» »

Fake alert!!

Fake alert!!

ttommy ::

Pozdravljeni!
Imam naslednji problem-kot skoraj vsak uporabnik interneta,sem tudi sam brskal po XXX straneh.....Pred tem sem pa izklopil Spysweeper in po pomoti tudi prekinil zaščitno okno od NOD32.Zato sem dobil spyware,ki ustvari fake alert,preko katerega te potem pošlje na eno stran,ki ti ponudi nakup programa Viris protect Pro......
Poskusil sem z vsem mogočim-Pregled z Spybot-Search&destroy,Spysweeper,Hitman pro,Ad-aware,Kaspersky,Truesword.
XoftSpySE se mi pa zaradi tega,ker je naletel na težavo zaustavi(prav tako RegCure)-tudi v varnem načinu.Spy doctor se mi pa sploh noče zagnat...
V spodnjem desnem kotu mi pa utripa:

Velikokrat mi kak program tudi zapre,ker je naletel na težavo....Ne vem več kaj naj naredim.Windowsov pa ne morem na novo inštalirat,ker ne morem kam shranit podatko,ki jih imam na disku-290GB.....
Prosim vas za koristne nasvete-Hvala.
Gamer

Steinkauz ::

Eh ja ... :D
Probi z panda online scanom.

ttommy ::

Ja,ta sicer v parih sekundah najde neke težave,da bi jih odstranil,ti pa ponudi registracijo.Drugi programi se pa po eno uro matrajo,da kaj najdejo
,in ko odstraniš,ne pomaga.Kaka druga rešitev??
LP
Gamer

opeter ::

Format C:

5er--> ::

www.hijackthis.de
Zgoraj klikneš na Direct download, zaženeš programček, "Do a system scan and save a log file", uploadaš dobljen file na njihovo strani in dobiš analizo. Program, ki je označen kot "Nasty" ali podobno, nato v hijackthis odkljukaš in izbereš "Fix checked".

Rusjan ::

Stvar se ti je nasrala po registru in opozarja na viruse po tvojem računalniku. Je samo reklama, da nabaviš njihov antispy... . Na netu najdeš programčke in navodila za odstranitev tega sranja, poprasviti boš moral tudi register (v navodilih).

probi te linke
http://www.xp-vista.com/spyware-removal...
http://www.lavasoftsupport.com/index.ph...

ttommy ::

Zadnja dva odgovora sta cool-bom sprobal-Opeter-tak sem bil jaz pred par leti,ko sem za vsako malenkost formatiral,kar pa sploh v bistvu ni potrebno.Prej sem skoraj na vsaka 2 meseca formatiral,predzadnji PC sem pa 3 leta imel v odličnem stanju,ne da bi formatiral.......
Gamer

sinko999 ::

probaj še z programom SDfix , ker ponavadi je še ena sorodna zalega zraven, drugače pa se ga rešiš če večkrat spustiš S&D, drugače pa še probaj z SDfix
Ni? ni ve?no !

Matev ::

obnovi sistem

system restore

drugače pa žalostno da antivirusi tu vsi odpovedo

Dead_Eye ::

rofl, tudi če ne bi ugasnil NOD-a oz. karkoli drugega bi vseeno dobil to zadevo. To je nek *.exe, ki si ga ročno pognal(mogoče kak pamela_codec.exe?>:D ).

Pojdi v add/remove programs in najdi te zadeve(ponavadi imajo čudno ime in nimajo napisanih koliko MB porabijo - tam pri gumbu remove) Pred in po odstranitvi te vpraša za reboot - po 10x rebootih bo stvar delno odstranjena, ostalo odstraniš s hijack this.
The one and only

ttommy ::

Ja,verjetno sem ročno pognal zadevo-na tisti strani se mi je pojavil pop-up,da imam okužen računalnik in naj opravim free scan-to je pa pognalo instalacijo Virus pro programa...bil sem malo "vinjen",pa nisem gledal kaj klikam...No,zdaj mi je grafo uničla strela in čakam na novo,tako,da tega še vedno nisem odstranil-poskušal sem pa že vse....
Gamer

StratOS ::

Ne vem, zakaj skeniraš comp z adaware programi ?
Dej, kakor se vahko vidi preskeniri z kakim pravim AV programom, tisto sporočilno okno ni od Windows Security.

Lahko da si inštaliral kak addin ali activex komponento preko weba ....

Kot ti je 5er--> že povedal, probaj najbolje njegovo verzijo (hijackthis) , šele potem kak full AV scan.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trojanski konj help!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
52437 (2110) Izi
»

virus

Oddelek: Informacijska varnost
161677 (1374) PINki
»

Problem z računalnikom (pomoč več kot zaželjena)

Oddelek: Pomoč in nasveti
131058 (813) Kmet
»

Virus - Trojanci

Oddelek: Pomoč in nasveti
111575 (1315) TechBeats
»

Trojanski konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
213989 (3600) KaiCris

Več podobnih tem