» »

Masters of Science Fiction

Masters of Science Fiction

Izi ::

4. avgusta 2007 se je začela nova znanstveno fantastična serija z naslovom "Masters of Science Fiction", ki jo ne gre spregledati.
Link
Gledali bomo zgodbice ki so si jih izmislila največja imena znanstvene fantastike kot na primer Isaac Asimov, Ray Bradbury, Robert Heinlein in HG Wells.

Tukaj NE gre za plitke zgodbe in akcijsko bojevanje po vesolju :D . Gre za globoke zgodbe, ki ti dajo misliti. Vsaka serija je zgodba zase in vse skupaj še najbolj spominja na odlično serijo Twilight Zone, ob kateri smo uživali pred mnogimi leti.

Prvi del z naslovom "A Clean Escape" sem si že ogledal in bil navdušen.
V post apokaliptični prihodnosti gledamo psihiatrinjo, ki zaslišuje svojega zmedenega pacienta, ki trpi za izgubo spomina. Potem pa smo priče divjim preobratom v zgodbi, ugotovimo kaj se je zgodilo in seveda nepričakovan konec :D

Napeto pričakujem drugi del v Soboto z naslovom "The Awakening", kjer v vojni v Baghdadu, Ameriški vojaki odkrijejo med žrtvami tudi nekoga, ki ga nikakor ne morejo identificirati kot človeka... >:D

Tr0n ::

Cool stuff.

BlackHole ::

In kje bi se dalo to pogledat?
LP Marko

Jst ::

Thanks za info.

Že dolgo nisem gledal kakšne nadaljevanke, kjer bi glavno vlogo igrala psihološka igra. Refreshing.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tac20 ::

Zanimivo se sliš tole, hvala.

Vanich ::

Pogledal prvo serijo včeraj. Druga bo v Soboto, 11.
Prva je dišala bolj na moderni "Twilight Zone", druga
bo po moje bolj Sci-Fi with aliens and all....
:D
Drugače pa zelo dobro narejeno, rahla osvežitev po
vsem tistem sranju od Jericha do Eureke pa 4400 pa Staregate in pa ves ostali škart.

Saladin ::

A je to ista produkcija kot za serijo "Masters of horror"?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Izi ::

Princip je enak kot pri Masters of Horror.
Tam so zgodbice pisali znani pisci grozljivk, tukaj pa znani pisci ZF-ja.
Po mojem mnenju so pisci ZF-ja na precej višjem nivoju kot pisci grozljivk.
Gre torej za isto zadevo z upanjem, da bodo zgodbice bolj kvalitetne.
Bomo videli. :D

Saladin ::

Po mojem mnenju so pisci ZF-ja na precej višjem nivoju kot pisci grozljivk.

Strinjal bi se na komercialnem področju.
Ampak če gledaš celotno ponudbo, je SF precej bolj znucan kot pa grozljivke. Večina dobrih grozljivk temelji na manjšem budžetu, medtem ko moraš v povprečju za dober SF imeti dobro financiranje - kar te podreja komerciali.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Izi ::

Tipična grozljivka:
Rabiš eno sexy bejbo, ki jo nekdo med vreščanjem razseka na koščke in kri mora teči v potokih. >:D
Se pravi malo erotike, dober make up in veliko paradižnikovega kečupa pa imamo grozljivko.

Pri Masters of Science Fiction, pa v prvem delu ni bilo niti vroče bejbe, niti potokov krvi in se je vse dogajalo samo v dveh prostorih, pa je zgodbica kar dobro uspela.
To bo po moje bistvena razlika. Manj akcije in več psihologije.

Saladin ::

Tipična grozljivka - kje?

Si gledal Masters of Horror? Nekaj fantastičnih delov in več kot polovica solidnih.
Ne verjameš? Poglej Cigarette burns, The black cat ali Sounds like.

Ne pričakuj od tvoje SF serije, da bo kaj boljša - sploh ne, če si pogledal vse dele Twilight zone, Psi Factor, Outer Limits (torej ločene zgodbe).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BlackHole ::

Napeto pričakujem drugi del v Soboto z naslovom "The Awakening",


Iz tega stavka sem razbral, kot da se ta nadaljevanka predvaja na kakšnem tv kanalu, zato sem ravno vprašal kje se da to pogledat. A pol ni to na tv in zakaj torej tak stavek?
LP Marko

Izi ::

Ja seveda, predvaja se vsako soboto na televiziji ABC (American Broadcasting Company).
abcHD
Predvaja se v 16:9 formatu in HDTV ločljivosti.

Nikonja ::

Sam je gledal vceraj in je res odlicna !!!

My recommendations ! :D

WarpedGone ::

Predvsem se mi dopade scenarij. Močno me spominja kak dobre SF novele.
Uni twist na koncu je lušten: "... and again" :)
Zbogom in hvala za vse ribe

]Fusion[ ::

Sem pogledal oba prva dela in se mi do zdaj serija zdi največ povprečna. Enostavno imam ves čas občutek da je to neka B produkcija. Prvi del se mi je zdel zelo predvidljiv, drugi pa neko religiozno čudo. Saj obe zgodbi imata potencial, ampak mogoče je 1 ura premalo da ga kvalitetno prikažeta. V glavnem sem več pričakoval in upam na boljše.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Jst ::

Meni se pa dopade ideja, da za dobro SF zgodbo ni potrebna gora denarja in računalniških učinkov.

Tako v prvem, kot v drugem delu, so igralci zaigrali neverjetno dobro. In jaz imam rajši manj CGI, da potem domišlija dela svoje, kot pa 100M$ učinkov za 45min.

