» »

HP backup and recovery manager

HP backup and recovery manager

lali ::

mam nov hp-jev laptop (6710b) z visto bussines.
pri zagonu je sistem začel nameščat programsko opremo, med drugim tudi hp back up and recovery. to je naredilo "še en disk". v navodili piše, da je dobro narediti obnovitvene diske. vendar pa je opisan postopek drugačen kot v visti. kako naj naredim obnovitvene diske? ima kdo izkušnje s tem?
pa še to.. če se sesuje vista in jo želim ponovno naložiti, ali ta hp backup ohrani vse driverje (za grafično,zvočno...)?

buttcrack ::

Sicer sem to delal na XPjih in sem kopiral samo driverje in HP programe (pač iz tistega folderja zapeku na DVD).

Se mi ni dalo pečt dveh DVDjev da bom mel na konc zmeri XP Home...

Drugač pa imaš na HPjevi strani vse driverje za tvoj notebook, tko da tut če izgubiš oz. ne narediš recoveryja ni neke blazne panike.

lali ::

o super. neki bomo probal nardit s tem backupom. baje da se uporablja za zagon računalnika in obnovitev operacisjkega sistema ter programske opreme na tovarniške nastavitve, če pride do odpovedi sistema ali njegove nestabilnosti. sam ne vem al je že gor s tem ko je nastal nov disk al je res treba nardit nove cd-je. se bo treba še mal pozanimat:\ . hvala za odgovor. lep dan:))

zk_eu ::

ja sej maš gor prednaložene windowse, nevm pr men ko sem kupo HP-ja sem meu gor prednaložene windows xp home, in če se mi sesujejo pritisnem samo tipko F11 predn pride v windows in se nanov naložijo,(ohranijo driverrji in vse). Edino, za vsak slučaj si morš nardit recovery dvd, pa lahk na isti način obnoviš prek tega.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

lali ::

ja sej to me zanima
kako nardit recovery dvd!
ali naj kar cel disk kopiram( kjer je backup manager)?
lp

zk_eu ::

ja jst sem šov v hp backup & recovery manager-->create factory software recovery CDs or DVDs to recover system
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

tomaz- ::

ja, točno tako. V start menijih imaš nekje hp jev program backup &recovery manager, odpreš in mu potrdiš, da bi rad naredil dvd-je.
Ti dvd-ji so potem kao mišljeni zato, če se ti "sfuka" disk ali ta druga "backup" particija, ali pa če se jo odločiš pobrisat, ker rabiš plac...
In ko daš boot iz teh dvd-jev, se ti lepo postavi celoten sistem z driverji seveda..

Ampak, tko kot so ti že povedal. Če greš na hp-jevo stran, boš za svoj model takrat, ko boš to rabil, dobil frišne driverje.....

lali ::

ok hvala vsem ze odgovore. kaj lahko pol samo windowse naložim na novo brez problemov? da bi nastala 2 diska, c in d. mam pa original cd.bi hp backup ostal? hvala še enkrat.lp

tomaz- ::

ja, hp backup ti bo ostal, če ne boš dal format particije, na kateri je ...

zcetrt ::

Back up particija požre kar znaten del diska (mislim da nekaj pod 8GB). Če ne narediš backupa na DVD, te particije ne smeš tikat. Če jo povoziš, zgubiš licenčne Windowse. Driverji pa so, kot je bilo povedano, tudi na netu.

Ergo, če so ti licenčni windowsi vredni 2 DVD-jev, naredi backup.
4.

Zheegec ::

Nima to veze z licenčnimi Windowsi, dokler imaš spodaj nalepko z WindowsXP licenco imaš licenčne Windowse, seveda moraš vedno uporabiti to licenco.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TylerDurden ::

Exactly, jaz sem zradiral to particijo, potem pa vzel kr ene windowse, z microsoftove strani snel dol key changer, prepisal vanj ključ z nalepke in voila vse dela.
Let\'s make some soap ...

zk_eu ::

sam to če glejaš sploh ni slaba ideja, sam nism nikol pomislo, ker mene predvseem moti, da ne morn med dveh particij. naslednič ko nalagam bom tako naredil. :D
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Restore boot manegerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
61285 (1146) twom
»

Driverji za hp

Oddelek: Operacijski sistemi
112559 (1981) pokec93
»

Licenčni Widnows 7 vključeni z prenosnikom

Oddelek: Operacijski sistemi
8986 (717) THE1B1
»

hp 6715b free dos &#8211; vrstni red inštaliranja driverjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
63574 (3255) Constantine
»

Vista Business OEM medij-->kje dobit?

Oddelek: Operacijski sistemi
51237 (1142) Gogo

Več podobnih tem