» »

Tudi Radeon HD 2600 Pro za AGP

Tudi Radeon HD 2600 Pro za AGP

Hartware.net - Kot smo napovedali v novici o radeonu HD 2400 za AGP vodilo, je GeCube predstavil novo grafično kartico za omenjeno vodilo. Tokrat gre za grafično kartico srednjega cenovnega in zmogljivostnega razreda, Radeon HD 2600 Pro, ki premore 512MB DDR2 pomnilnika in jedro s frekvenco 600MHz. Cena nove kartice naj bi znašala okroglih sto evrov, medtem ko bo za napovedano različico s 256 MB pomnilnika predvidoma potrebno odšteti vsega tri evre manj od 512 MB različice, torej 97 evrov.

Več o tem na Hartware.net.

24 komentarjev

wooted ::

zgleda da bomo na atija šaltal če je za kej :S

Golnar ::

a niso ble vcasih kartice srednjega razreda po 40 jurjev in več? nekam poceni je to

Pšenični ::

Jaz mam 6800gt na agp seveda, ne bi rekel da se mi lih splača menjat.Počaka bi rajši na 2900 pro ki mogoče zna bit na agp-ju.Drgač pa cena-zlo lepa ni kaj.

strictom ::

To je EDINA kartica nove serije ki je na AGP vodilu.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Pšenični ::

Pri taki ceni se skoraj splača kupit vsaj eno 2400 "za vsak slučaj".

SmeskoSnezak ::

počakte prvo na to, da bodo zares kartice v trgovinah, pa da takrat vidimo pravo ceno. Ne te imaginarne, kajti v Slo še nisn vido tega pojava. Lahk pa v vsaki novici kasneje daste link, če je cena takšna ali ne. :)
@ Pusti soncu v srce... @

stock ::

Ble so učas kartice srednjega razreda 40kSIT samo so ble temu primerno zmogljive, za razliko od teh k majo le oznako višjega razreda cena pa je usaj malo bolj primerna zmogljivosti!!!1

DJ MartiNi ::

1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

jperc21 ::

Je že bil čas.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

aljaz-selmer ::

Ali se ni vodilo PCI-E naredilo prav zaradi tega, ker ima vodilo AGP premajhno prepustnost?
Kolikor vem so AGP vodila še na matičnah, ki imajo Socket A, naprej pa mislim, da jih ni več. Ali je, recimo procesor AMD Athlon XP 3200+, še dost hiter procesor, da "obvlada" recimo AMD 2900?

ender ::

Imaš tudi matične plošče Socket939 (Athlon64) in Socket775 (Intel Core2) z AGP vodili (pa verjetno tudi AM2, samo nisem imel nobene take v rokah).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

wishmaster ::

A bodo še kakšno grafično na PCI vodilu naredili ? Bi blo fajn, da bi si v enega p100 vgradil kakega geforca 8800 :D :D :D. Čudi me še res, da ne nehajo delat AGP grafičnih, ker je že to poačasi malo zastarela stvar.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

ivanuscha ::

Tole je vse brez veze. 2600pro je itak precej počasna kartica, sploh pa za dx10. Bolš vzet x1950pro na agp. Zmogljive dx10 grafe rabjo obvezno dvojedrnika ter pci-e.

Matevžk ::

Jah, fino bi blo, če bi bla še kkšna PCI kartica, ja, taka z nekaj mega pomnilnika in slabim procesorjem in POCENI. Samo za delo na več zaslonih z mašinami, ki imajo samo en 'grafični' slot s kartico, ki ne podpira več zaslonov ...
lp, Matevžk

Matev ::

A bodo še kakšno grafično na PCI vodilu naredili ? Bi blo fajn, da bi si v enega p100 vgradil kakega geforca 8800 . Čudi me še res, da ne nehajo delat AGP grafičnih, ker je že to poačasi malo zastarela stvar.



jaz sem kupil hudo zmogljivo mašino pred cca 2 leti

in sedaj je kao zastarela ... ima namreč agp

ja in?


wishmaster

nimamo vsi zlate žličke v ustih
da bi vsako leto nov komp kupovali

DJ MartiNi ::

PCIe je predvsem dobra marketinška poteza. AGP spet nima tako slabe prepustnosti, da bi ga morali zaradi tega zamenjati z sodobnejšim vodilom.

