» »

Visja sola informatika

Visja sola informatika

«
1
2

cyber_killer ::

Zanima me kako je v zvezi s to solo, ker letos se bom upisov v 1. Letnik. Kaksne so moznosti zaposlitve, koliko je slabsa kot fri vss. Pa brez odg. Zakaj ne fri, ker tm ze bluzim 2 leti pa use skupi nc, zato, ce ne dipl. Ing. Rac. In inf. Pa ing. Informatike. Valda bols zgleda u cv kot kaksn navadn tehnik.

xeon ::

Zakon šola, jaz sem blizu konca... Ne mučijo te preveč z nekimi extra znanji, pa maš več časa za delat al lenarit... Zaposlitve pa več kot preveč, jaz mam ogromno dela že kot študent.

Gwanaroth ::

O kateri šoli konkretno pa je govora? Lahko podate kak link ?
Lights often keep secret hypnosis..

xeon ::

Višja šola Velenje - smer informatika.
Meni je najbolj všeč na tej šoli to, da se zares praktično naučiš programiranja(C#, C++, SQL...), vsi predmeti so pa dejansko povezani z informatiko, tko da je ful fajn hodit na predavanja, ker se neki naučiš.

Racunalnik ::

Ali se je se kdo v kaksno visjosolo za smer informatika vpisal v Ljubljani?

Totscha ::

Ja v Ljubljani imaš 3 opcije (v vrstnem redu popularnosti): B2, CPU in ICES. Šolnina je bolj ali manj enaka +- 100€ pri vseh treh.

Vsi trije Imajo praktično identičen predmetnik (isto kot tale šola iz Velenja v linku par post-ov nazaj).

Je pa sranje, ker imata B2 in CPU (ki bolj ali manj ciljata na študij ob delu) zelo omejeno število mest. B2 jih je zapolnil že septembra, CPU pa včeraj (2.10.). Itak bi šli vsi tja, ker majo za delovne ljudi human urnik in polno dodatnih ugodnosti.

Jaz sem ravno včeraj za ... zgrešil zadnje prosto mesto na CPU. Zdaj mi ostane samo še ICES (nočem 1 leto čakat). Zdaj, če se bom lahko z njimi malo pomenil glede tega urnika (obvezne vaje ob 15:30, halo!?). Bi bli lahko malo bolj fleksibilni, sploh pa glede na to, da je vpisanih kakih 20 (od 80 razpisanih mest)... Nič čudnega, da majo probleme z zadostnim vpisom (že tretje leto zapored). Drgač pa klinc... Čez eno leto...
Haters gonna hate... ;)

Racunalnik ::

Jest sem se vpisal na CPU v drugem roku in sem sprejet,na zacetku sploh nisem vedel da so roki in sem rekel se bom ze vpisal,itak pa ni tolk folka zato in nakon zvem da nas bo v eni ucilnici 60 komadov.

Se najbolj me zanima glede CPU sole ce je kdo ze bil in da lahko kej izkusenj izpove,ker me zanima kolk je tezko a so cist na psihirani,kolk je matematike take ekonomske ki me resnicno ne zanima in ostalega.
Pa ko koncas ali imas moznost se nadgradit in postat dipl. brez da bi mogu v celoten program fakultete it.Vem da imajo take sole v ekonomskem programu nadgradnje in se ti steje kot dipl,baje.

Zgodovina sprememb…

Yamaha ::

Zdravo,

kolega je na podobnem študiju, IT Ekspert - www.itekspert.si . Baje se vse dela praktično na računalnikih, na koncu dobiš od Microsofta pa Red Hata itd. certifikate, formalne izobrazbe pa ne dajo. Kot je že nekdo omenil, službe v tem poslu ne manjka.

Gwanaroth ::

IT Ekspert je popolnoma nekaj drugega, kot zgoraj omenjeni študiji.
Lights often keep secret hypnosis..

