» »

Cevi za vodno hlajenje, hitre "spojke"

Cevi za vodno hlajenje, hitre "spojke"

yeti ::

oz. niti ne toliko cevi, iščem nekaj takega

se pravi neke vrste ovoj okrog cevi, da se pri prepogibanju ne bi stena cevi "sesedla" in preprecila pretok.

Sicer sem pri povezavi pumpe in kilerja improvizira in ovil naokrog bakreno zico, samo bi mi cisto ustrezalo,
ce bi lahko dobil ali cev, ki to ze ima ali pa ovoj kot je ta za daljše cevi znotraj kište...

Druga zadeva, ki jo iscem (s tem da niti ne vem ali to sploh obstaja) so hitre "spojke" (ce se temu sploh tako reče),
nekaj takega kot je pri pnevmatiki na koncu cevi in na orodju;



se pravi, da ob ločitvi obeh strani cevi zapre pretok na obeh straneh, za zrak vem da obstaja samo to bi rabil za
tekočino :(

Osnovna ideja je, da zunanjo pumpico in killer nekako povezem z opremo znotraj kište, mislim sem vse skupaj peljati
kar skozi pokrovček za PCI kartice, ki bi ga naluknjal in nanj namontiral hitre "spojke".

Se komu kaj sanja kje to dobiti, idealno v Ljubljani, malo manj idealno v Sloveniji, najedljivo v EU, skrajno zoprno izven EU :)
  • spremenil: yeti ()

dolenc ::

Poglej tu al pa tu, če ne ti ostane pa sam še kaki merkur :)

Lahko pa tam kjer se ti fajn uvije uporabiš silikonsko cev ki se mal bolj zvije kot pvc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

yeti ::

Uf... ne z www.cool-pc.org sem pa zakljucil, vse ima vsaj 50% dražje kot če bi naročil iz npr. avstrije...

dolenc ::

Jp, to se pri ceveh in malenkostih sploh veliko pozna.

yeti ::

Princip, princip... :D

Highlag ::

Silikonske cevke se precej hitro "prelomijo" če so daljše. Tiste v špirali se dobijo tudi ravne, vendar so precej toge ravno nasprotje silikonu. Nekje vmes je pa PVC.
Never trust a computer you can't throw out a window

steev ::

To se še spomnem ko je morph to počel. Sploh pri tisti cevi, ki je šla iz cpu bloka na chipset.
:|

ZoMk ::

Morda kaj takega.

yeti ::

Aha to bo to... http://www.le-tehnika.si/page_old/Hydra...

Thx, samo zal ne ustreza, delujejo pri pritiskih nad 200barov :D :D :D ta bi bila malo huda... :D

Jaz sem nasel tole http://www.staubli.com/en/connectors/pr...
samo moram se ugotoviti kaj ustreza, ker delajo za bolj debele cevi, ma ni hudic,
da obstaja tudi nekaj tanšega...

Sem pa mimogrede opazil, da so lahko tele igračke precej drage, nasel sem neko spojko, ki stane
cez 200 funtov (titan, bla bla ...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yeti ()

yeti ::

Sicer pa cevka naj bi zgledala nekako takole, s tem da je trenutno tukaj bakrena izolirana žica, za v kišto pa bi rad imel zadevo malo bolj "elegantno" izvedeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yeti ()

dolenc ::

Sicer čudno da se ti že zdej zvija, drugače pa lahko uporabiš L člen (se dobi tudi v merkurju) pa si rešen.

yeti ::

Cisto (pre)mehka silikonska je,... ni faktor, jo bom itak slej ko prej zamenjal, vecji problem je kišta...

boskosi ::

pojdi v merkur in poišči (mislim da so PVC cevi, modre barve) cevi za pnevmatiko z hitrimi spojkami, najbolje bo če greš kar do prodajalca na oddelku ti bo najbolj vedel pomagat, le ko ti bo govoril, da to pa ni za PC ga ne jemlji resno ;)

yeti ::

Našel, ne najceneje, zagotovo pa ceneje kot vsi nasi zastopniki za spojke (preveril 3, najceneje bi prišla 1 za 20€)

http://www.kailon.de/catalog/product_in...

Pujcek ::

prosim za nasvet oziroma informacijo kje do bakrene cevi (kapilare). rad bi imel notranji fi nekje 1 mm...
hvala
:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup vodnega hlajenja. Pomoč... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
674451 (3796) Vuli
»

Pomoč pri Nakupu Vodnega Hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231899 (1521) yeti
»

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382877 (2111) Eddy
»

Najboljša cev za vodno??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182366 (1896) WinsuckeR
»

Priključki za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302537 (2190) celada

Več podobnih tem