Ender...tudi za AM2 je plata z agp. Asrock 939dual-sata2 ima recimo to opcijo. Samo adapter moraš še imet zdraven pa je.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Mavrik ::

Ender: Samo 939. Vse plate z nForce 3 majo AGP vodilo.

Edit: Brisan off-topic! //madviper
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

dejansan ::

zadeva ni tako zakomplicirana kot izgleda, če se ti da malo s tem ubadati

kolegu sem še ni dolgo tega zamenjal sistem: nf2 epoxova plata, barton 2500, 1gb ddr rama in 7600gs na agp-ju, grafa stara dobrega pol leta, ostalo okrog 3

za doplačilo 20 evrov je dobil gigabyte ga-m55s-s3, x2 3800+, 1gb ddr2 800mhz ter 7600gt 256mb, vse komponente praktično nove in v garanciji

stare komponente so močno precenjene proti novim vsaj za moje pojme
dejansan

wooted ::

fora je v tem da mam 3 mesce staro 7600gs na agp in je bla mal čez 100€, zdej bo pa za isti dnar ena za "recimo" 300Mhz pa še kšn cevovod boljša za isti dnar.. človek se vpraša kaj si mislil kot staro stvar. zdaj že vse zastari v manj kot pol leta

dejansan ::

v bistvu sploh ne rabiš čakati pol leta, dovolj je že da neko novo stvar samo domov prineseš :(

na precenjene komponente sem mislil predvsem na socket a ter s478, katerih lastniki imajo še vedno idealno priložnost za nadgradnjo z minimalnimi stroški, če se malo potrudiš
dejansan

destroyer2k ::

Ja no da stvar zastari hitro to je res smotano, toda če pa gledamo na drugačen način malo majn varčen pa ne zsatari. Recimo pred 1 letom si kupil geforce 8800gtx in še zdaj je to high-edn kartica in ni nič zastarela in še kar nekaj časa ne bo. Pač tako je da srednji in najnižji razred vedno hitro zastari višji ne.

Relanium ::

Js mam nForce3 plato in Socket 939, imam pa AGP grafo GF6600GT pa ma DDR3.
Sam zaka pa ne devajo DDR3-ja na to grafo in vse novejše v ''srednjem'' razredu če je že moja mela ?

GrimReaper ::

Sam zaka pa ne devajo DDR3-ja na to grafo in vse novejše v ''srednjem'' razredu če je že moja mela ?

Ker je GDDR2 cenejši, pa 6600GT je mela samo 128MB pomnilnika.
Sej maš pa tut XT verzijo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

wooted ::

...Pač tako je da srednji in najnižji razred vedno hitro zastari višji ne.....

človek se tle kr mal vpraša. naj dam 250eur za grafo al nej kupm 22" LCD?? kaj bom večkrat menal? rajši kupim low cost oz. best buy grafo in potrpim na medium nastavitvah, a bi bil še vseeno srečen zaradi LCD-ja...tega se pa ne mena vsaj 4 leta če je kvaliteten


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 9800 GX2 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8411112 (7626) PrimozR
»

Vse več informacij o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
304645 (2815) Senitel
»

Radeon HD 3000 serija predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
938051 (8051) Gregor P
»

Radeon X1800 GTO2

Oddelek: Novice / Grafične kartice
373559 (2361) Dr_M
»

GeForce Go 7900 GTX in GS

Oddelek: Novice / Grafične kartice
83796 (3142) M-XXXX

Več podobnih tem