» »

Mrežni kabel namesto telefonskega

Mrežni kabel namesto telefonskega

jerry2000 ::

Jaz sem pregledal tel.kabel od omarice do modema gre na streho pa spet dol, vmes je dvakrat
"na roko" štukan, skratka... mislim da ni tole prav dobro. Vprašal bi vas, ali lahko telefonski kabel
zamenjam za kakšen boljši kabel, denimo mrežni UTP kabel? Je možno priključiti "ta malo" babanico za telefon na tak kabel? Nikjer ne najdem načrta, katere dve žile so pomembne za telefonijo, UTP mrežni kabel ima namreč 8 žil.

Šuma na liniji je pa veliko in zato imam morda S/N tako nizek :-(

Lep pozdrav

Jerry
Jerry and Tom

MTm2H37rqt7B ::

Da.
Da.

Ce pogledas telefonski kontektorcek (RJ11) pri nekaterih telefonskih kablih, lahko vidis da sta uporabljeni samo dve zili (ponavadi tisti dve, ki sta fizicno locirani na sredini).

Ko bos na UTP kabel z 8 zilami pritrjeval konktor (RJ45) poskrbi, da bosta tista dva pina, katera sta na telefonski zici, enako povezana (na obeh straneh jasno). Ce bos dajal telefonske kontektorje na UTP kabel, je zgodba ista. Vglavnem samo poskrbi, da bosta tisti dve zili na obeh straneh na isti poziciji. S tem mislim, od 8 zil uporabi samo dve, ostalo je isto kot pri tel. kablu.

Ja, mogoce sem malo zakompliciral, vendar je zelo enostavno:)

link_up ::

telefon deluje na dvosmerni napetosti, tako da ni vazno katere kable zvezes, vazno je le da so na obeh straneh isti ;)
In and Out

MTm2H37rqt7B ::

Long story short... kar je link_up rekel:)

jerry2000 ::

Za v modem rabim RJ-12 bananico s 4 priključki. V omarici sta pa 2 žili, torej tel. kabel ima dve žili do modema. Torej pogledam tel. kabel na strani modema, kje sta ti dve žili? Problem je, ker zdaj je na vrhu pri modemu razcepnik od SIOLA (ADSL) in je narejen da gre RJ-45 konektor notri :-( Od Amisa internet razcepnik ima pa narejeno da gre tel. vtič notri. Če ima tel. vtič zasedena dva mesta, sta to vedno srednja dva?

Ali lahko izgubljam S/N samo zaradi teh zadnjih 20 metrov (od omarice do modema)?
Jerry and Tom

Senitel ::

Da, srednja dva sta.

S/N se ti lahko podira zaradi zadnjih 20m kabla, odvisno seveda kako imaš ta kabel speljan oziroma "na roko" štukan. Lahko pa preveriš čisto pri omarici, koliko bo boljše...

_riky_ ::

A bi bil kdo tako prijazen pa skiciral malo to?:\
Sej vse štekam samo me muči če lahko daš na katerokoli žico v UTP kablu al morata oz. ne smeta biti skupaj zviti?
Upam, da me razumete kaj me muči...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _riky_ ()

kulSMS ::

načeloma bi moglo bit boljše, če daš dve, ki sta "skupaj zviti".

_riky_ ::

Aha, super... to me je mučlo, hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813175 (3392) wexor
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
395968 (4798) MadMax
»

Omrežje v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
202916 (2341) ZGI
»

Vezava kabla za telefon

Oddelek: Omrežja in internet
87413 (7413) bozicek
»

Kako kvalitetno naštukati telefonsko parico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509510 (8028) Vanich

Več podobnih tem