» »

Iščem eno starejšo igro

Iščem eno starejšo igro

'FireSTORM' ::

Iščem eno starejšo igro ki sem jo igral še na windowsih 95 ali že 98, ne spomnim se natanko.
Nimam pojma kako je naslov te igre, že predolgo nazaj bom pa jo probal čim bolj opisati.

Top-down view, sicer ne vertikalno ampak malo po strani in če se prav spomnim ne cele proge, ampak se je slika pomikala po progi z tvojim avtom. Dokaj podobno igri Death Rally, ampak brez streljanja, min in teh for. Je pa bil tudi turbo not če se prav spomnim. Avti so bili podobni tem nascar avtom. Ob progi so pravtako bili boxi kam si hodil po bencin in menjavat gume vsake par krogov. Po vsaki dirki si dobil nekaj keša in si nadgrajeval svoj avto, svojo ekipo in ekipino opremo v boksih.
Spomnim se da si imel za ekipo najnižji upgrade ko so vsi spali na slikici ko si kupil ta upgrade, bila je pa animirana slika, zadenj ekipni upgrade pa je bil tako hiter da sploh nisi videl kaj so naredili na animirani sliki. Ekipina oprema, prvi upgrade je pa bil gumjast hamer, igračka, zadenj upgraed pa tist izvijač ki ga uporabljajo pri F1 npr. Skratka animacije upgrejdov so bile tiste prve smešne, proti koncu pa take bolj "super" narave.

Prečesal sem že skoraj vse gaming strani in na žalost nič našel, zato se obračam na vas in upam da sem dovolj dobro opisal igro in da mi bo kdo lahko pomagal.
Those penguins.... They sure aint normal....

'FireSTORM' ::

Res noben nebi vedel? :/
Those penguins.... They sure aint normal....

Matev ::

ne vem

je pa nekaj takega bila igra
street rod

'FireSTORM' ::

street rod je 1st person drag and road racing. :)
Jaz pa iščem top-down circuit racing. In ta igra je novejša od street rod in death rally, vsaj po grafiki sodeč.
Those penguins.... They sure aint normal....

karafeka ::

Micro Machines?

'FireSTORM' ::

Ne, micro machines si vozil po kuhinji, kopalnici v bani in kaj te vem kje še vse, tukaj pa voziš bolj po "pravih" dirkališčih.
Those penguins.... They sure aint normal....

;-) ::

ignotion?

Tr0n ::

Hot Wheels Micro Racers?
Mad Cars?
Race Cars: The Extreme Rally?
Tiny Cars /2?
Mini-Cars Racing /2?

lolek84 ::

Da ne bom bv odpiral nove temi bi svojo vprašanje postavil kar tukaj.

Mene pa zanima če kdo pozna kako igro (lahko je tudi za igranje preko neta), ki izgleda nekak tak. V bistvu se je spominjam s starih časov zabaviščnega parka.

Namreč scena je bila taka, da si videl vojaka v hrber (celega si videl), na ekranu v ozadju pa le njegovo tarčo oz. merilec s katerim je streljal. V bistvu se ozadnje ni menjavalo ampak so le iz raznih vrat zgradbe in jaškov kanalizacije prihajali vojaki, ti si jih pa streljal. Edino "gibanje", ki si ga izvajal je seveda upravljanje tarče streljanja in seveda vojaka si lahko premikal le levo in destno (se pravi na spodnji strani ekrana, kjer si ga videl si ga lahko premikal kao po eni vodoravni črti, s tem gibanjem si pa seveda preprečeval da te zadanejo).
Ja še to omenim, da vedno z nabiranjem točk, se ti je povečeval kvadratek s katerim si potem streljal, se pravi, da se ti je tako nekako "nadgrajevala" moč streljanja. Pa neke bombe si tudi lahko metal.

Podobna oz. ista igra s to tematiko je bila še na tematiko divji zahod. Kjer se pač vse omenjeno zamenja z indijanci in kavbojci.

Hvala za kako informacijo.

Ted ::

Ignition?
Mah...

kobilica ::

Revolt? Generaly?

;-) ::

Ted norce se delaš al kaj?

