ pod budgetom.

x45 ::

Če je Microsoft izdal popravke v Za buge za Intel C2D potem to kr krepko drži, tud padec hitrosti zarad tega... Pri navitju pa se tko zmanjša stabilnost, torej spet boljše AMD na default pa manj stane.

AM2+ plošče ASUS:

http://www.asus.com.tw/news_show.aspx?i...

AM2+ CPU Compatible Motherboard

CROSSHAIR
M2A-VM HDMI

M2N32-SLI Premium Vista Edition
M2N-SLI

M2N32-SLI Deluxe/WiFi AP
M2N-E

M2N32 WS Professional
M2N-VM DVI

M2N-SLI Deluxe
M2R32-MVP

pinx ::

Torej so tudi AMD-ji pri navijanju nestabilni? Lepo te prosim, o kakšni (ne)stabilnosti govoriš? Procesor postane nestabilen pri svojih mejah, to pa tako ali tako uporabljamo samo za benche.

Že na privzeti napetosti moj procesor teče povsem stabilno pri 3200 MHz, idle temperature okoli 30°C, Orthos load do 50°C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pinx ()

OChack ::

procesor oziroam sistem se vedno tolk navije da je stabiln, torej da ti dela vse, igre 3d mark occt,........ to je stabilno, za neke znanstvene namene ali resno delo pač nabav xeon/opteron
Int€l inside, IDIOT Outside

jest10 ::

Ah, dej no, ne bluzi. A "običen" AMD ali Intel pa po tvoje ni za resno delo?:\

OmegaM ::

Verjetno je mislil na kake serverje, itd itd
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igra GTA 4 na Pentium 4 3,2ghz

Oddelek: Igre
253789 (3213) martin551
»

Nov amd proc +plata,kaj bi bilo best buy za... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524674 (3467) x45
»

IGRALNI RAČUNALNIK DO 550€

Oddelek: Kaj kupiti
313273 (3273) deadzone93
»

Kupujem proc + plato (AMD X2)

Oddelek: Kaj kupiti
241431 (1128) CCfly
»

Nova plata, procesor in rami...do 200 ojrov

Oddelek: Kaj kupiti
301978 (1357) pinx

Več podobnih tem