» »

emmm...se da odpisat? hvala :D

emmm...se da odpisat? hvala :D

«
1
2

InTenZZive ::

Živjo, kupujem nov računalnik in me zanima če se da dobit kaj boljše komponente *za isto ali za manjšo ceno*......Največ bom dal za računalnik cca. 900€.
Razmišljam pa o tej varjanti:

Gigabyte - GigaByte GA-965P-DS4, LGA775, DDR2, PCIe, SATA2, FW 154,80€
Intel - Intel CORE 2 DUO E6420, 2.130 GHz 4MB, LGA775 169,20€
Patriot Memory - PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom 95,92€
Club 3D - nVidia Club 3D PCI-e GF8800GTS, 320MB GDDR3, 2-DVI 283,18€
Western Digital - WD S-ATAII 250Gb, KS 7200rpm, 16MB cache 69,30€
LC Power - LC NAPAJALNIK 550W LC6550GP 140mm FAN,v2.0(24pin) 41,40€
...vse skupaj nekaj čez 818€...

Zheegec ::

Matično mogoče kakšno Asus P5K ali GigaByte GA-P35-DS3P (nov P35 čipset), proc OK, oziroma še raje daj C2D E6320 in pa GF8800GTS 640MB oziroma HD2900XT 512MB.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Svizec69 ::

ja jaz sem ravno te dni nekla gledal, pa nekaj nasvetov sem dobil pod drugo temo, tako da ti kar od tam kopiram.

Asus P5K - 140€
Intel Core DUO E6600 - 210€ (po 22.7. bo cena še padla)
PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom - 90€

pa dodaš eš te tvoje, kar si napisal grafična, napajalnik in trdi disk pa si na 820EUR.

InTenZZive ::

aha....hvala....Kaj pa glede te grafična CLUB 3D 8800GTS ma...sm slišu za neke probleme oz. da se je ne splača še kupovat *in ja jst si mislm kupt neki močnga* da mam vsaj par let mir s tem. sploh v smislu DIRECT-X 10-ke ko še noben špil ne podpira tega, in bo še nekej let trajal da bo to na platformy *ali pač* :D

InTenZZive ::

*Matično mogoče kakšno Asus P5K ali GigaByte GA-P35-DS3P (nov P35 čipset), proc OK, oziroma še raje daj C2D E6320 in pa GF8800GTS 640MB oziroma HD2900XT 512MB.*

Heh...ja alien...že že samo taka grafična ko mi jo ti predlagaš ni 70.000 SIT ampak se giblje okrog 120.000 SIT in ne mislim samo za grafično dat tolko ko za pol računalnika, pa hvala za odgovor *LP* ;)

Zheegec ::

Proc definitivno vzem cenejši, grafo pa če se le da boljšo, ker za Dx10 bo grafična s 320MB RAM bolj slaba, sploh če imaš 20" ali večji monitor.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

intenzive: €.

InTenZZive ::

Aha.....ja alien dej če boš kakšno pametno stran dobu z komponenti mi jo pošl....jst sm si sestavu računalnik tle na www.sestavi.si/ tk da, me mal skrbi ker "kao" ni vsega na zalogi, sicr če mi daš še par € si kupm mal močnejšo grafično ja :D, sam mislm da za moje potrebe bo čist vredu. Ok je res da hočem *za relativno malo denarja* izvlečt čim več oz. si kupt kar se da najboljš za spremenljivo ceno. Aja pa veš kaj bi te še prosu če bi bil tok prjazn pa bi mi ti *po svoje seveda* sestavu čarunalo :P.

Svizec69 ::

če hočeš imeti kar se da poceni pa za ta denar najboljše, skoraj zagotovo neboš mogel kupiti vseg ana enem mestu.

poglej malo še ostale spletne trgovine z računalniško opremo.
npr.
http://www.mlacom.si/
http://www.funtech.si/
http://www.enaa.com/
http://www.elektronika.si/
http://www.comshop.si/
http://www.mimovrste.com/

Jih je še kar nekaj, samo nekaj sem ti jih napisal, sedaj pa je na tebi da si skombiniraš najcenejše iz vseh. To so samo slovenske, lahko pa pogledaš še kakšno tujo, recimo avstrijsko, pri nekaterih so cene presenetljivo nizke.

