» »

nakup računalnika

nakup računalnika

dreamteam ::

prijatelj kupuje nov računalnik in ker mu sam ne znam več pomagati...me je tehnika krepko prehitela...vas prosim za nasvet

1. zanima me kakšen procesor je najbolje kupiti oz. kakšen je najboljši...zanima me predvsem kako se obnesejo intelovi core duo procesorji...a mi lahko nekdo tudi malo razloži nekaj glede taktov teh procesorjev...ti procesorji imajo namreč nekoliko nižje takte (nekje od 1,7 do 2,0GHZ in več), pa me zanima ali to tudi pomeni da ne moreš igrati igrice, ki zahteva procesor 2,0GHZ(v primeru, če imaš procesor s taktom 1,7GHZ)?

2. kako pa je kaj z grafičnimi karticami...namreč me zanima ali je 512MB dovolj za igranje novejših igric(C&C 3, NFS Pro Street,...)...prijatelj se zanima za grafično kartico s 1024MB pominilka, vendar sam menim, da 512MB zadostuje tudi za igranje novih igric...

3. zanima me pa še RAM...koliko naj bi ga bilo...vsekakor vsaj 1024MB, vendar me zanima koliko, bi ga vi priporočali...

4. na koncu pa me zanima še...kateri OS bi priporočali...Vista ali XP

lp

Goldee ::

1. CoreDuo procesorji so novejši in malce zmogljivejši, kot pa X2 Athloni, vendar se te razlike ne opazi pretirano - vsaj dokler stvari ne navijaš - Intli se veliko bolje navijajo kot AMDji. Dejanski takt procesorjev je naveden v MHz - E2160, E6400, E6600 itd... so zgolj oznake, oz. modeli procesorjev. To naj te ne bega. Brez problema lahko igraš igrico, ki zahteva 2,0GHz enojedrnik, sam pa imaš 1,8GHz dvojedrnik (dvojedrni procesorji so namreč malce zmogljivejši od enojedrnikov, vendar to pride bolj do izraza v Visti - pa naj me popravi kdo, če se motim). So pa ADM procesorji cenejši.

2. pri grafičnih karticah je en trik, na katerega moraš biti pazljiv in sicer - zmogljivost grafične kartice se ne meri po količini pomnilnika (seveda drži, da več kot je pomnilnika boljše je - ampak ena švoh karica ne more izkoristiti celotnega pomnilnika, ki ga ima na razpolago, ker preprosto ni dovolj hitra, da bi lahko obdelala toliko podatkov, kot jih lahko zapiše v RAM. Večja količina RAMa je uporabna, ko poganjaš igre pri višjih resolucijah - za kar pa potrebuješ močnejšo kartico - močnejša kartica pa pomeni, da ima višji takt procesorja, ter rama, več cevovodov, širše podatkovno vodilo itd...). Naj še kdo kaj doda...

3. kar se tiče rama - 1gb je danes nekje minimum. Sam bi ti priporočal 2gb v dual-channel načinu. Cene za rame so trenutno smešno nizke, tako da 2gb nebi smelo predstavljati prevelikega finančnega zalogaja. Go for it!

4. kateri OS? Če boš posegel po 2gb rama in eni od novejših kartic (govorim o nVidia seriji 8xxx, ter AMD 2xxx - ki torej podpira dx10) vzemi Visto. Marsikdo ti bo zadevo odsvetoval, ker je buggy 'n shit, vendar, če hočeš igre izkusiti v vsej lepoti dx10 - potem je Vista edina izbira, saj WindowsXP ne podpira dx10.

LP
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zheegec ::

1. Če ima igra navedeno "2GHz" je to najbrž kakšna starejša igra, tukaj je seveda mišljeno Pentium 4 2.0GHz oziroma AthlonXP 2000+. Eno jedro Core2Duo pri 2.4GHz je z lahkoto hitrejše od Pentium 4 3.8GHz, večina iger uporablja eno jedro, tiste, ki imajo podporo za dve jedri, pa sploh na Core2Duo delujejo bistveno bolje.
2. Got je napisal Goldee - GF8800GTS 320MB je bistveno bistveno hitrejša od GF8600GTS 512MB, RAM grafične kartice je sekundarni podatek, najbolj važno je GPU (grafični čip), najboljša sta seveda Geforce8800 serija in ATI/AMD HD2900 serija.
3. RAM definitivno 2GB, o manj sploh ne premišljevati.
4. Seveda Visto, z vsemi popravki je dosti boljša kot WinXP, tudi gonilniki so tako izpiljeni, da igre delujejo od 0-3% počasneje kot v WinXp, torej neopazna razlika.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847284 (33977) dzinks63
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1007935 (6130) Pdove05
»

prosim svetujte mi!

Oddelek: Kaj kupiti
101718 (1506) zk_eu
»

Kašn komp naj kupim za 250k

Oddelek: Kaj kupiti
422750 (1651) pavlopavlin
»

Dual core prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706736 (4720) _marko

Več podobnih tem