» »

Grundig t55-830

Grundig t55-830

mihjavc ::

Prosim za hitro pomoč, če mi lahko kdo pomaga, namreč lotu sm se popravila tv-ja in ni delal nč nato sm zamenjal UC3842 ker je bil skurjen in pa tranzistor MJF18004. Zdej se mi pa tv vžge sm se mi takoj spet ugasne zakaj????.....oz skoz se vžiga ne obstane.
elektronka

Azrael ::

Preveri vsaj še diode v switcherju (najverjetneje je ena prebita), če to ni pa preveri še kondije in nazadnje še upore. V splošnem je v takih primerih priporočljivo preveriti vse elemente switcherja.

Nimam sheme, je slučajno v tem switcherju tudi kakšen optični sklopnik (optokopler), saj tudi ti v takem primeru radi odpovedo.
Nekoč je bil Slo-tech.

mihjavc ::

Ne ni nobenga optokoplerja, shemo dobiš pa tud na muli
elektronka

VolkD ::

Očitno napajalnik ni crknil kar tako. Izgleda, da je preobremenjen in se zato ugaša.
Poskušaj locirati napako tako, da prekineš napajanje k posameznim stopnjam. Tako boš ugotovil katera stopnja je tista, ki porabi preveč. Potem gremo dalje.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

mihjavc ::

sm odklopu na sekundarni strani transformatorja in je problem na liniji +33 oz +A.... kako pa zdej naprej????
aja pa hval k mi pomagaš
elektronka

VolkD ::

Ha.. Nimam načrta, da bi te vodil. Moj ukrep je bil bolj načelne narave. Ta simptom napake je pogost tako pri monitorjih, kot tudi pri TV-jih.

No bova pa še dalje na ta princip stavila.
Preglej kam gre ta povezava. Katera stopnja je to ? Je to visokonapetostni generator, horizontalna odklonska stopnja, vertikalna odklonska sotopnja ali pa mogoče (malo verjetno) celo nizkofrekvenčni ojačevalnik.

Ko boš našel stopnjo preveri glavni krmilni element, če še deluje. Če je to kak močan tranzistor, ga odspajkaj in zmeri z instrumentom.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

PPG78 ::

Malo za pomoč ... TA SHEMA naj bi bila (približno) prava in si boš z njo lahko vsaj malo pomagal. Na prvi strani pdf-ja poglej če je slika vezja enaka kot ga imaš ti. Drugače je 33V potrebnih za tuner, +A pa za horizontalno končno stopnjo, obe napetosti pa se generirata iz istega navitja.

Lp, Peter

mihjavc ::

No se opravičjem da včer nisem nč odgovoril ker nisem imel časa. Danes sm zopet vzel v roke omenjeni tv in sm prišel (ob menjavi BU508D) do vezja TDA3653B. Ta ic mi deluje vsaj po meritvah sodeč pravilno, ob izklopljeni povezavi iz TR550 (visokonapetostni tr.)...nogica F, ki je povezana na D513... do tukaj sm prišel naprej pa prosim zopet za pomoč, ker nevem kaj še vedno povzroča napako.
elektronka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preizkus napajalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373527 (3123) Brane2
»

Home Made Osciloskop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
115164 (4212) Azrael
»

iz monitorja smrdi???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91773 (1555) Azrael
»

CRT monitor trese sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232716 (2277) Azrael
»

HITACHI CM761ET monitor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61107 (1032) Brane2

Več podobnih tem