» »

IMEI & SIM

IMEI & SIM

k4vz0024 ::

Zanima me, v kakem odnosu sta si IMEI in SIM. Ali mobilec vedno odda pri klicu IMEI in ali bi načeloma lahko odkrili lokacijo mobilca iz IMEI?

Hvala za odgovore:\

AndrejS ::

IME in SIM sta dva zelo različna pojma... IME bi lahko poimonovali serijska številka telefona , SIM pa ima tudi svojo številko. Po tvojem zaskrbljenju sodeč mislim da imaš ukraden telefon (lahko se tudi motim). Če boš v ta ukraden telefon dal tvojo SIM kartico samo en krat in ga vključil se bodo pri tebi tako oglasili kriminalisti. Seveda pod pogojem da je lastnik telefona prijavil odtujetev le-tega !
Da bi odkrili lokacijo iz IME pa je bullshit. Lahko pa odkrijejo približno lokacijo vsakega mobilca, ki se prijavi na bazno postajo.

k4vz0024 ::

Napačna domneva.

Me pa zanima, kolikšna je natačnost pri beleženju lokacije posamznika pri vsakičnem telefoniranju? Skratka kot posameznika me skrbi za zasebnost:( .

lp

OmegaBlue ::

Pri prisotnosti vsaj 2h baznih postaj ali več stvar rangira med okoli na kateri ulici si do tam 10m natančno.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

AndrejS ::

V mestu na nekaj metrov natančno. Na deželi pa na nekaj kilometrov

k4vz0024 ::

Pa je o tem kje kaj "uradno napisanega", mislim na literturo?

Tx

kunigunda ::

Uradnega dokumenta ne bos dobil. Vse je odvisno od pokritosti, naprav dologcenega operaterja, predvsem pa volje nekoga da te dobi.
Ce bi bil jaz kriminalist, se ne bi sel triangulacije da bi te nasel, enostavno dobim spisek pogovorov, eden od tvojih sogovornikov ni hudic,
da nima narocnine, s tem pa tudi tocen naslov....

Ponavadi dajo ukradene telefone (IMEI) na crno listo, in se ne sekirajo vec.

k4vz0024 ::

Kaj pa tuji avtorji?

Ma ne morem verjet, da se ne bi našel kak strokovnjak, ki bi stvar verodostojno poznal in povedal o tem strokovno?:8)

kunigunda ::

In jaz ne morm verjet, da v 2007 se vedno googla ne znas uporabljati.

evo, search v manj kot 1 minuti...
http://www.ericsson.com/mobilityworld/s...

Reso ::

SIM kartica ima serijsko številko preko katere se najlažje da dobiti lokacijo zadnjega priklopa na gsm omrežje.

Se pa da to narediti tudi preko IMEI kode aparata, samo postopek traja par ur več. Jaz sem nekoč rabil ugotoviti kateri aparat ima katero sim kartico in sem tako dobil podatek kateri IMEI je uporabljal katero tel. št., kdaj in kje. Seveda je bil potreben en dan birokracije.

k4vz0024 ::

Kaj si pajim reku oz. napisal, da so ti dali podatke?

kunigunda ::

Preko IMEI kode aparata ne bi smelo trajati vec kot pet minut glede na IMSI.

KmelJo ::

kaj pa potem sledi? :)
Ni važn', kdo zmaga, sam' da mi ne zgubimo!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KmelJo ()

FlyingBee ::

gre se za to, da sistem deluje kakor je treba, torej če daš predplačniško SIM v telefon, ki je bil prej povezan s SIM na naročnino, potem lahko na podlagi tel. št. predplačniške SIM ugotovijo IMEI kodo telefona in nato povežejo ta telefon s SIM na naročnino ter ugotovijo kdo je lastnik tegqa telefona
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

k4vz0024 ::

Tx.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026269 (8182) nergac
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327232 (10636) Mare2
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115323 (13691) Mcsin
»

Kako izslediti računalnik na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5712274 (6235) bluefish
»

Ukraden telefon

Oddelek: Loža
336442 (5557) Tody

Več podobnih tem