» »

Urejanje skupin uporabnikov (user groups) v WinXP

Urejanje skupin uporabnikov (user groups) v WinXP

cupax ::

Živjo.

V biroju imamo nekaj računalnikov v omrežju toda brez domenskega strežnika, le v workgroupih.
V vsakemu računalniku bi želel kreirat novo skupino (user's group) in ji določit pravice (recimo preprečit uporabnikom, da inštalirajo nove programe).
WinXP ima že predpripravljenih 10 grup (Administrators, Users, Power Users...) toda nobena od njih mi ne ustreza, zato bi rad ustvaril novo oz. editiral obstoječo.
Novo grupo sem že uspel kreirat le nikakor ne najdem kje se določa dovoljenja?
Pogledal sem tudi Group Policy Editor toda občutek sem dobil, da v njem lahko določaš le globalne nastavitve, ki veljajo za čisto vse userje. A se motim?

cupax ::

A je to sploh možno v local groupih, al je domain strežnik obvezen?

Ice-Heki ::

Z GPEjem lahko za vsakega uporabnika definiraš svoje pravice, prav tako pa lahko nastaviš privzete pravice za cel računalnik - samo na ta način moraš biti malo previden, da ne zakleneš preveč stvari :)

Če se uporabnik med seboj menjajo - torej naj bi ena oseba dostopala iz katerega koli računalnika do svojih podatkov, potem moraš imeti računalnike v domeni, v ozadju pa ti mora teči en server, preko katerega ti nadziraš te uporabnike - to je zelo fina zadeva, vendar mogoče malo draga (nakup serverja, OS. ..)

Po drugi strani - če na enem računalniku dela ena oseba, pa lahko kaj sme in kaj ne zelo na enostaven način zakleneš z GPEjem oz. če nisi preveč vešč tega uporabi kakšen program, ki ti editiranje pravic uporabnikov omogoča prek čarovnika.

kockish ::

AFAIK z GPE ne mores urejati pravice za uporabnika ali grupo, lahko samo za doloceno organizacijsko enoto, in za to potrebujes domenski streznik.

Brez domene lahko samo za vsak racunalnik posebej dolocis pravice, ki nato veljajo za vse uporabnike.

cupax ::

Aha.
Kaj pa če z GPE jem zaklenem userjem vse kar mi rabi, a bom potem lahko delal brez omejitev, če se logiram kot administrator?
Al bo potrebno prej GPE spravit v prvotno stanje?

kockish ::

Computer configuration velja za vse uporabnike, vkljucno z Administratorjem.

Ice-Heki ::

S programom Security Administrator lahko posameznim uporabnikom onemogočiš določene stvari brez da so računalniki v domeni.
Te iste stvari se da spremenit tud na roko prek registrov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 AD domena

Oddelek: Operacijski sistemi
192111 (1799) dronyx
»

[Xp] Kako jih zaklenit v nulo?

Oddelek: Operacijski sistemi
162337 (1969) Ice-Heki
»

Windows small buissnes server 2003

Oddelek: Operacijski sistemi
181351 (1113) darkobas
»

kako nastaviti oddaljen dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
211936 (1536) Microsoft
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382779 (2451) Microsoft

Več podobnih tem