Yamaha ::

Gre za isti profil ljudi, ki želijo delati v informatiki. Na Višji šoli ponujajo formalno izobrazbo, na IT Ekspertu pa certifikate. Res pa je, da je ITE bolj nadgradnja in bolj tehnično usmerjen. Tako da imaš po eni strani prov.

whatever ::

Sam cene imajo pa ubijalske ta itexpert.:\
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

LjubimPeezde ::

Eh:\
Ceneje te pride da to gradivo za certifikate študiraš doma. In prav tako opraviš. MSjeve izpite lahko delaš brez predavanj (in plačila le teh) -> samo izpiti. Verjetno ostalo isto. Brezveze. No, vsaj ne za to ceno:)

Racunalnik ::

Se kaksni komentarji ali informacije o visjesolskem izobrazevanju smer informatika?

xeon ::

višja šola + par deferencialnih ispitov + 3 letnik visoke, zahvaljuč bolonskem programu če imaš povprečno oceno 8.2 se lahko vpišeš na magisterij. Magister informatike pa je ...8-)

jamiroq ::

> višja šola + par deferencialnih ispitov + 3 letnik visoke,

si prepričan? nazadnje, ko sem spraševal na fri, so mi napisali, da te z nekaj diferencialnimi izpiti (diskretne strukture, analiza 1, osnove računalniške arhitekture 1) spustijo v drugi letnik visokošolskega strokovnega programa. pa povprečje moraš imeti najmanj 8.

Racunalnik ::

Xeon mene v bistvu zanima samo ce koncam to visjo solo,ce se lahko vpisem naprej za dokoncanje 7 stopnje visokososlkega programa informatika,ne rabim magisterij.
Zmotilo me je to da sem nekje zasledil da ce se po koncani visji,vpisem na visokosolski program da me sprejmejo komaj v drugi letnik,kar pa malce predrago pride vseskupaj saj je ze visje solski program za placat slabih 4000eur.
Vprasam pa zato ker je sedaj ta bolonjski sistem o katerem se sploh nimam pojma.

moowy123 ::

4000 eurov za višješolski študij.....:O Ta je pa kar malo huda.

xeon ::

4000 € ni to velik za šolanje. to je zelo malo če primerjaš da tuk staneta 3 Microsoft certifikata.

Racunalnik : po končani višji se lahko vpišeš v visoko 3 letnik (nekaj diferencialnih), ni pa 7 stopnja ampak 6/2, ker ne moreš več po starem ampak le bolonskem načinu.

Racunalnik ::

Dipl .uni je 7 stopnja po novem,imas prav.
Mene bolj zanima FOV v Kranju kot nadaljevanje in nevem ce imajo to moznost,al ti morajo to moznost nudit vsi faksi?

Ljubljanski faks FERI bi bil pretezek zame.
Mogoce ves kateri so to diferencialni in koliko jih je?

jamiroq ::

sem izbrskal mail ravnatelja vsš (ki deluje v okviru tehniškega šolskega centra v novi gorici) na to temo (mail je iz februarja 2007):

-- cut here --

Sporočam vam, da je Komisija za študijske zadeve Fakultete za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani (v nadlajevanju FRI) na današnji seji sprejela sklep o določitvi pogojev za vpis diplomantov višješolskega strokovnega programa Informatika v visokošolski strokovni program Računalništvo in informatika, ki ga izvaja FRI. (Ta sklep mora potrditi še senat FRI.)

Pogoji so:

Diplomanti višješolskega strokovnega študija, ki so končali izobraževanje za pridobitev višješolske strokovne izobrazbe po programu Informatika ali po sorodnem programu s področja tehniških ved po Zakonu o višjem strokovnem izobraževanju in dosegli povprečno oceno opravljenih obveznosti najmanj 8 ter imajo opravljen zaključni izpit, poklicno maturo ali maturo po štiriletnem srednješolskem programu, lahko nadaljujejo izobraževanje za pridobitev visoke strokovne izobrazbe, tako da se vpišejo v 2. letnik visokošolskega strokovnega programa Računalništvo in informatika.

Opraviti morajo naslednje izpite iz 1. letnika:

1. Diskretne strukture

2. Analiza I

3. Osnove računalniške arhitekture I (samo modul "Strokovni sodelavec/sodelavka za programske aplikacije in podatkovne baze")

Fakultete za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (v nadajlevanju FE) še ni sprejela nobenih sklepov o določitvi pogojev za vpis diplomantov višješolskega strokovnega programa Informatika v visokošolski strokovni program Multimedijske komunikacije.

