» »

Hlajenje server sobe

Hlajenje server sobe

bacho ::

Imam 20 strežnikov (večinoma 1U, eno procesorji), 10 switchow & routerjev. Sedajšna klima 2.4 kw to vse bolj bogo shladi.

Mogoče kdo ve koliko hladilne moči rabiš recimo na računalnik ali na watt električne energije?

Koliko močno klimo bi kupili vi?

janj2006 ::

V server sobi je dobro imeti vsaj dve klimi. Predlagam dve vsaj 4.5 kw, ki jih imaš nastavljene na različni temperaturni območji (npr. 22 in 26 stopinj). Tako ti bo ena delala ves čas, druga pa bo v stalni pripravljenosti, če je presežena dovoljena temperatura, kar se poleti lahko kaj hitro tudi zgodi. Sam imam celo 3 (ena od stavbe in 2 dodatni) in ni problemov. Pa letno servisiranje je seveda tudi potrebno izvajati. Drugače pa je moč klime lahko odvisna od precej drugih dejavnikov (lega prostora severna stran, južna stran, izolacije prostora, prezračenost prostora oz. tesnenje, ...).

Mr.B ::

Še dodatno toplotno črpalko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pyr0Beast ::

2 klimi je imeti tudi dobro zaradi backupa, če ena crkne, da ti ne odide še kaj drugega.
No glede te starejše klime ... mogoče bi bilo dobro če bi dejansko odstranil filter, večji pretok, manjša temperaturna razlika=večja moč hlajenja. Koliko °C pa imaš v serverski sobi ?

bacho ::

29 stopinj

Sej bi vzel 2 klime, če bi šef dal dnar.

Camalotz ::

Naredi občasni reset switchev. Pa sem pa kje prekini štrom na kak server. Se bo hitr denar najdu :D
Drugače pa: Jaz imam navadno med 22 in 24 stopinj, če pride do 30 zaženem paniko.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Pyr0Beast ::

29 sicer še ni toliko ... no, če se da, stvari razmečeš po sobi tako, da je kar največji prepih. Če redno čistiš kompe in da se v sobo ne hodi veliko (vnos prahu) to niti ni toliko kritično ... diske in podobno 'potrošno' robo se pa menja še preden 'izdihne'.

30°C v dobro prezračeni sobi je bolje kot imeti 25°C v slabo prezračeni sobi kjer je pa v omari 40°C ...
No, mogoče bi se dalo šefota prepričati, da bi dal klimo 'servisirati' oz. jo nafilati, ker obstoječa že 'začenja' odpovedovati (lavfa 24/7 v polno, če se ne motim), pred tem, pa da se eno kupi za rezervo.

*ziga* ::

Ce ti nimas tukej izgubit nic, pusti vse kurac in nej crkne racunalo al pa ce bodo serveri pocasni in ne bo nobeden hotu vec 'vasih' uslug ocitej sefu da je to zarad tega, ker ni nabavu klime...seveda je vrjetno bolj zakomplicirano kot pa si jaz predstavlam....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655518 (30637) facepalm
»

Temperatura v pisarni

Oddelek: Loža
485951 (3867) energetik
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615777 (13567) T_F_7
»

Panasonic klima problem hlajenja.

Oddelek: Loža
405540 (4886) Mare2
»

na kolko mate nastavljeno klimo?

Oddelek: Loža
418693 (6984) m0LN4r

Več podobnih tem