» »

Distribucija IPTV preko Wi-Fi

Distribucija IPTV preko Wi-Fi

markobuzin ::

Ali ima kdo izkušnje z brezžičnim prenosom IPTV signala? Posedujem SiOLov modem Sinope568+ in sem naročen na SiOL TV.
Ideja je takšna: iz Sinope568+ se pošlje audio/video signal preko LAN-a na PC (windows XP) in od tam se ga preko Wi-Fi posreduje na prenosnik (windows XP). Na tem mestu se mi poraja vprašanje: kako posredovati signal iz mrežne na brezžično kartico?
Na PC-ju bi bila poleg kartic za IPTV (LAN in Wi-Fi) še ena dodatno mrežna kartica za povezavo z internetom.
Opazil sem da na trgu že obstaja oprema za Wireless IPTV, vendar bi želel izkoristiti obstoječo strojno opremo.

Yacksy ::

Zadeve niso tako enostavne kot si ti to predstavljaš. IPTVja ne moreš kar bridgati na wireless kartico Sinopeja.
Za prenos IPTVja preko wirelessa boš moral uporabiti namensko opremo, ki je narejena za te namene. Ne mislim delat reklame za te naprave, poglej si malo po forumu, je bilo že ogromno tega napisanega.
Shit happens

madmitch ::

Jap, imaš kar prav, čeprav so nekateri to uspeli sestaviti, drugače pa malo namenske opreme:

Fritz!Box Media uporablja ga nemški 1&1 v kombinaciji z Fritz!Box Fon 7170. Hudo huda kombinacija, ki jo lahko mi le sanjamo.

RuckusMF2825 v paru z 2111 dela perfektno skozi tri armirane stene in strop.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

markobuzin ::

Stvar deluje tudi tako kot sem si zamislil: z
bridganjem mreže kjer se pretaka IPTV signal in ad-hoc wireless omrežjem.
Sicer prihaja do občasnih motenj slike, kar pa mislim, da se bi rešilo s strojno opremo istega proizvajalca (ad-hoc) in 108 mbps povezavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMIS Ruckus Wireless MediaFlex

Oddelek: Omrežja in internet
4913979 (7364) galex4
»

Internet + IPTV preko WLAN omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
2822883 (13710) umexteacher
»

Siolov IPTV preko Wlana

Oddelek: Omrežja in internet
63701 (3359) Zm3-D3n
»

Kakšna povezava za večji in zanesljiv prenos za (Siol/T-2 televizijo)

Oddelek: Omrežja in internet
141897 (1459) Yacksy
»

Omrežje za IP TV

Oddelek: Omrežja in internet
202851 (2194) amigo_no1

Več podobnih tem