Obenem vam sporočam, da bomo na TŠCju v predvidoma še v tem študijskem letu na akreditacijsko komisijo poslali predlog za specializacijo po končanem višješolskem programu informatika, ki bo študentom nudil isto raven izobrazbe, kot visokošolski program informatike.

-- cut here --

trnvpeti ::

in kolk je cena studija?

xeon ::

okol 4000 €, sej piše gor!

Phoebus ::

Yamaha: ne mešaj "študija" it eksperta in "pravega" študija. IT ekspert ni nič drugega kot skupek tečajev za nižje stopnje licenc.

Racunalnik ::

jamiroq
Obenem vam sporočam, da bomo na TŠCju v predvidoma še v tem študijskem letu na akreditacijsko komisijo poslali predlog za specializacijo po končanem višješolskem programu informatika, ki bo študentom nudil isto raven izobrazbe, kot visokošolski program informatike.


Tole pride bolj v postev ce si prav predstavljam,specializacija po koncani visjesolski,ker da tukaj placam slabih 4000eur pa pridem na visokosolsko smer v sele 2. letnik je pa mal huda.

Specializacija je se mal nadgradnje mojega programa da imas potem 6/2 stopnjo ce se ne motim?

jamiroq ::

tako jaz to razumem, ja. vprašanje pa je, če so to res speljali, ker o tem nisem slišal nič več...

Racunalnik ::

Pomoje da bodo,ker vem da to obstaja za ekonomsko smer in vrjetno se kaksno,za informatiko pac nevem,pa vrjetno za Kranjski FOV da bi moralo to it brez problema ker tam ni novoja FERI informatika.

Yamaha ::

Zdravo,

poglej, kakor je meni znano, je danes job informatiku skoraj zagotovlje. Zagotovilo pa je še toliko večje, , če imaš tako formalno kot certifikate.

Racunalnik ::

Se kdo kej za povedat?

TheHijacker ::

Prvi letnik za študente višje šole smer informatika na CPU se počasi končuje z zadnjim izpitom. Na žalost se pod imenom predmeta Računalniško vodeni procesi skriva nič drugega kot navadna matematika (odvodi, integrali, razne funkcije, gauss, veitch,...). Smo se naučil in čakamo na izpit v drugem tednu.

Če koga še kaj zanima glede predmetnika in kako smo se imeli skozi prvi letnik me lahko vpraša.
http://www.google.si

Willy White ::

Verjetno sem že malo tečen s temi vprašanji o šolah ampak upam da razumete. Zasledil sem to temo o višji šoli informatike, pa me zdaj zanima po mnenjih nekaterih ljudi ki jih bežno poznam. Trdijo da kar se tiče praktičnih znanj ta šola prekaša visoko šolo FRI, je to res? Na kakšnem nivoju pa je na tej šoli kaj matematika?

Gwanaroth ::

Glede FRIja.. praktičnega znanja je res zelo zelo malo oz. skoraj nič. 1. letnik sem bil fri-uni, nato se prepisal na fri-vsp, kjer zdaj končujem, pa tudi na vspju smo meli res bogo bogo, kar se tiče praktičnega znanja. Še največ pri kakem programiranju.

Je pa zelo močan povdarek na teoriji.. matematika (ana1, ana2), logiki (ds, lss1, lss2, ..).
Lights often keep secret hypnosis..

samsung113 ::

Torej mene pa zanima glede višja šola informatika v novem mestu.
Je mogoče kdo hodil že tam da bi vedel povedat kakšne iskušnje?
Mene zanima pač nasploh računalništvo in tudi programiranje mi je fajno.
Kako je kaj z teznostjo študija? Vem da se bo treba vsedet za zveske in učit ampak vseeno me zanima je hudo teška šola?

shark_nm ::

