» »

"Putinova" mladina?

"Putinova" mladina?

Liker ::

Danes sem slucajno gledal TV dnevnik in me je precej sokirala novica o ruski mladini, ki se v poletnih kampih uci o tem kako je Putin mogocen voditelj, in kako so njegovi nasprotniki (aka opozicija) zlobni!



Zaenkrat zadeva vsaj ni drzavno podprta, me pa vseeno skrbi da je na obzorju nov kult osebnosti v stilu Hitlerja, Stalina, Maa in Tita.

Kaj porecete na taksne kampe?
Bi jih lahko imeli tudi pri nas, in castili Velikega Janso na eni strani, in Lepega Boruta na drugi? >:D
Ali pa take zadeve spadajo na smetisce zgodovine?
  • spremenil: Liker ()

sumadinac ::

Če se prav spomnim so to Rusi imeli tudi, ko je bil Jelcin predsednik. Pač vojska vsako leto take stvari organizera nič novega.

Pol imamo tudi WW3 ker so pač rusi imeli vojaške vaje:\

rusi napali UK [:D ]

dejansan ::

da ni državno podprta, a ni bilo govora o financiranju in podpori kremlja
dejansan

Trdi ::

Ne vidim nobene razlike med tem kampom in pa skavtskimi dogodivščinami v Sloveniji.
Trdota d.o.o.

Liker ::

@Trdi:

Sicer nisem nek hud zagovornik skvatov (ni napaka ;P), a tu sta prisotni vsaj 2 bistveni razliki:

1.) Skavti naj bi castili neko bozanstvo, medtem ko "Nashi" castijo navadnega cloveka.

2.) Skavtom je politika podana precej objektivno (oziroma se politiki bistveno ne posveca - je pa res da gre za delno versko indoktrinacijo), medtem ko se tiste Ruse indoktrinira politicno.

Kam lahko pripelje mocna verska indoktrinacija lahko sedajle opazujemo na BV, medtem ko so nasi dedje lahko opazovali kaj pocne politicna indoktrinacija, posebno gojenje kulta osebnosti.
Zame osebno je to eden od prvih znanilcev da je Rusija "zasla" nazaj na stara pota CCCP. Glede na to kako se Putin obnasa zadnjih par let, si upam prosto trditi da sta pojma kot svoboda govora in demokracija zgolj farsa.

Sedaj samo se cakam kdaj bo spet zacel veljati vic iz zacetka 70-ih:

Francoz se doma vozi z Renault-om, v tujino gre z velikim Citroenom.
Nemec se doma vozi z Oplom, v tuijno gre z velikim MB-jem.
Rus se doma vozi s kolesom, v tujino pa gre z velikim tankom.

dukenukem ::

možno je, da se po tolikšnem premoru skuha kaj trapastega :(

Trdi ::

Liker, teh dveh razlik se zavedam tudi sam, ampak, kot rećeno, ne vidim kot nekaj zelo pomembnega. Zakaj bi bilo čaščenje osebe a priori slabše od čaščenja božjega? Kar se tiče druge točke, morda bom zvenel malce iluzorno, ampak bom tvegal... Putin JE ponosen Rus, tega mu ne gre očitati. Na teh kampih se predvsem uči domovinske vzgoje, ljubezen do domovine, ki jo v tem trenutku pooseblja Putin. Moramo vedeti, da je Rusija velika država in predsednik Rusije je človek, ki ima veliko moč, velike pristojnosti. Tudi skavti dajo zaprisego Bogu IN domovini, tako da ne vidim tu problema. Mislim, da bi morali domovinsko vzgojo tako ali tako uvesti v šole.

Seveda obstaja v Rusiji opozicija, ki nima ravno z rožicami postlano, vendar pa to ne gre primerjati s Sovjetsko zvezo. Poleg tega pa je dejstvo, da je večina Rusov Putinu naklonjena in bi celo rada videla, da kandidira tretjič. Sicer sam ne bi verjel, če mi ne bi nekaj ruskih znancev to samo povedalo. Zakaj volijo zanj in ga podpirajo? Hja, mislim, da to ni nič čudnega če primerjamo Rusijo (politično in gospodarsko) zdaj ali pa na koncu Jelcinovega mandata. Rusi opazijo veliko razliko.
Trdota d.o.o.

jype ::

Meni tudi niso všeč skavti, ampak...

