» »

disk

disk

Julija24 ::

Jaz se kaj dosti ne spoznam na diske, bolj se moj s tem ukvarja, ampak ne profesionalno, čeprav bi se že lahko.
Mava računalnik, star kakšnih 7 let. Nisva ga hotela še menjat letos, pa sva se odločila, da kupiva raje kakšen disk. Od enega kolega sem slišala za znamko Iomega, on pravi, da so zelo kvalitetni diski. Je že kdo slišal za to znamko, da mi pove kaj več o tem?

kixs ::

Za tako star racunalnik si nabavi katerikoli disk na PATA vodilu. Pametno je seveda preverit ali ti maticna (bios) podpira diske vecje od 137GB.

Seveda je odvisno tudi koliko diska sploh mislita, da rabita.

Iomega pa ni delal trdih diskov, ampak megneto-opticne. To je bilo vecinoma namesto disket, ampak to je ze prazgodovina :P

Ce te se kaj zanima, pa kar vprasaj.

lp

Julija24 ::

Res je, da se na tehnologijo ne spoznam, ampak sem prepričana, da Iomega prodaja diske, in to celo na našem trgu. En kolega je na firmo dobil ponudbo. Mislim, da bi bilo dobro tudi njih povprašati.

Julija24 ::

So zelo lepe oblike, če primerjam s kakšnimi drugimi :))
Ženske pač.

kixs ::

Jah, zdej odvisno kaj gledas.

Iomega prodaja zunanja ohisja z diski. To se priklopi preko USB ali Firewire na PC.

Disk pa zaradi tega se vedno ni od Iomege.

Ce imata res 7 let star racunalnik, potem bosta morala dokupit se USB 2.0 kartico ali Firewire kartico, da bosta lahko vsaj malo izkoristila hitrost diska.

Kot pravim, odvisno kaj rabita. Ce rabita za okoli prenasat vecje kolicine podatkov, potem kupita to, ce pa rabita samo za v racunalnik. Potem pa rabita samo interni PATA disk.

lp

kixs ::

double post

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612158 (10132) radmannsdorf
»

ZUNANJI trdi disk naredim sam

Oddelek: Strojna oprema
224065 (3450) Bodiny
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314127 (3067) Revenant
»

Diski in ohišja ... ata sata usb ... kaj vzeti in kaj sploh to je

Oddelek: Kaj kupiti
171848 (1273) brdi
»

notebook: AMD vs. Intel

Oddelek: Strojna oprema
201516 (1187) antonija

Več podobnih tem