» »

windows xp install in sata DVD

windows xp install in sata DVD

smile- ::

imam sledeci problem:
racunalnik, ki ima sata disk in sata dvd enoto...maticna je foxconn K8M890M2MA-RS2H
kako instalairati windows xp (ali karkoli drugega)...kajti nic ne deluje...
pri xp-jih se boot izvede, potem pa zmrzne pri "inspecting computer configuration"
pri hirons boot cd se ustavi, ko hoce naloziti driverje za cd-rom (jasno)
pri partition magic se ustavi po odlocitvi naj se nalozi boot iz cd-ja...

ima kdo kaksne resitve? - trenutno sem stvar resil z dodatnim IDE dvd-jem ampak to je samo zacasna resitev...

gkovac ::

Si pred inštalacijo winsov pritisnil F6 (mislim, da je F6) da ti najde potrebne SATA gonilnike?

Kaj pa USB ključek? Obstajajo varijante (o katerih smo že razpravljali na forumu) kako ključek "prepričat", da deluje kot disketa ali CD... ne vem več kje je link, ampak vem da ima HP nek software ki to omogoči.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

smile- ::

ja to glede f6 ni panike - pol k enkrat zadeva stece...
sam do tja priti je pa druga pesem :) - zadeva se ustavi pred tem
nekaj sem ze gledal glede usb boot-a samo nisem pa se nikoli se igral s tem - ocitno bo to zacetek...

gkovac ::

glej tole povezavo. Mislim, da ti bo brez problemov ratal :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Macx95 ::

...maticna je foxconn K8M890M2MA-RS2H

Tale stavek je napovedal bistvo tvojih težav. Skratka krep plata. Na tvojem mestu bi si izbral drugo ploščo, imaš ogromno izbire in za 3 razrede boljših plošč za razliko v ceni ca 20€ (Asus, Gigabyte, MSI, Epox).

Sigurno je problem v matični, v najboljšem primeru pa napačne nastavitve v BIOSU. Če jih ne poznaš, prepusti to strokovnjaku. Če imaš SATA mode v BIOS-U na IDE ti XP-ji zaznajo disk, če pa imaš na SATA RAID, pa ne. Poglej kako imaš nastavljeno pa ustrezno popravi. Če nimaš dveh diskov nima nobenega smisla imeti na SATA RAID. Mislim pa da je po difoltu na IDE.

smile- ::

to da je plata en "biser" mi je jasno...pc ni moj tak da plata ostane :)
nastavitve v biosu sem preveril ze na samem zacetku - default je ide in tako je tudi nastavljeno
ze takoj ko sem videl pc sem videl da bo zurka - xx plata z vio cipovjem...a dirty job but someone has to do it :)

zaenkrat sem dal ide zraven pa instaliral - sam ne mislim pa vsakic kante odpirat k bodo winsi sli...
zaenkrat hvala za predloge...

ps: btw obstajajo tudi sata cd-rom driverjih ce bo kdo kdaj iskal - nekje po googlu sem nasel sam to je za dos16 (winsi rabijo za zagon win32)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smile- ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako preklopiti na onboard grafično kartico?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6923 (602) WyattEarp
»

RAM DDR2 1GB ne gre! v režo plate ?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
402148 (1456) zee
»

procesor

Oddelek: Strojna oprema
7962 (822) defl
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392484 (2484) bluefish
»

Nova 8800gt, računalnik se ne zazene

Oddelek: Strojna oprema
26946 (946) MarkoMan

Več podobnih tem