» »

Rob pri printanju

Rob pri printanju

GreekGeek ::

Bogdej!

Imam en problem pri printanju slike. Ko hočem sprintat sliko, (črno ozadje, bele črke, par vzorcev) slika ne pokriva celega lista (A4) ampak se zgoraj,spoda, desno in levo nahaja bel rob(nepotiskan). Prvo sem skušal nastaviti v ACDSee da nej bo med sliko in robom lista 0cm razmika, ampak to ni pomagalo. Potem sem v programu Photoimpact skušal sprintati in sem pri Print Preview videl ta rob (označen z rdečo) ( slika:

Zanima me če se še kje da nastavit da mi bo to črno ozadje, sliko sprintal čez cel list brez robu.
Uporablam že malo zastarel printer znamke- hp deskjet 656c series, uporabljam WinXP Professional (english)

Upam da razumete moj problem, če ne. me vprašajte.

CitroX ::

Kaj ta tiskalnik sploh omogoča tiskanje od roba do roba?

Robove povzroča tiskalnik, ki ne znatiskati do roba (saj malo kateri to zna).
Če tiskalnik tega ne omogoča, pozabi na tiskanje do roba. NAjmanjši možen rob ugotoviš enostavno tako, da v wordu nastaviš v "pripravi strani" robove na 0, klikneš "v redu", potem te opozori da so robovi premajhni. Klikneš "popravi robove" in vidiš najmanjši rob.

GreekGeek ::

Hvala CitroX, sem probal v Wordu nastavit robove na 0 in ko sem kliknil Fix mi je pokazal najmanjši možen rob in ga primerjal z sprintano sliko in se ujema. Torej bo treba kupt nov printer... mogoče priporočate kakega, ki tiska od roba do roba?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvni tiskalnik za pisarno

Oddelek: Kaj kupiti
132866 (2631) mitja73
»

Hoferjev 23,6" TFT monitor! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14321310 (10339) lola0000000
»

Tiskanje ...

Oddelek: Programska oprema
61239 (1189) bosmla
»

Komentarji konfiguracije racunalnika, izbira printerja

Oddelek: Kaj kupiti
141023 (883) Loki
»

Nakup tiskalnika!?

Oddelek: Kaj kupiti
91504 (1354) Tradewind

Več podobnih tem