» »

Nokia Vs. SA

Nokia Vs. SA

McParson ::

No lani med bordanjem sem izgubil SonYEriccson k750i...zdaj ta čas sem imel Nokia 3310:8)Zdaj ko spet dopuščajo finance sem se odločill da si nabavim nekaj bol konkretnega!
Odločam se med Nokia N70,Nokia 6288 in SonyEriccson v630i!!!!
Za zdaj se najbol nagibam k Nokii 6288....mi je lep in tudi moj prijatelj ga ima.....
Naj povem da nisem nek zahteven uporabnik...pač slike,muzika,baterija....osnovna uporaba!!
Tisti ki imate te telefone povejte svoja mnenja prosim...ali pa če bi predlagali kakšnega drugega v tem cenovnem razredu
AMD Athlon64 3200+ soc.754 GigaByte GAK8-NE nf.4 GeForce 6600 GT 1024 Mb RAM (2*512) 160GB Maxtor LG dvd/+R

Primoz78 ::

Lastil sem si tako N6680 kot N70 in je N70 boljsa kot 6680....baterija je boljsa, vec spomina ima (RAM-a), boljsi display in predvsem kvalitetnejse ohisje!...Glede SE pa naj kdo drug pove :)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Keyser Soze ::

Ne vem no. Nokia je all the way kar se tiče mobitelov. Pa še Symbian serije 60 3.1 in si zmagal.

Ker je preprosto uporabniku najbolj prijazen mobitel in vmesnik.
OM, F, G!

bluefish ::

tale SE, ki si ga izbral, ni nič posebnega. Raje vzemi kakega iz serije K...
Glede Symbiana pa je veliko deljenih mnenj - bitka se je že odvijala na ST :)) .

Sem pa tudi jaz pristaš Nokie čeprav imam trenutno se k550i, saj Nokia v času nakupa ni imela neke podobno ugodne alternative.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

McParson ::

Jah jst Symbiana nism še nikoli uporabljal...sploh nevem kakšne so prednosti no...a je to ubistvu kot windowsi???Lahko gledaš Divx filme???
AMD Athlon64 3200+ soc.754 GigaByte GAK8-NE nf.4 GeForce 6600 GT 1024 Mb RAM (2*512) 160GB Maxtor LG dvd/+R

para! ::

Dejte popravt naslov teme no, Sony Ericsson je SE ne SA..

lp
Death before dishonor!

Marc` ::

Sam imam 6288 in sem zadovoljen, baterija je precerj izboljšana glede na 6280, ekran je čudovit, veliko funkcij, največji minus je malo slabše grajeno ohišje...tako da se odloči sam. ;)

David1994 ::

kot marc pravi... tudi jaz mam nokio 6288, edine 3 reci ki me motijo so:
-ohišje je malo majavo, ne narobe razumet, se ti nebo nic pokvarlo ali karkoli, samo sprednji del in zadnji del niso prav 100% trdno skupaj
-vcasih je malo slaba povezava s slusalkami in je treba malo konektor levo pa desno pomajat
-med gledanjem filmckov pri celozaslonskem prikazu mas pristrani tecn tekst ki se ga ne da odstranit: "Pavza"

Keyser Soze ::

@McParson

Lahko bi rekli, da je bolj kot ne podoben windowsom.

Symbian serija 60 omogoča gledanje divxov. Moja prejšnja Nokia N80 je čisto lepo predvajala divxe. Sicer jih moraš malo predelat in namestit recimo Smartmovie in zadeva je zaključena.
Pri zdajšnjem Navigatorju pa še nisem preizkusil filmov. Samo glede na primerjavo odzivnosti z N80, bi morali filmi gor laufat več kot tekoče.

Sem skoraj 100%, da 6288 uporablja S40. Ampak meni bolj odgovarja S60 ker omogoča več svobode in prilagajanja vmesnika.

Več o razlikah med serijo 40 in 60 si pa lahko preberete tule. Al pa zguglate kaj drugega.


-ohišje je malo majavo, ne narobe razumet, se ti nebo nic pokvarlo ali karkoli, samo sprednji del in zadnji del niso prav 100% trdno skupaj
-vcasih je malo slaba povezava s slusalkami in je treba malo konektor levo pa desno pomajat
-med gledanjem filmckov pri celozaslonskem prikazu mas pristrani tecn tekst ki se ga ne da odstranit: "Pavza"


1. to je normalno. V bistvu sani pri drsnikih niso togo vpete. Ampak imajo določeno zračnost že na začetku. N80 je imela keramične drsnike. Pa je že na začetku plesal spredni del rahlo sem ter tja. In to se ni spremenilo v enem letu drsanja popolnoma nič.

2. Zgleda, da ima tale "pop-port" serijsko napako. Meni je na N80 nagajal in punci na 6111. Novejši imajo sedaj rahlo modificiran 3,5mm vtič.