Skavtov nihče ne uči nobene vrste nasilja in skavti niso rjavosrajčniki (čeprav ni izključeno, da kakšna skupina ljudi iz skavtskih vrst razmišlja in se organizira podobno).

Problem sodobne Rusije je ta, da vzvodi moči niso vedno v rokah države, ki bi bila transparentna - praviloma je ravno obratno. Da imajo ljudje Putina radi, če niso obveščeni o dogajanju v zakulisju, je logično, saj sploh nimajo perspektive, ki bi jim omogočala kakršnokoli kritično presojo. Ne pravim, da je Putin nesposoben ali da si ruska država ni močno opomogla odkar je on za krmilom, se mi pa zdi nevarno zanemarjati tudi najmanjši demokratični kiks (in Rusi žal niso vajeni paziti na svojo demokracijo).

Tako kot nekateri na forumu ugotavljajo, da je nespoštovanje zakonov s strani države in njenih ljudi včasih smiselno ali nujno, se tudi Rusom zdi cena za napredek razmeroma nizka, zgodovina nas pa uči, da to ni res in da vsakič, ko se odpovemo pravni državi in dovolimo mučenje, nelegalno pridržanje ali zapiranje ljudi in vse kar počnejo velike države en massè, pa jim redki oporekajo, dejansko dopuščamo dolgoročno erozijo vrednot.

Balandeque ::

1. Nashi so debelo vladno sponzorirani. Pod mizo in nad mizo. Njihovi projekti zmagajo na vsakem natečaju.
2. Na tem kampu so vsakodnevne gledališke predstave, ker nastopa opozicija in Putin. Imajo happy end, ker Putin premaga zlo. Po kampu gredo na turnejo po Rusiji. po mojem malo bolana, oziroma vsaj nezdravo za družbeno politično vzgojo mladih. Drugačnih mnenj se ne trpi.
3. V ponedeljek grem tja in poročam, kako in kaj.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

CCfly ::

Mislim, da bi morali domovinsko vzgojo tako ali tako uvesti v šole.
Kot da ni že tako dovolj pranja možganov.

Seveda obstaja v Rusiji opozicija, ki nima ravno z rožicami postlano, vendar pa to ne gre primerjati s Sovjetsko zvezo.
Saj te samo ustrelijo ali pa ti servirajo žličko polonija. Sploh ni problema.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Trdi ::

Demagoških nepoučenosti CCFlyja seveda ne mislim komentirati, bom pa komentiral "ta dolgi" post. :)