Fiš te zanima he? Se trudijo, radi bi pridobili status in zalaufali fakulteto v NM... Kar se tiče študija, dosti znanja ponujajo, edino morda moreče ker zahtevaju tudi nekatere družboslovne znanosti, stat.1 ter 2 sociologija itd... Koliko je praktičnega znanja žal ne vem, sicer tudi program je še v mlad in ni nihče zaključil študija da bi podal svoje mnenje...

glistovje ::

jst sm v NM smer informatika, redni študij. Vam povm .... Vegova je bla 2x težja kot to pa je eno stopnjo nižje :))

al sm pa jst biu tok pridn da mi gre zdj v NM :D

za enega ki ni bil na srednji za računalništvo, mu bo težko, po mojm

lp

samsung113 ::

No mislim računalništvo mi gre.. nasploh programiranje me tudi veseli(PHP in C++). Kar se tiče računalništva pomoje da niti nebi biu tak problem.
Mislim zelim it na tak faks da je čim več praktičnega dela da se dejansko kaj naučim če bi se recimo nekoč zaposlil z to smerjo,da nebi tam ko butec gledo kaj je ze to in ono...

glistovje ::

priporočam ti pol višjo. na visoki te ubijajo s tisto matematiko, ne vem kje jo bom sploh rabil v prihodnosti ali pr delu. čista bedarija. če bi hotu matematiko bi šu na fax za matematko :D uglavnem vsi predmeti so stroka, razen Poslovno kumuniciranje (edina nezanimiva piflarija)

kle se učimo C# (vsiljen microsoft), programiranje procesorjev( motorola), pol pa SQL/access, itd. Ne spuščamo se v DETALJNE podrobnosti, to je odvisno od posameznika kam se bo osredotočil (software/hardware).

Profesorji so tud fajn , tok da nč se bat :)

verjemi mi, če ti gre računalništvo nasploh, ne bo problemou

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

na visoki te ubijajo s tisto matematiko, ne vem kje jo bom sploh rabil v prihodnosti ali pr delu. čista bedarija. če bi hotu matematiko bi šu na fax za matematko
Se zavedaš, da je programiranje na nek način reševanje matematočnih problemov?

glistovje ::

bluefish je izjavil:

na visoki te ubijajo s tisto matematiko, ne vem kje jo bom sploh rabil v prihodnosti ali pr delu. čista bedarija. če bi hotu matematiko bi šu na fax za matematko
Se zavedaš, da je programiranje na nek način reševanje matematočnih problemov?


Res je, sam 3/4 snovi ne boš rabil v realnosti, niti v programiranju.

Sj je še minister za šolstvo rekel , da učijo preveč nepotrebnih in nesmiselnih snovi za to stroko ;)

bluefish ::

Če se ne motim je govoril o osnovnem šolstvu in ne o konkretni šoli.

glistovje ::

bluefish je izjavil:

Če se ne motim je govoril o osnovnem šolstvu in ne o konkretni šoli.


no zdj ti pa še jst minister Glistovje pove, da je 3/4 snovi matematike vržen čas in denar. Več je logike samega jezika kot matematike v programiranju. :)

Zgodovina sprememb…

samsung113 ::

Res je matematike pri samem programiranju je hudo malo, več je logičnih zadev kot pa konrektno matematike. Mislim sej neboš rabil sinusne grafe, odvode, računanje prostornine in tega sranja pri programiranju..

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

shark_nm ::

kje pa sploh to rabiš? Kar rabiš je na bazi OŠ čist dost... Odstotki,operacije,prostornina,pa geometrija...kej več pa že ne pride prav. Ka če mi integral pa odvod pa matrike pa kaj ti jst vem use.

overlord_tm ::

shark_nm je izjavil:

kje pa sploh to rabiš? Kar rabiš je na bazi OŠ čist dost... Odstotki,operacije,prostornina,pa geometrija...kej več pa že ne pride prav. Ka če mi integral pa odvod pa matrike pa kaj ti jst vem use.


