» »

primerjava prenosnikov, prosim pomagajte!

primerjava prenosnikov, prosim pomagajte!

shadowfax ::

Že nekaj časa načrtujem nakup prenosnika, danes pa sem odkril 3 nove toshibine modele, ki jih primerjam...prosim, če mi svetujete pri izbiri, zanima me katerega bi vi izbrali na mojem mestu...
link toshiba

V tej trgovini so cene teh treh prenosnikov precej nižje, ker trgovine ne poznam me zanima, če ima kdo izkušnje z njo!?
link trgovina

Hvala Vam za vse nasvete!

Zheegec ::

Sicer je tudi pametno povedati, za kaj boš zadevo rabil...
Tretji model ima neprimerno hitrejšo grafično kartico od ostalih dveh, drugače pa so si po ohišju in ostalem zelo podobni... malo počasni diski so pri vseh teh modelih...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

shadowfax ::

Uporabljal ga bom za internet, office, gledanje filmov,...tudi kakšna igra kdaj, ne pa kakšno grafično oblikovanje in ukvarjanje s temi programi...

Najbolj sem se zagrel za najcenejšega, mislim da je 160GB (5400rpm) diska čisto dovolj, napram 200gb z 4200rpm, ki je počasnejši, skrbi me edino procesor, drugo pa mislim da je O.K ?!

Bi za ta denar predlagali kaj drugega ali bi bila to pametna izbira?

shadowfax ::

Še zadnje vprašanje pred nakupom zato prosim za čimprejšen odgovor...odločil sem se za TOSHIBA prenosnik SATELLITE A200-1AX, ki ima 200GB (4200rpm), kar pa me malo moti saj bi raje imel 160GB in 5400 rpm je med tema dvema diskoma občutna razlika ???

Hvala, lp

Melanholija ::

Sam nebi kupil diska pod 5400 rpm, pa naj bo 200gb. Saj lahko kupiš še dodatnega prenosnega če ti je prostora malo!

tomaz- ::

se pridružujem odgovoru dulemana.

rajš 100 giga, pa 7200, kot 200 giga pa 4200. Za celo sranje filmov in muske lahko dokupiš prenosni disk, so precej poceni, sistem bo pa mnogo lepše in odzivnejše tekel na vsaj 5400 obratih...

ni vse v velikosti:D :D :D

AapocalypseE ::

Čeprav nevem zakaj bi človek rabo neki zelo veliki disk? Jaz si dam dol kaki Divx film, ki ma 700MB ali 1.4GB ali pa DVD po 4.3GB in film pogledam in ga zbrišem dol. Igro tudi instalera potegnem dol, jo instaliram in instalera zbrišem in, ko preobrnem igro jo zbrišem. Imam na namiznem računalniku 160GB 7200rpm disk in mi je čisto dovolj.

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

shawdowfax vzem A200-1AE ali cenovno ugodnega A200-1MB.

shadowfax ::

Ja saj zato se gre, raje imam manjši disk z več rpm, ker mi je že 120 GB dovolj, 160 pa sploh!
Medena potem bi bil primeren tudi SATELLITE A200-1GS, pri tem me moti edino procesor, zato me zanima, če je razlika med 1,73 (533mhz) in 1,8 (800mhz) več kot občutna ?
Razmišljal sem tudi o Toshiba Satellite A200-1M8 z 1GB rama, da dokupim še 1gb, ker ostalo pa popolnoma ustreza mojim željam, problem je samo, ga trenutno ponuja le mimovrste tam pa je cena kar zasoljena...(a drugače je možno da ti tam vgradijo +1gb rama in potem garancija normalno velja, predvidevam, da odvisno od podjetja)

Upam, da nisem zastavil preveč vprašanj, ker se pač sam ne spoznam dovolj na to, želim pa res nabaviti prenosnik, ki mi bo zvest čim dlje!
Hvala Vam za vse odgovore!

MEDENA ::

Ti govoriš o A200-1M8 ki je predrago 1300€, jaz sem govoril o A200-1MB, ki je 899€,ki pa žal ni za igre saj ima integrirano grafično. A misliva enako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

shadowfax ::

Ne ne misliva enako, sem pogledal ta dva modela, ki si ju priporočal vendar mi ne odgovarjata najbolj! Moj budget je do 1300€, odločam pa se med novejšimi modeli toshibe! Ne me razumet narobe, hvala za tvoja priporočila!
Lep pozdrav

shadowfax ::

Mogoče kakšen odgovor na vprašanja 3 sporočila navzgor ?
Lp

N-E-O ::

Živjo, verjetno si si že vzel prenosnika, pa vseeno:
Danes sem v big bangovem katalogu zasledil Toshibo A200-1M8 za 1250€.

Tole bi bil nekakšen povzetek specifikacij:
Prenosnik Toshiba Satellite A200-1M8 Procesor Intel® Core 2 Duo T7100 (1.8GHz/2MB/FSB800) Chipset Intel® PM965 Express Zaslon 15.4 WXGA TFT, 1280x800, TruBrite Spomin 1GB DDR2, nadgradljiv do 4GB Trdi disk 160GB, 5400rpm, SATA Optični pogon DVD-RW Dual Layer Grafika ATI Mobility™ Radeon® HD2600 256MB Priključki: 4x USB 2.0, VGA, Express Card™, Modem (RJ-11), TV-out, line-out, line-in, Ethernet (RJ-45), FireWire, CardReader, WebCam Brezžična mrežna 802.11a/b/g, Bluetooth Baterija Li-ion Teža 2,72kg Microsoft® Windows® Vista Home Premium Garancija 24 mesecev

Ker tudi sam kupujem prenosnik, me zanima koliko pride nadgradnja spomina pri tem modelu (npr. dodaten giga) in ali je to izvedljivo v big bangu ob nakupu? Kaj pa drugače, je prenosnik zmogljiv? Je npr. vredno plačati več kot za Acer Aspire 5920G, čeprav je le ta vsaj po spec. bolj zmogljiv? So Toshibe res bolj kompaktne? Vsak dodaten komentar je dobrodošel.

Zheegec ::

Toshibe so OK, niso pa nič posebnega. Acer je ohišja kar izboljšal, sicer ima A200 boljšo tipkovnico, a to ni bistveno. Upgrade RAM pride okoli 65€, prenosnik ima prosto režo.

Sem pa zaenkrat videl več mrtvih Toshib A200 serije (out-of-the-box), kot pa Acerjev, s tem da se Acerjev proda dosti več.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

N-E-O ::

Če je na začetku mrtva in ti jo potem zamenjajo oz. popravijo, ni po moje ovira. Bolj pomembno je, kako dela v naprej. Osebno nimam veliko izkušenj s prenosniki, sem pa za Acerje vsaj včasih slišal, da so dokaj pokvarljivi.
Kaj potem je tukaj v okviru te cene bolj spremenljiv Acerjev model? Ima ga moj prijatelj, pa se zelo greje - moraš pazit na kakšni podlagi ga imaš. Sicer mu dobro dela. Je še kaj vredno priporočila v okviru te cene?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zamenjava diska v prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
12908 (649) eboycina
»

Akcija - kateri prenosnik bi vi kupili?

Oddelek: Kaj kupiti
61725 (1725) Fizikalko
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
7993 (993) pratorius
»

PRENOSNIK - ACER 5920G vs. SOLONOTE FL90 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506067 (4346) Zheegec
»

Toshiba Satellite vs. HP Compaq

Oddelek: Kaj kupiti
91450 (1317) N-E-O

Več podobnih tem