» »

print server

print server

Picero ::

Pozdravljeni,
navelical sem se, da moram vedno imeti prizgan komp, na katerem je instaliran HP CLJ 3550 (USB), zato razmisljam o nakupu print serverja. Razmisljam o nakupu tegale: Edimax 1206U >>> cena je cca 40 EUR. Zanima me, ce kdo pozna to zadevo oz. mi lahko svetuje kaj drugega.
Print server bi s kablom priklopil na WL router, pa ne vem, ali tole deluje tudi za WL cliente ali bi moral vzeti potem print server s podporo WL.
TNX ze vnaprej,
Robi

jan01 ::

/*Če so računalniki dosti blizu, lahko kupiš kar usb hub(10€). Drugače pa se ti bolj splača kupiti kak dober router z usb(asus wl500g premium -80€)*/

smetko ::

Printserver z podporo za WL bi rabil, če bi hotel priključiti printserver na omrežje brez kablov.
Dostop do katerekoli naprave na ethernet omrežju enak, torej če lahko dostopaš iz računalnika ki je na WL do računalnika, kateri je ožičen, potem boš lahko tudi dostopal od koderkoli do printserverja kjerkoli na tvojem omrežju.
Z nabavo USB huba pa tvoj problem ne boš rešil, saj na en USB segment je lahko priklopljena samo ena aktivna naprava (to je računalnik), katera vzpostavlja komunikacijo z ostalimi napravami. USB hub se uporablja samo za priklop več perifernih naprav na en USB vhod.
No comment


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB hub (malo drugače)

Oddelek: Kaj kupiti
141887 (1089) Invictus
»

Printer in virtualizacija?

Oddelek: Operacijski sistemi
191433 (1110) Desty
»

Povezava dveh PC na en USB printer

Oddelek: Pomoč in nasveti
91634 (1503) 5er-->
»

Dva računalnika in USB printer

Oddelek: Pomoč in nasveti
125563 (5423) Blup
»

10 printerjev na en server?

Oddelek: Strojna oprema
212275 (1725) Veron

Več podobnih tem