Pol znas lih mal vec ko delavec v tovarni, ki je pac ze pozabil ker 30let za tekocim trakom pakira v skatle. Tudi ti bos kmalu tam :)

shark_nm ::

Kar se tiče matematike priznam... Sem na stopnji delavca v tovarni(ki po tvojih opazkah si ne zasluži naziva človek), saj kaj več v vsakdanjem življenju ne potrebujem. Za služenje uporabljam čisto drugačna znanja, tako da če bi obvladal matematiko bolje kot učitelj na gimnaziji, mi ne bi v vsakodanjem življenju prav nič pomagalo. Plačilo matematikov pa kolikor mi je znano ni bog ve kaj. Tako da ni bil nikoli cilj biti matematični genij. Kar se tiče pa logike, sem pa hudo dober, sem se vedno uvrščal v tekmovanja na matematičnih tekmovanjih... Jaz se ne počutim osiromašenega, ker nimam pojma o višji matematiki. Me zanima kdo, ki ima plačo nad 4000 eur ima pojma v višji matematiki... Overlord mislim da spadaš v peščico izbranih.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Pegaz ::

shark_nm je izjavil:

Plačilo matematikov pa kolikor mi je znano ni bog ve kaj....


Matematiki so eni izmed najbolj plačanih poklicov. Mislim, da je WarpedOne enkrat napisal, da z matematično diplomo + specializacijo v ekonomiji zaslužiš par jurjev že ko prideš iz faksa. Da ne omenjam širine, kjer lahko delaš.

Matematika je zelo pomembna v računalništvu in računalniški teoriji. Če si pa code monkey, ki piše guest booke, pa seveda kaj več kot osnovnih operacij ne rabiš.

bluefish ::

Ja, matematika + aktuarsko pravo.

glistovje ::

Pegaz je izjavil:

shark_nm je izjavil:

Plačilo matematikov pa kolikor mi je znano ni bog ve kaj....


Matematiki so eni izmed najbolj plačanih poklicov.


kaj si lahko drugega kot profesor matematike? sj ne vem.... lahko te tudi uporabljajo kot blagajno v trgovini. :D to zame sploh ni poklic bit matematik :))

Iluvatar ::

Malo je off-topic tole...
Jaz poznam enega matematika...dela pa na BI (poslovno poročanje, analiza, ...) sistemih. Konkretno z MS izdelki. Kaj dela? Pripravlja poizvedbe, enačbe, naredi ogrodje, ki ga da potem nam "navadnim smrtikom" da dalje kodiramo stvari.
Zadnji primer: treba je bilo najti pojavnost nekega izdelka(besede) na socialnih omrezjih, predvsem twitterju. Človek je pripravil vse enačbe za analizo te gore podatkov. Ključe s katerimi se bedede zavržejo ali uporabijo, izračune koliko krat in v kakšnem kontekstu se pojavi beseda glede na druge besede... ipd... Jaz, tega npr. nebi znal. Zato, ko dobim od kolegov matematikov konkretno funkcijo (custom code activity) pa potem znam zadeve uporabit, njegovega časa pa je škoda, da bi nekaj navadnega kodiral, ker je zelo, zelo drag cca. 3200€ bruto na mesec, da ne omenjam, da jih je itak premalo. Matematiki so še kako potrebni in ne samo v računalništvu, na vseh področjih.

bluefish ::

kaj si lahko drugega kot profesor matematike? sj ne vem.... lahko te tudi uporabljajo kot blagajno v trgovini. :D to zame sploh ni poklic bit matematik :))
Ti nisi resen in očitno govoriš nekaj na pamet in v tri dni.

samsung113 ::

Zakaj se zdaj o nekih matematikih menite, namen teme je biu če je višja šola informatika vredu in kaj prb na njej učijo.. Ne zanimajo me matematiki in podobne zadeve..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466341190 (3382) nejc_nejc
»

Višja šola za informatiko (B2)

Oddelek: Šola
3415513 (6035) Raptor F16
»

Visoka šola (program Informatika in tehnologije komuniciranja) proti višji šoli (prog (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
507144 (6333) Vazelin
»

Študij informatike

Oddelek: Šola
275826 (4443) branc
»

Višja ali srednja šola za informatika

Oddelek: Šola
123965 (3820) mgermo

Več podobnih tem