'FireSTORM' ::

Easy boys, easy :)

Generaly - Ni sicer to ampak pogled na progo je približno tak, malo odstrani in od zgoraj.

Moral bom poklicat bratranca, on je to tudi igral, morda se bo pa spomnil...
Those penguins.... They sure aint normal....

lolek84 ::

Kaj pa moje opisane igre noben ne pozna oz. vsaj kake, ki je je podobna :(

Aggressor ::

Lolek, Operation Wolf je to.

EDIT: hmm ... ne, v bistvu je to, o čemer govoriš, Blood Bros.

EDIT2: ups, Blood Bros je divjezahodna, pred njo je bil pa Cabal. To je pa res tista reč. :D

Cabal na KLOV
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Zgodovina sprememb…

opeter ::

A ta zadnje deluje na MAME-ju, ne? Sicer pa je tudi še ena, podobna Operation Wolf... samo se imena ne spomnim... hmm... aha, vem, NAM-1967

Sicer pa je vredno iskati z besedo "Shooting Gallery". Jih je kar malo morje. Jaz sem en čas špilal neko dosovsko igro, kjer si imel razne račke ipd. na polici kot v lunaparku.

lolek84 ::

NAM-1967 Bravo!!!!
Ja to sem iskal...
Lepo bi bilo le te vse omenjene zdaj nekako "priredit", da bi delovale na Win Xp :)

Ker avtomata ne bom kupoval :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolek84 ()

opeter ::

lolek, poišči si MAME emulator (Multiple Arcade Machine Emulator). Poganja ti skoraj vse avtomate (tudi CPS/, CPS/2, morda celo 3)?

Google - MAME. Sicer pa imaš tudi dosti izpeljank originala, npr. MAME32.
Aja, pa še ROM rabiš za igranje. DA pa bo legalno, bi bilo dobro, če na eBay-u kupiš še originalni avtomat. :D

opeter ::

Edit: se opravičujem. NAM-1967 je igra za Neo-Geo igralno konzolo. Torej rabiš dotični ROM, pa zraven še emulator. Eden boljših za Win okolje je Kawaks. Samo ne pozabi še na Boot ROM-e (ene vrste BIOS), sicer ne bo deloval. Uporabi priznane iskalnike.

'FireSTORM' ::

Za tale NAM 1967 je potem izšla "novejša" različica, Shellshock Nam '67, tudi zanimiva igra.
Those penguins.... They sure aint normal....

CaqKa ::

firestorm mogoče race mania


nevem če se je dalo tankat, vem pa da je to slovenski proizvod. in da se ga je svoje čase zelo opevalo. bolj kot mikro mašince.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

'FireSTORM' ::

Na žalost ni tole :)
Those penguins.... They sure aint normal....

Alamar ::

sajmonmofo ::

da si malo sposodim temo...

ali obstaja kaka novejša verzija igre The Lost Vikings, včasih smo igrali to po cele dneve na 486ki, na danasnjih kompih pa je nikakor ne uspem zagnati (dosbox)...

Zgodovina sprememb…

Aggressor ::

Obstajajo The Lost Vikings 2. :D

Jaz pa s poganjanjem enke nimam kakih problemov. Malo pobrskaj po dosbox nastavitvah.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

sajmonmofo ::

to ja, lv1 pa lv2 je tak isto skoraj, samo zadeva se vedno frizne po prvem splash screenu....

CaqKa ::

poglej na dosbox support.
sem videl da nekatere igre delajo z starejšimi dosboxi z novejšimi pa več ne.

'FireSTORM' ::

Nitro Racers


JA!!!!
Tole, to je to :D
1000x ti hvala!!!!
Those penguins.... They sure aint normal....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obstajajo še igra za dva igralca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
518589 (5222) detroit
»

Igre prejšnjega tisočletja - jih še igrate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
606994 (5023) blaz1233
»

Nova anketa: igranje starih iger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5210086 (8570) R33D3M33R
»

stare avtomobilske igre

Oddelek: Igre
303855 (3268) opeter
»

duh starih iger

Oddelek: Igre
302041 (1191) 'FireSTORM'

Več podobnih tem