» »

Novi računalnik

Novi računalnik

usavko ::

Kupujem nov računalnik. Uporabljam ga za špile pa za torrente. Trenutno bi uzel te zadeve:

A-Data PC2-8500 "Vitesta Extreme" KIT 2 x 1024 MB Frekvenca: 1066 MHz link
EADTEK grafična kartica NVIDIA GF 8800GTS, 320MB DDR3, PCI-E, DVI, HDTV link
INTEL procesor CORE 2 QUAD Q6600, 4 x 2.4 GHz, LGA775, PC1066, 8MB link
SEAGATE trdi disk BARRACUDA 500GB, SATA 2, 7200, 16MB Link

Zdej me pa zanima naslednje.
Na kaj morm bit pozorn pr nakupu diskov. Ta disk stane 109 € v neki trgovini in me zanima kaj morm pazt, ker je občutno cenejši. Hitrost je baje 3gb/s. Garancijo ima 5 let. Pač mam namen kupt 2.

Matičnih plošč je zelo veliko. Na kaj morm bit pozorn pri nakupu matične plošče, če gledamo mal na prihodnost. Recimo da bi lahko enkrat vgradil še eno grafično, dodal še en ram. A nej uzamm matično za ram ddr3, ko bo to v prihodnosti al kaj. Kero matično, če hočm met večjo ohišje...
Kaj mi vi priporočate? Verjetno je najbolje da ima integrirano zvočno in mrežno.

Kakšno ohišje nej kupm? Takšn, k ma že pri sebi ventilator? Verjetno je predvsem pametno uzeti tisto, ki ima spredaj usb2

usavko ::

Aja pa še to. Kakšn napajalnik glede na matično. Baje da je tud to pomembno.
Pa nej bo nekje napajalnik pa osnovna plošča pa matična nekje 200 - 300 € skupaj.

TokioGangsta ::

Za tak dnar dobiš crucial rame tak da one vzemi saj so trenutno bestbuy. Nekdo je tudi naredil temo o teh price/preformance zadevih tak da še to poglej. Napajalnik bi jaz vzel lc power 850W arkangel je 115€ matično pa abit ip35-e za 115€ v ddr3 se ti še ne splača vlagati saj še ni pravih plat so nižje frekvence ko bo 1600 se bo splačalo. Procesor pa grafična sta kul za ta dnar. Glede ohišja je pa tako: koliko si pripravljen dati?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

usavko ::

Maš kkšno fajn ponudbo za crucial rame? Na ceneje.si jih ni...
Zakaj bi dal tok denarja za napajalnik? Je potrebno zarad grafične? Kaj je narobe, če je navadn za 40€?
A daš link za ta price/preformane zadevo.
Za ohišje mi je pa ubistvu pomembn, da ni glasn (oz. da ne bo glasn čez par let) pa da je večji, da se ne gužvajo komponente. Nekak sm razmišlou da bi za matilčno, napajalnik pa ohišje dau okol 300 €
Za matično bi pa useen hotu da je ddr3, ker bi v bližnji prihodnosti (ko se ram ddr3 poceni) kupil 2 ali celo 4giga rama ddr3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usavko ()

TokioGangsta ::

price/preformance
Glede napajalnika je tako da je zelo pomemben pri računalniku in zato ni najbolj pametno da skopariš pri tem če hočeš takšnega da bo delal brez težav boš dau ok.100€ recimo enermax ali arkangel
test napajalnikov
Ohišij je veliko res veliko, odvisno kakšni so ti včeš bolj preprosti ali takšni z ledicami in podobno. Chieftec big tower je veliko in zračno ter preprosto. Osebno mi je ANTEC NINE HUNDRED ohišje zelo všeč in ga bom sam vzel ti pa se sam odloči.