Glede vgradnje komponent pa sem sam podobno kot ti, celotnega računalnika še nisem nikol sam sestavo, pač pa posamezne komponente, zato bi se rad naučil in tudi bom probal (pa če sestavljam teden dni) sam sestavit. Če pa bi se mi slučajno kaj zataknilo pa bi tud sam rad kakšen predlog kam se lahko obrnem oz. če mogoče kdo od tukaj sestavlja komponente.

Svizec69 ::

Če pa pogledaš še malo ostale teme pod kaj kupiti, boš zagotovo našel kaj za sebe, ker je veliko tega kar iščeš že bilo povedano. Vključno z sestavljenim računalnikom in cenami.

InTenZZive ::

Aja ko praviš da si naj menjam grafično...počakaj ti dam en link boš videl koliko je v prednosti 8800GTS pred ostalimi ATI srčki *ok če odvzamem novo ATI 2900 in če primerjaš z ATI-jevimi grafikuljami po istem cenovnem razredu z mojo* ;)

http://www23.tomshardware.com/graphics_...

InTenZZive ::

Ja razumem te svizec, ne hvala da jim bom plačeval še za vgradnjo če lahko sam sestavim komponente. Ja sem gledal da v tujini so cene za komponente presenetljivo nizke. Sicer če gledaš tak da daš še 30.000 SIT za bencin si pa skoraj na istem :P ali pa če ti pošlejo prek pošte...:\

InTenZZive ::

Hmmm...sej nebi rad preveč pisal ker vem da se vam neda brat ;). Ampak...naj mi nekdo pove za kakšno pametno matično ploščo cena se pa naj giblje do 70€ HVALA :8)

Svizec69 ::

Ja saj ne rečem, bolša grafična tu ni kaj za povedat, pač odvisno koliko si pripravljen dati za njo.

Mogoče kaj takega:

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=28823
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=25935

Obe sta malo na 80EUR, če še kje drugje pogledaš, še vrjetno kak evro bolj poceni dobiš. Nista najboljši ampak za svoj denar solidni.

opeter ::

intenzive: € :\ Daj, prosim, uporabljaj €, saj od 1.7.2007 je SIT dokončno odplaval v zgodovino.

Priporočam še spletno trgovino Nakupi.net, imajo namreč odlične cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

InTenZZive ::

Ja ja sej zaradi 10€ nebo svet propadel, tolko še dam....tk da ja...čaronalo sm si že sestavu oz. spisu spisek kaj nej bo notr..tk da...hvala za pomoč aja....pa za procesor bom vzel novi od AMD-ja (athlon 64 x2 dual core 5600 AM 2 BOX) ki zanesljivo prekosa INTEL-ovo 6420 ;)

AapocalypseE ::

InTenZZive, na stock prekosa mogoče ja. Ko pa naviješ E6420 ( kar gre komot ) pa vidiš da se zadeva očitno spremeni. :) E6420 naviješ samo na 3GHz in lahko rečeš da maš noter E6800 Extreme. ;)

InTenZZive ::

Hehe ja ja navit se da, sam pomisliš kdaj na to da tud drugo pol Trpi procesor itd...ko se vse skup pregreva, pol bolše da dam od hladilnika satovje notr al kaj? :P XD

InTenZZive ::

Navijal pa seveda ne bom nočem reskirat, lahko pol ko bo kišta že stara verjetno prej pa sigurno da ne *ker tak profesionalc pa že spet nism da bi rabu nevem kako močno "navito" stvarco, nej diha pustmo žvet stvar :D*LP* :\ ;)

AapocalypseE ::

Intel se že tolko majn greje od AMD-ja da komot naviješ. Jaz bom mojega E6600 komot spravo na 3GHz s stock voltažo in hlajenjem, tak da ni kaj reskirat tu. Tak da 3GHz recimo za E6600 ni nič ker se da navit 4GHz+. ;)