Proti koncu posta mislim, da sem zaštekal tvoj point, jype. Misliš, da pač Rusi premalo cenijo določene vrednote, ki se tebi zdijo zelo pomembne. nekaj težav vidim tu. Kot prvo, mislim, da malce podcenjuješ intelekt ruskega prebivalstva. Moji ruski znanci so ljudje kot ti in jaz, programerji, razgledani, zavedajo se situacije v Rusiji. Seveda obstajajo tudi drugače misleči, da ne bo pomote. Res je, da nivo demokracije ni najvišjem nivoju, vendar Rusi vidijo dve stvari, zaradi katerih jih to ne moti:
1. Rusi so prepričani, da Zahod pretirava s svojimi slabimi ocenami. Imajo pač določeno obveščenost, recimo zvedo določen podatek o nečem v Rusiji. Potem recimo vidijo na neki ameriški ali zahodnoevropski televiziji, da ta dogodek prikažejo povsem izkrivljeno. In so jezni. Tudi ti bi bil, če bi ugotovil, kaj podobnega. En sam takšen dogodek, ko s 100% gotovostjo ugotovijo, da tuji novinar napačno prikaže dogodek, ki ga sami dobro poznajo, povzroči popolno izgubo kredibilnosti le-teh. Če to skombiniraš z vladno propagando, imaš pa res popolno situacijo. Kar koli že misliš, 100% pravilne obveščenosti o stanju v Rusiji midva nimava, je treba tudi malce z rezervo jemati kakšen prispevek.
2. Drugi razlog je, da so v Rusiji bogati lopovi zelo močni. Težko jim je stopiti na prste. Trenutna Putinova oblast pač proti njim uporablja vsa sredstva in navadnim državljanom je to všeč. Ogromna večina teh, proti katerim ukrepajo, dejansko JE lopovov, je pa zaradi kakšnega "nelopova" pri nas seveda skepsa prisotna i nse to smatra za politične boje. Dam recimo primer Berezovksega, ki na ves glas gobca, kako je politični nasprotnik, potem pa seveda izvemo, da Rusija še zdaleč ni edina, ki zahteva njegovo izročitev. Prav pred nekaj tedni je njegovo izročitev od Velike Britanije zahteval tudi Brazilija zaradi nečednih poslov, ki jih je delal pri njih. Pa bo VB Berezovskega tudi izročila? Oba vevam da ga ne bo in oba veva, da ga ne bo izročila iz političnih vzrokov, ne pa zato, ker bi verjela, da je tip poštenjakar.
Trdota d.o.o.

CCfly ::

Hihi očitek o demagoški nepoučenosti od nekoga, ki z lahkoto primerja skavte in Putinovo mladino ter želi poučevati mladino o ljubezni do domovine. Če ti letošnje izkoreninjanje opozicije v Rusiji ni sprožilo nobene opozorilne lučke ti pač ne morem pomagati.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Sc0ut ::

Jaz nisem mogel verjeti, ko sem to videl.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Balandeque ::

Trdi: Stop the BS, pls. O Rusiji se ti niti na daleč ne sanja. Klicaj.

- Rusi vidijo, kako tuji mediji izkrivljajo? Kje, kdaj in kaj izkrivljajo?

- Rusi imajo določeno obveščenost? Od kje? V Rusiji sta edina medija, ki upata količkaj piskniti v Angleščini, RuTV in Moscow Times. Pustili so ju, ker itak nihče ne zna tega jezika. Vse ostalo je šlo. Prejšnji teden so začeli sestavljati spisek knjig, časnikov, filmov in drugega, kar bo poslej prepovedano in morebitna posest kaznovana z do 5 leti zapora. Ana Politkovska svoje knjige ne more izdati v Rusiji.

- Putinova oblast uporablja vsa sredstva proti bogatim lopovom? Katerim? Samo tistim, ki se ji ne uklonijo, z večino pa prav lepo sodeluje. Okej Berezovski, saj ga bo Anglija verjetno izročila Braziliji. Ti pa nam povej, kaj je narobe/drugače od drugih naredil Hodorkovski?
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Zgodovina sprememb…

sumadinac ::

kaj je narobe/drugače od drugih naredil Hodorkovski?

Če bi si ti pogledal dokumentarec o njemu, ki je bil na SloTV bi vedel v čem je problem. On je namreč vodil Rusijo v času Jelcina in on je postavil Putina za naslednika Jelcina. Seveda pa ni pričakoval da se mu bo to odbilo v glavo.

username ::

Prejšnji teden so začeli sestavljati spisek knjig, časnikov, filmov in drugega, kar bo poslej prepovedano in morebitna posest kaznovana z do 5 leti zapora.
Kva? In to kar odkrita prepoved ali kaj, a so čisto zmešani?

Naj se tisti ščit zgradi, in to ASAP.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

T-h-o-r ::

in kaj ma jedrski ščit povezave s tem?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Balandeque ::

Sumadinac: ja in kaj to drugače od Avramoviča? In kaj je tu demokratičnega?
Ti bom jaz razložil: Hodorkovski je bil priljubljen med ljudmi (tudi Avramo je, le da v sibirskem Novgorodu, pa da ni tako lep za mlade Irine)in bi bil hudo nevaren na volitvah. Imel je tudi denar in bi zganjal hudiča in pol kampanjo. Stavim jajca, da ga bodo drugo leto enkrat sredi leta, po varno končanih predsedniških volitvah, pomilostili in bo šel ven. Je preveč čudenja v tujini nad samim procesom, načinom kazovanja (Sibirija) in zdaj še kaznovanjem odvetnikov, ki so si ga drznili zastopati.