3. Zato pa je dober s60 vmesnik. Če ti en program ni všeč namestiš drugega in to je to.:D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

OM, F, G!

McParson ::

Odločil sem se za 6288...sem jih primerjal na raznih straneh med to in n70 in razen symbiana je 6288 boljša...ampak symbian mi zaenkrat še ne diši:D

Stvar je pa taka da mi ni še potekla naročnina na Si.mobilu....in tako morem plačat še plus dodatek....ubistvu je vse isto al plačam zdaj naenkrat 100€ al pa plačam postopoma še v tem letu kar imam naročnine...ker tistih 100€ ti zračunajo po tem koliko mesecev ti še manjka do poteka naročnine...100€ je skupni znesek naročnine ki bi moral plačati do konca...
Tako da bom sfehtal starše naj mi dajo kaj denarja kar zdaj pred rojstnim dnem...decembra ga mam:D
No če bo padla bo padla Nokia 6288:))
AMD Athlon64 3200+ soc.754 GigaByte GAK8-NE nf.4 GeForce 6600 GT 1024 Mb RAM (2*512) 160GB Maxtor LG dvd/+R

Dr_M ::

Kaj pa N73? S tem telefonom res ne mores zgresit.
Drugac pa, ce rabis telefon zgolj za telefoniranje, je 6288 povsem dovolj, ce pa hoces kej vec, pa symbian... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

David1994 ::

@Keyser Soze: neda se nalagat drugih video playerjev zato ker telefon ne podpira symbiana, samo javo;)

samo zaj me cis sistem je*e u glavo... dva tedna nazaj sem si kupil nokjo 6288 za 150€ zaj je cena padla na 60€!!! pa komu na cast sem jaz dajal 90€ prevec?!?!

Keyser Soze ::

Ekola, saj to sem rekel.

3. Zato pa je dober s60 vmesnik. Če ti en program ni všeč namestiš drugega in to je to.


Če nimaš S60 symbiana si pač sfaliral. In jahaš javo.:D
OM, F, G!

Matek ::

David1994 - no more tears.

Keyser - mja, kaj pa ce nalasc ne kupis Symbiana, da mas boljso odzivnost? Nekateri ga pac ne rabijo...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

LjubimPeezde ::

lahko poveš kaj točno je na Symbianu in ni v Javi?
Tudi sam imam mobilnik s Symbianom vendar neke jako velike prednosti pa tudi ni

para! ::

Kaj pa N73? S tem telefonom res ne mores zgresit.


Hehe, zgrešit pa z n73 definitivno ne moreš ničesar, samo poglej kako velik je :)

In to je tudi problem vseh high-end Nokia telefonov - so enostavno prevelki.

lp
Death before dishonor!

Dr_M ::

mejhni telefoni so pa pac zgolj za telefoniranje, za kaj vec niso uporabni.
sam sm mel v zivljenju samo en mejhn telefon in vem da nikol vec ne bom kupil malega jajcka, ker sm ga vedno kje pozabil.
ravno zato mi je usec nokia E90. 210 gramska posast. :)
vse v mojem zivljenjo je veliko, zakaj nebi bil se telefon :D :))

edit: sicer pa pri SE ni situacija nic boljsa. njihovi high end telefoni so se vecji in tezji od nokiinih. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

McParson ::

Zkaj ne N73!?
Zato ker je N73 200€ Nokia 6288 pa je 60€:\
Nisem tip človeka da bi dal 200€ za telefon...Čeprav ja zdaj bom moral dati tudi za 6288 160€ zaradi tega dodatka...ampak jebes....al dam zdaj vse naenkrat al pa v enem letu je skor isto...
AMD Athlon64 3200+ soc.754 GigaByte GAK8-NE nf.4 GeForce 6600 GT 1024 Mb RAM (2*512) 160GB Maxtor LG dvd/+R

Dr_M ::

vsak se odloci, kaj si bo kupil. jest sm za symbian pripravljen dat se vec ,kot pred leti, ko sm kupil prvi symbian telefon.
vem kaj omogoca, zato bi tudi placal vec. ce ti dumb telefon ustreza, dobr zate, prisparal bos neki drobiza :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

McParson ::

Ne sej ne skrbi vas nimam niti najmanj za neumne ali kaj podobnega...niti najmanj...vsak ima svoje veselje kaj...eni dajo recimo za harmoniko 1 miljon...jaz nebi dal niti podrazno ker to ni moje veselje...harmonikaši ne me napadat zdaj:D
AMD Athlon64 3200+ soc.754 GigaByte GAK8-NE nf.4 GeForce 6600 GT 1024 Mb RAM (2*512) 160GB Maxtor LG dvd/+R

lapajne ::

@mejhni telefoni so pa pac zgolj za telefoniranje, za kaj vec niso uporabni.
kaj pa k610i. sam ga mislim u kratkem nabavit pa še 70Evroua je:D

LjubimPeezde ::

Zakaj pa drugi uporabljate mobiče? za fotografiranje, pisanje beležk s tistimi patetičnimi knofi, igranje igric.. give me a break

Keyser Soze ::

Odzivnost mojega telefona je na nivoju tistih z S40. Nič bat, da bi bili telefoni zafilani. Ni bojazni.