InTenZZive ::

hja...heh..veš tolko pa nedam za procesor je mal preveč drag tale 6600 ko je pa skor isti ko od AMD-ja 5600 *se mi zdi da je številka*

InTenZZive ::

Sej ti pravim kolkr sm gledu teste se zlo dobr obnese, lahko ti dam stran pa si poglej ;)

InTenZZive ::

Aja še to *streetracer* kolkr ti piše da maš GTS8800 s kolko rama? Aja pa mi poveš še to kako se obnese pr Špilih recimo mislm da bi mogl premlet z lahkoto še najbolj zahtevne špile *no ja pa ne na prevelki resoluciji recimo 1280x1024*

AapocalypseE ::

ja 22.7 se pocenijo procesorji od Intela, 9.7 pa od AMD-ja, tak da E6600 pade avgusta. :D

AapocalypseE ::

Grafe nimam izkoriščene tak da recimo na 1280x1024 v Colinu in 4x multisampling ni tekoče igranje, ko pa dam vstran multisampling na isti resoluciji pa je tekoče. Zato grem na Intela ker mam čez glavo tega, da dam tolko za grafo pa šteka ko dam na max. V ostalih igrah pa je vredu. Razen tudi v Quake4 če dam multisampling vstran resolucija pa na 1280x1024 je ql, drugače pa ne, tak da zavira fajn procesor.

Aja rama mam na grafi 320.

Zgodovina sprememb…

InTenZZive ::

Aha ma si slišu slučajn za TDU *TEST DRIVE UNLIMITED?* to mene najbolj zanima kako bi delal, ko to najbolj igram seveda na grafični ASUS 7300 LE 128RAM-A *shame*

InTenZZive ::

Aja pa ker colin ti to mislš TANOV DIRT? Če misliš tega ni čudno da ti ne dela dobro, saj so imeli probleme tudi z xbox-i in z PS 3 *valda prevlke zahteve še zaenkrat*

AapocalypseE ::

Ja DiRT mislim. Test drive sem tudi mel in dela na max komot.

InTenZZive ::

Aha....ma mogoče kje šteka *ko na nekaterih predelih je malce bug-ano in upočasni igro, al vsepovsod enako lepo tekoče brez zatikanja. Tudi pri dimu? *seveda govorim za TDU* LP :D

AapocalypseE ::

Kolko sem jaz igral je blo skozi tekoče, tudi v dimu. :)

InTenZZive ::

UUUUfff samo da to dela..hehe ej hvala ti za odgovore :D

InTenZZive ::

MIpoveš kakšen napajalnik oz. koliko močen napajalnik rabiš da ti igra ne zamrzne? ker sem slišal, bral da rabiš najmanj 500W napajalnik, je to res?

Svizec69 ::

napajalnik kolko vem ni odvisen od igre ampak od komponent ki jih imaš, verjetno je v tem primeru šlo za grafično ki rabi dosti energije, v povprečnem delovanju je bilo dosti moči, pri zahtevnejših igrah pa je rabla grafična več energije in je lahko kaj šteknilo. 500W bi moglo bit dovolj, razen če res nimaš izredno hude zverine :D

InTenZZive ::

Heh...no ja...550W bo notri tako da, mašina bo za 200.000 SIT oz nekaj čez 830€ *za vse tiste ki jih moti SIT*
Nevem še edino za matično kakšno naj bi mel..vse drugo je QL =)
AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5600 AM2 BOX
Patriot DDR 2 2GB PC 2-6400 800mhz
Club 3D-Nvidia Club 3D PCI-e GF 88800GTS 320MB GDDR3 2-DVI
Westerd Digital- 250gb
LC POWER-550W LC 6550GP 140mm FAN V 2.0
za matično še nevem čisto....tako da, aja pa navijal tudi nebom se mi ne splača

AapocalypseE ::

LC-Power mam 550W.