Sicer bodo pa volitve cela farsa. Sprejet je zakon, po katerem je prepovedano oglaševanje strank na ulicah, billboardi in to. Mediji, razen obskurni, so pa itak vsi pod kontrolo.Ta teden je bil sprejet zakon, po katerem mora imeti stranka najmanj 50.000 članov, ostale bodo izbrisali. Pred dvema tednoma je imela Druga Rusija nek kongres in si ga noben moskovski hotel ni upal gostiti, tudi ameriški Marriot jih je v strahu zavrnil.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Trdi ::

Ojej, ojej, kam smo to padli. :D :D Vi kar poslušajte in berite poročila CIA-e, da boste lepo objektivno obveščeni, kaj se dogaja po svetu. :D Samo eno prošnjo, prosim - ne se delat objektivne. Nekdo, ki take bedarije klamfa, mora imeti nekaj za bregom ali pa vsaj biti ideološko ekstremestično pozicioniran.

Ostajam na svojem mnenju in mi dol visi za take bedne obtožbe in izmišljotine. Kar pišite...
Trdota d.o.o.

Trdi ::

Kva? In to kar odkrita prepoved ali kaj, a so čisto zmešani?

Aja, samo še ena malenkost. Tale citat sem vključil zato, da nazorno prikažem, kako majstri pridobivajo objektivne informacije izven Rusije.

Username, a ne bi morda preveril tega podatka? Verjameš na besedo nekomu, ki ga sploh ne poznaš? Vidiš nekaj napisano na forumu in ti kar verjameš vse na besedo? No, saj to je tvoja pravica, ne misliti, da ti jo hočem odvzeti ali kakor koli kritizirati. Samo primer sem pač dal, kako se širijo dez(informacije), ljudje pa jih nekritično sprejemajo kot resnične. Fajn to. :D
Trdota d.o.o.

Balandeque ::

Ja, Trdi. A si ti kdaj bil v Rusiji? Od kje imaš pa ti informacije? Kar se mojih "informacij izven Rusije" tiče:

Link1

Vmes sem ti pa za ponazoritev našel še enega kul:

Link2
Povej še, katero od svojih trditev naj še dokažem. ti še nisi nobene.

Aja, živim v Moskvi. 8-O

Edit: narobe link
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

Ko gre Car na šikt, na veliko veselje ekonomije zaprejo cesto do Kremlja. Ko je celotna trasa zaprta, kolona štarta, ko mu tajnica skuha kavo, sprostijo promet. Ko gre domov vajo ponovijo. Ljudem se to zdi OK. No, bolj že, kot pa za Brežnjeva, ko te je skinu snajper, če si odprl okno, ki je gledalo na cesto.

Ja, Rusija je demokratična. >:D

jype ::

Lasje na vratu se postavijo pokonci predvsem ob dejstvu, da je delež Rusov, ki to stanje imenujejo demokracija, precej večji, kot je bil sredi prvega Jelcinovega mandata, ko se je večina bivšega državnega aparata resnično opotekala (in so publicisti, ki so si drznili kritizirat politično pozicijo, dejansko imeli možnost živi dočakati objavo svojega dela - nič ni bolj strašnega, kot samocenzura).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Srečanje Trump Putin Ljubljana

Oddelek: Problemi človeštva
414599 (3398) Gandalfar
»

Vladimir Putin predlagan za Nobelovo nagrado za mir (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15341921 (36974) Double_J
»

Volitve v Rusiji

Oddelek: Problemi človeštva
274132 (3514) jype
»

Protiraketni ščit

Oddelek: Problemi človeštva
372845 (2112) jype

Več podobnih tem