Kaj ti nuca symbian?

Prvo, imam na telefonu kompletno statistiko klicev. Ne zadnji 10 ali 30. Ampak vseh za zadnji mesec. Kar mi je že velikokrat rešilo, ko sem iskal številko koga, ki ga nisem shranil v imenik.
Klice in sporočila lahko po želji blokiram, jim pošiljam avtomatsko SMSe, če se ne morem oglasit ali pa pustim, da to delo opravi tajnica na mojem telefonu.
Na telefonu si lahko uredim nešteto alarmov, opomnikov, opozoril, jadajadajada, ki jih moram postorit.
Lahko uporabljam "pametne" profile.
Koristim navigacijo.
V primeru dolgčasa lahko celo pogledam film.

To je samo na hitro. Take uporabne stvari.
Lahko rečem, da lepo stunan telefon nadomesti celo aktovko pripomočkov. Samo uporabljat ga je treba znati. Pa seveda pogruntati kaj na njem rabiš in kaj ne.
OM, F, G!

Bramac ^^ ::

K610i je zame popoln telefon. Več ne rabim, vse kar pa ima pa dela odlično... Ti priporočam!;) ;)

lapajne ::

ja sej bom kupu k610i. sam nekaj me zanima. mam naročnino že 2,5 leti in lahko po akcijski ceni kupim nov telefon(k610i), s tem se mi naročnina podaljša za 2 leti. pogodbo je pa podpisala moja mtka(js še nism 18). a zdej če hočm kupt telefon more mtka podpisat???

bluefish ::

Ne, podpišeš ti, pogodba pa se podaljša za dve leti.

Dr_M ::

no ja, S40 telefoni so kot kalkulatorji, S60 pa notebooki :D
nokie z OMAP procesorji so enako odzivne kot s40 serija (to so N93,N93i,N95,E90), ostale so pa rahlo prepocasne.

za fotografiranje, pisanje beležk s tistimi patetičnimi knofi, igranje igric.. give me a break

ja vse to se da, ce si vsaj ksno delujoco mozgansko celico :)

poleg vsega, kar je Keyser Soze omenil, lahko se dodam zmogljiv kalkulator, pretvornik valut, pisarno, branje pdfjev (kar je sicer bolj tezko zaradi velikosti zaslona, ampak za silo gre).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lapajne ::

branje wtf-jev...

Groove ::

evo, pa še js kupujem nov telefon... odločam se predvsem med SE W200i, SE V630i, SE K550i ter Nokio 6680.
Pomembno mi je predvsem:
* da ma dobre tipke - da se loh hitr smse piše
* kul zvočnik (oz slušalke) za musko in za pogovarjat se
* da lepo zgleda
* da baterija zdrži dolg
* da predvaja MP3je
* da gre normaln u žep - da ne zgleda k da nosš kilo dreka Razz
----
Dodaten plus:
Spominska kartica ali vsaj reža za njo, Bluetooth / IR, ter, da se da brat maile na njem. Aja, pa da ma dokaj kul fotoaparat.

ker bi bil najboljši izmed teh?
Aja, pa še vprašanje: Kaj pomeni kratica K pri K550i in V pri V630i? Mi je že nekdo povedu, da W pri W200i pomeni walkman. Ima recimo V630i boljši zvok, kot pa W200i?

bluefish ::

V630i je najbolj osnoven. Sam imam K550i in glede na tvoje zahteve ti lahko napišem:

- tipke se mi zdijo včasih majhne, je pa veliko odvisno od velikosti tvojih prstov
- zvočnik je še kar dober, edino pri pogovoru deluje malo pretiho, saj je skrit za pokrovčkom kamere
- izgled je subjektivna reč, meni je všeč
- baterija je kar vzdržljiva ob normalni uporabi
- predvaja MP3-je in še druge formate (če pa ne, jih lahko s priloženim programom pretvoriš v AAC in podobno)
- za v žep je dovolj majhen in se v velikih morda celo izgubi :D
- ima režo za spominsko kartico M2 (omejitev 2GB)
- Blutooth je prisoten, enako IR in USB
- podpira tudi maile
- fotoaparat ni nek vrhunec, ob ustreznih ročnih nastavitvah pa dela čudeže


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
5517428 (16029) bluefish
»

Mobitel kot webcam

Oddelek: Strojna oprema
51262 (1061) iNDigo_Child
»

Nokia ali SE pri Simobilu

Oddelek: Kaj kupiti
72695 (2395) RiNC
»

Novi Symbian OS bo mnogo hitrejši

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
235340 (4176) tomitza
»

Kateri UMTS mobitel vzet?

Oddelek: Mobilne tehnologije
151595 (1292) archer

Več podobnih tem