Zanima me kaj si mislite o tem: X2 6000+ vs. X6800 Extreme spodaj samo kliknit na Next Page pa bo. :) Zanima me tudi kak bi se obneslo na 1280x1024. Je pa zanimivo, ker Intelov proc stane dosti dosti več od tega AMD-ja, testi pa so kr izenačeni, zgleda da oba izkoristita grafo.

AapocalypseE ::

Ma keri kaj za povedat na to zgoraj? :\

TekO ::

Saj je bilo že povedano, na stock frekvencah procesorja niti nista tako različna oz drugače povedano C2D niti nima take prednosti, le ta se pokaže pri navijanju, s katerim se pač pri C2D da pridobiti veliko.
Ideas are bulletproof.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TekO ()

AapocalypseE ::

Ja no samo pri 3GHz bi malo več pričakoval od Intela. Al pa je izkoriščena grafa do konca in niti ne more bit boljše kot je četudi bi bil nevem kak navit proc.

InTenZZive ::

Street racer! Zanima me, ker sem zasledil da *še prodajaš ali si že prodal?* svojo grafikuljo 8800GTS in če je še nisi mi povej za koliko bi jo prodal *LP*:D

Svizec69 ::

iz prve roke ti lahko povem da jo je že prodal, ker sem tudi sam bil interisent pa žal ni šlo je že dobil drugega kupca, cena je pa bla 230EUR.

InTenZZive ::

Aha hvala za odgovor sicer pa je le malo predraga če gledaš da dodaš še par kovancev pa maš dejansko novo *tako je moje mišljenje* :\ :D

Meizu ::

Aja? Grafa je stara.. Kaj je že reku... Mislim, da 2 al 3 mesece. Tko, da je to optimalna cena. A zdej se bo že kupovalo grafe za 290€ pa po dveh mesecih že prodalo za 150€?


8-O 8-O 8-O

Dado55 ::

Nevem kako lahko primerjas X2 6000+ pa x6800:\ na stock frekvencah nima x2 za burek, ko je pa navit se manj.|O x2 6000+ se lahko primerja kvecjemu z E6600 na stock.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dado55 ()

Meizu ::

nism vedu, da X8600 obstaja...|O

Dado55 ::

Nisem vedu da sem clovek in se lahko zmotim:\

Meizu ::

Heh, bmo vidli, kako lepo bo Phenom pometel z c2d-ji|O

Navsezadnje jih more, drugače bomo za midle-range proce dajali povprečno slovensko plačo...

ales400 ::

mal si sposodim temo..

[img]http://shrani.si/files/conp141eb.png[/i...

Zanima me, ce ma kdo OCZ napajalnik in kako se obnese?
Pa tud Samsungovega diska se nisem mel, sam so zadnje case neki popularni in ugodni..

AapocalypseE ::

Dado55, primerjat se zgleda da v igrah, v običajnem delu z računalnikom pa je c2d seveda hitrejši.

seminal ::

Tudi mene zanima kako se obnese tale OCZ 600W

InTenZZive ::

Mene zanima ker prodajam stari računalnik in me zanima vaše mnenje oz. ocena kište... Povejte mi tudi koliko bi mi dali za starino :) :D

AMD Athlon XP 2600+
512MB RAMA DDR 2
ATI RADEON 9550 128MB
NAPAJALNIK 350W
SONY DVD/RW
TRDI DISK 80 GB *MALO AMPAK ZA PISARNIŠKO DELO ZADOSTI*
MODEM IN ZVOČNA INTERGRIRANA NA PLATI....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov comp

Oddelek: Kaj kupiti
291998 (1439) IVo
»

Nakup računalnika (900-1000€)

Oddelek: Kaj kupiti
142004 (1458) morilc
»

Računalniški sistem tja do 700 evrčkov

Oddelek: Kaj kupiti
222551 (2142) jr.
»

Katero matično ploščo za E6600?

Oddelek: Kaj kupiti
272335 (1407) Kezman91
»

Nakup boljšega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192588 (2034) jan01

Več podobnih tem