Crucial rame prodajajo v funtechu, nakupi.net, comshop in eventus le da jih pri slednjem nimajo v internetni ponudbi.

lp
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

usavko ::

Kako pa ma ta kišta urejeno glede napajalnika. Kako je napajalnik obrnjen? Da ventilator piha ven, ali v kišto?
Kolk je pa ta kišta kej glasna, ker se mi gre predvsem zato, da bi biu comp čim tišji, pa me skrbi ta 20 cm ventilator.

usavko ::

No recimo da je taka izbira:
Ohišje
Napajalnik
Matična
A se matična klapa z ohišjem? No sej verjetno bom kr navadn ohišje, tako da malo zmanjšam končno ceno. Napajalnik se mi zdi pa dost dobr, če ne še predobr...
No zdej use skp pride:
ram 128,04 €
grafična 279 €
procesor 259 €
disk : 2x109 = 218€
matična 134€
ohišje 113€
napajalnik 94€
-------------skupaj 1225€

Zdej pridete pa vi na vrsto in komentirejte. Računite pa na to, da bi jst rad čim cenej skoz pršu, tko da če kkšna stvar ni pomembna oz. je predobra povejte. Am... matično sm pa uzeu takšno, ki podpira ddr3, ker bo čez kako leto fajn notr dat... al je to še vseeno prekmalu?

Tonći ::

DDR3 se ne splača do 1600MHz! Ta plata pa ne podpira te hitrosti, kar je ubistvu metanje denarja!

usavko ::

Maš prou, torej bolje abit osnovno ploščo k stane 115€ in se skupni znesek zmanjša na nekje 1200€.
Omenil si, da imaš lahko težave, če skopariš z napajalnikom. Kakšne težave pa so lahko?

Svizec69 ::

stabilnost sistema, padec napetosti ti lahko povzroča tudi ogašanje računalnika in podobne zadeve.

Adrijan0 ::

Pa ne ga tolko lomit glede napajalnikou. Tistih 700w je čisto dovolj. In prosim ne me zdej tle učiti kako in kaj. Če maš pa probleme z napeljavo v hiši je pač to drug problem in ne problem napajalnika. LC 500W napaja komplet sistem + 8 diskou. Tako da mu bo tistih 700w čisto dovol.

Tokiogangsta, še malo boš priporočal serverska ohišja in serverske napajalnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

usavko ::

Jst ne mislm nč navijat, tko da ubistvu če je opd normalnim delovanjem 500w dost, potem bi raje cenejšo varianto uzeu.
Ohišje Antec nine hundred je pa baje dost glasno. Mene predvsem zanima, kakšne glasnosti imajo kej kište. Recimo ena ki mi je padla v oči je Yesico Open Air
A pretiravam glede tišine? Pomembno mi je predvsem zato, ker mam glavo dost bliz compa (2-3 metre pa v isti višini).
In a je ta kišta s pasivnim hlajenjem kej učinkovita? Se bo kej pregreval notr, če odmislimo navijanja.In ali se mi splača potem kupiti tudi nov hladilnik za procesor, tak ki je brez ventilatorja, al so original hladilniki dost tihi?
To trenutno brnenje (mam staro kišto) me čist preveč mot. Mam pa tud ponoč comp pržgan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usavko ()

TokioGangsta ::

AdrijanO: jaz nisem nič ohišja priporočal samo napisal sem kaj bi jaz vzel
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

usavko ::

Kaj pa ram? Je bolje uzeti 2x 1024mb rama al tko k mam zdej dual vrjanto... Ker nikjer nism najdu 1024 rama s 1066 mhz amapk samo 800. Kaj predlagate glede tega. Baje da je hitrejš če maš 2 rama posebej pa ga daš usazga na eno stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: usavko ()

Adrijan0 ::

Tokiogangsta sej ne mislim neč slabega. Samo fora je k res preveč pretiravate z napajalniki >:D

TokioGangsta ::

Veretn maš prov sam jst še nsim tk izkušen k ti tk da ti ne men zamert za kako mortebitno pizdarijo ki jo bom napisal:D (oziroma sem jo)
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Adrijan0 ::

Sej usak dan več veš to je pa vidt :D

usavko ::

A ma ta matična dovoj dobro zvočno kartico, glede na to da mam z5500


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bomo kr novga kupli :)

Oddelek: Kaj kupiti
201855 (1208) Lonsarg
»

sestavljanje novega compa, a to klapa

Oddelek: Kaj kupiti
162393 (2081) x45
»

proc AMD xp 2500+ 1,830GHZ, 333mhz (oz. problem)

Oddelek: Strojna oprema
171277 (1071) opeter
»

Procesorji core2duo - E8200 2,66 GHz vs R6600 2,40GHz vs E6700 2,66GHz?

Oddelek: Kaj kupiti
81550 (1260) Being cool
»

DTP workstation & monitor do cca 1500€ - nasveti

Oddelek: Kaj kupiti
151159 (1034) opeter

Več podobnih tem