» »

Kako "očistiti" comp?

Kako "očistiti" comp?

Bellzmet ::

Živjo!

Win XP imam sedaj na compu že +2 leti, pa se je v tem času nabralo kar nekaj navlake. Ker zaradi vseh nastavitev, programov, iger ne bi šel formatirat in na novo inštalirat, me znaima, če kdo pozna kakšno stran, na kateri je opisano, kako se malo popuca comp, da bi stvar delovala hitreje?

lp

John Abruzzi ::

Za začetek poženi: CCleaner

ripmork ::

poišči in dol si daj naslednje programe:
CC Cleaner
Eusing free registry cleaner
Ad-aware
Auslogic disk defrag
Antivir personal

Najprej zaženi Antivir (jasno update najprej) in preglej sistem za viruse (lah tudi kak drug antivirusnik kot je AVG ali Bitdefender), potem spucaj sistem še z Ad-aware-om, sledi čiščenje registra z CC Cleanerjem in Eusing registry cleanerjem, potem pa na koncu še defragmentiraj disk z Auslogic defrag-om (dosti hitrejši kot tisti v XP-jih)
Razlika v hitrosti bo občutna, sistem bo bolj odziven in bo nucal manj rama, pa se zna zgodit da boš imel kak Gb več prostora na disku po tem čiščenju.
Aja - vsi programi so brezplačni (freeware) in preprosti za uporabo, pa nobene škode ne naredi noben od njih.

pa na koncu sporoči kaka je razlika v odzivnosti sistema, če 2 leti nisi glih skrbel za sistem bo razlika konkretna:)


tule pa je še ena stran kjer imaš vse živo o optimizaciji OS-a
Tweak XP

dronyx ::

Vprašanje sicer kaj z računalnikom počneš, samo pri meni sem opazil, da je daleč najhitrejše in najboljše čiščenje ponovna namestitev sistema od začetka. Jaz imam dve particiji, c in d. Na d imam v direktoriju install vse zadnje gonilnike in namestitve za programe ter vse dokumente, na c je pa samo sistem. Prej kot v uri je zadeva nameščena, pa imam kar precej dodatne opreme. Še boljše pa je, da namestiš sistem in narediš sliko sistemske particije (ghost...), potem pa občasno samo prepišeš c particijo.

bluefish ::

morda je tako pri tebi. Nekateri pa imamo gigabajte podatkov, ki jih je potrebno pred formatom prenesti, po njem pa spet. Da ne govorim o določenih programih, ki jih je potrebno ponovno nastavljati.

msedem ::

No da si sposobim temo, imam particijo c(kjer je gor OS), in particijo D(filmi, glasba, svega in svašta je gor...). Kako lahko formatiram D? Samo D.

Lp.
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

bluefish ::

Enostavno. Klikni z desno na particijo D in izberi Format. Označi Quick Format in začni.

msedem ::

Seveda! :))

Hvala ti.
Asus P5K, P35; Core 2 Duo E6600; BFG 8800 GTS OC 320MB;
Corsair XMS2 2048MB PC2-800; Samsung 226BW

Bellzmet ::

Z Adawarom in antivirusnim pregledujem 1x tedensko. Sem še pognal vse tele registry cleanerje, če že ni kej hitrejše je pa vseeno boljši občutek...če bo čas pa volja bom enkrat kar sformatiral.

Drgač sem pa tudi škatlo posesal in je temperatura procesorja padla kar za ene 6 stopinj! Je bil pa ventilator totalno zabasan...

lp

bluefish ::

morda bo zvenelo protislovno, vendar pa tudi ni dobro pretiravati z namestitvijo sto in enega registry cleanerja. Poleg tega so nekateri totalno zanič in brišejo tudi nepotrebno, spet nekateri pa se stepejo med sabo. Sicer pa so ti, ki so predlagani, kar dobri in učinkoviti.

ShARk63 ::

Sam si pred ponovno namestitvijo s programom nlite naredim unattended cd, noter si dam razne programcke, driverje.. prednost je v tem, da lahko tisto urco, ko se windowsi instalirajo, delam kaj bolj uporabnega ter ko je namestitev koncana lahko normalno zacnem uporabljat pc, ni mi treba se vseh nastavitev stimat itd...

priporocam.

drejc ::

Jah lastniki proklika se ne morjo zajebavat s formatiranjem kej prevec.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

bluefish ::

je res, vendar pa so tisti sistemi popolnoma drugačni in najmanj dvojni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi igre delale če bi reinštaliral Windowse?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171543 (1241) RejZoR
»

Čistilec registra

Oddelek: Pomoč in nasveti
72378 (2226) bluefish
»

Orodna vrstica Hitri zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
91534 (1363) ABX
»

programi za optimizirano delovanje računalnika

Oddelek: Programska oprema
157624 (7274) zee
»

Program za čiščenje kompa

Oddelek: Programska oprema
164494 (3754) opeter

Več podobnih tem