» »

Moneta na spletni strani

Moneta na spletni strani

rkasteli ::

Opažam da je na slovenskemu spletu čedalje več spletnih strani ki ponujajo plačevanje z moneto vendar spletna stran ni pod lastništvom nobenega podjetja ampak fizične osebe. A ni tako če hočeš ponuditi na svoji spletni strani plačevanje z Moneto moraš imeti podjetje?

Konkreten primer z ene izmed spletnih strani:

Za nakup v tej spletni trgovini ne potrebujete kreditne kartice. Možni so trije načini plačila:
- z gotovino po povzetju
- plačilo s pomočjo Monete (račun vam v tem primeru po pooblastilu izda družba Mobitel d.d.)
- plačilo z nakazilom na TRR (št. +++++++++++++++++++, odprt pri NLB)
rkasteli

Ales ::

Spletne trgovine na "fizično osebo"? Kot opravljanje pridobitne dejavnosti? Čudno.

Previdno s tovrstnim početjem, in z nakupi pri takih "mojstrih" tudi.

Opravljanje pridobitne dejavnosti na netu je ravno tako podložno upoštevanju zakonov, kot če se opravlja v trgovini, delavnici, gostilni,.... Tisti, kdor tega ne upošteva, tvega obisk kake inšpekcije. Davčne, tržne, ... Če je pa vse po zakonu, pa v redu. Kolikor vem nekatere dejavnosti lahko opravljajo fizične osebe, ne vem pa, če jih je ravno veliko.

Daš kak konkreten link na tako spletno trgovino, da se bomo lažje pogovarjali?

rkasteli ::

Recimo dva izmed takih primerov ki sem jih našel sta vrtnica.net kjer preko monete pobirajo donacije in pa litija.in kjer ravno tako preko monete prodajajo majico. To se pravi v prvem primeru je donacija v drugem pa dejansko prodaja, nobene od teh strani pa nisem našel da bi bila v lastništu kakršnegakoli podjetja :\
rkasteli

user4683 ::

Na litija.in poglej v nogo kjer te desno od © caka presenecenje:D litija.in JE v lasti podjetja;)

rkasteli ::

Imaš prav sem spregledal...se opravičujem. :) Kako pa je potem zadeva pravno urejena z donacijami?
rkasteli

dobaluka ::

KAj pa če bi se ti raje naravnost na mobitel obrnil in jih vprašal kar te zanima. Meni so dosti hitro v zvezi z moneto odgovorili
status quo

rkasteli ::

Sem že pisal čakam na odgovor.
rkasteli


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletne trgovine z tehniko in plačevanje z moneto, a je sploh katera?

Oddelek: Loža
51446 (1165) Sami
»

Mobitel Moneta - Naročnina za uporabnike

Oddelek: Mobilne tehnologije
4017764 (15806) stb
»

Moneta -> Paypal

Oddelek: Loža
92573 (2348) boss-tech
»

Plačevanje v trgovini preko mobitela

Oddelek: Loža
73600 (3126) amigo_no1
»

Katera spletna trgovina ima moneto, VISO ipd

Oddelek: Izdelava spletišč
153693 (3255) JercSI

Več podobnih tem