Prvi del se mi je pa res bolj dopadel, kot drugi, a vseeno. I like it.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Saladin ::

Meni se pa dopade ideja, da za dobro SF zgodbo ni potrebna gora denarja in računalniških učinkov.

Em - wrong.

Pravi SF potrebuje določeno SF učinkov - trilerji in horrorji pa lahko delujejo low-budžet (praviloma)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Izi ::

]Fusion[, v življenju je pač tako, da prevelika pričakovanja VEDNO prinesejo razočaranje.

Imam občutek, da ti serije primerjaš z filmi, kar nikakor ne gre, saj ima povprečna serija 10 tisoč dolarjev proračuna, povprečen film pa 10 milijonov dolarjev proračuna, kar je tisočkrat večja vsota, dolžina pa je ponavadi manj kot enkrat daljša.
V serijah je precej nerealno pričakovati efekte iz Vojne Zvezd ali Terminatorja :D
Zgodbe so pa bolj stvar okusa. Dostikrat se zgodi, da človek gleda tako serijo prepovršno in spregleda globji pomen zgodbe.

Sicer drugega dela še nisem pogledal, nameravam ga danes zvečer, je pa seveda jasno, da vsi deli ne bodo enako kvalitetni.

]Fusion[ ::

Mogoče sem res mel prevelika pričakovanja, samo če je naslov MASTERS te bi lahko to tudi pričakoval :) Saj pomoje taprave cvetke še pridejo. Enako je blo pri Masters of horror, kjer je enih par delov kr-neki :P

LP
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Tr0n ::

Meni je pa tole precej vsec. Se bi kr strinjal s Jstom, da so najboljse SCIFI serije ravno tiste, ki temeljijo na raznih verskih, moralnih, psiholoskih... vprasanjih, kot pa tiste z veliko CGI efekti in akcije.

Tudi taksne Star Trek serije so bile vedno boljse, kot pa klasicno akcijsko nabijanje borgov IMO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Jst ::

Jaz bi iz tega drugega dela vzel prikaz tistih alien/angelčkov na koncu. Bi mi bil del boljši.


Pa tudi imam raje Star Trek knjige, kot pa TV serijo. Če bi bile knjige v Slovenščini, se ne bi nič pritoževal. Pa če bi jih bilo več, kot pa 11 (I think).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Meni je bil tudi drugi del zakon.
Sicer je bil tema že obdelana v nekaterih filmih ampak nikoli tako globalno.

Američani bi v svoji vase zaverovanosti z jedrskimi raketami napadli tudi samega Boga, če bi se le ta prikazal na nebu :D
Dilema trenutno "najmočnejšega" je bila odlično prikazana. Brez Kitajcev in Rusov bi bila sprejeta napačna odločitev in naš ubogi planetek bi bil z nami vred izbrisan iz vesolja >:D

Jaz sem tako razumel:
Tisti "angeli" so bila samo privzeta oblika tistih bitij (ki verjetno sploh niso imele kakšne oblike), zaradi tega, da bi jih mi bolje razumeli in spoštovali. Zato so že od začetka citirali biblijo in boga. Računali so na to, da bodo ljudje imeli do svojega boga vendarle neko spoštovanje, ampak kot se je izkazalo bi Američani napadli tudi našega boga, če bi se slučajno kje pokazal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Jst ::

Jaz sem tudi tako razumel.

Ampak ravno v tem je fora, da si vsak boga (razen ateistov) vsak razlaga in vidi po svoje. Zato mi tisti angelboysi niso bili všeč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

imagodei ::

Sam tolk, fantje... Delov še nisem gledal in verjetno tudi še marsikdo drug. Saj veste, kako to gre - če mislite razpravljat o vsebini, bi v bodoče prosil en jasen SPOILER WARNING na začetku. Ja?
- Hoc est qui sumus -

]Fusion[ ::

Eha, tretji del mi je že bolj všeč :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Tr0n ::

Heh, now that was something different.

dukenukem ::

gledal 2 del:D sj kr vredu ,sigurno bojo pa še boljši naprej ;)

sverde21 ::

Baje bodo predvajali samo 4 dele od 6ih posnetih zaradi slabih ratingov. :(
<?php echo `w`; ?>

BendeR ::

1. del je zanimiv
2. del je že malo čudn
3. del pa živi crap. ;)

Še vedno mi ostanejo mokre sanje, ko pomislim na bionic women. Leakan pilot je bil l33t, a hkrati ne bo nikol airan, saj so prepisali vlogo njene sestre in bo nekaj prizorov novih. :D

Primer neomejenih potencialov in dejanskega crapa je tudi painkiller jane, ki se je začela obetavno, a postala živi dolgčas (seveda, če odmislimo mokre sanje ob gledanju Kristanne Loken). No, tudi Jane se bo s prvo sezono poslovila, saj so že odpovedali 2.

Eureka se popravlja glede na prvo sezono. Jekyll pa je itak zakon. 8-)

P.S. Da, sem addict na serije. >:D
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

BigWhale ::

Za dober Sci-Fi, ne nucas gore denarja...

snow ::

Superca tole.
Upam da bodo dali ven vseh šest delov.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

http://en.wikipedia.org/wiki/Masters_of_Science_Fiction - a so v kanadi pol predvajali 5. in 6. del?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Izi ::

Ne, 5. in 6. del nista bila nikoli predvajana.
Rekel bi, da jih sploh niso posneli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DOOM (film) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12712213 (2270) Kayzon
»

ZF filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
467112 (5888) Nikec3
»

Masters of the Universe (film)

Oddelek: Sedem umetnosti
132518 (2019) opeter
»

ZF serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7213288 (9841) roli

Več podobnih tem