» »

StarCraft II

StarCraft II

Temo vidijo: vsi
««
3 / 23
»»

BigWhale ::

Eh, jest sem se na 19" monitorjih igral 320x200 igre... brez veze neki kompliciras. Starcraft ima se enkrat vecjo locljivost kot to! Vazna je igralnost in izvedba. :>

Zheegec ::

Meni deluje grafika super - je sicer nizka ločljivost, ampak se lepo scala sliko (črni robovi) in se da čisto normalno igrati... mogoče je pomembno tudi če je dober monitor :)

Ga igram praktično vsak dan.

Tr33k - kar probaj Starcraft1 preko interneta, samo boš najbrž hitro obupal ko te bodo vsakič sesuli na drugačen način :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TehDucky ::

A bi vedu kdo kje potegnit dol StarCraft ter dodatek BroodWar. Imel sem CD-ja, vendar jih ne najdem. Aktivacijsko kodo pa znam na pamet :D In ja bilo je vse originalno.

Edit: Ni važno, se oproščam za piratstvo. Bom pač sam probal najti, ker sem videl neke bane zaradi spraševanja po piratih. Se opravičujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

Matev ::

Eh, jest sem se na 19" monitorjih igral 320x200 igre... brez veze neki kompliciras.


jaz sem na 17inčnežu igral starcraft in je bil zakon

na 24 inčnem pa izgleda kot nič

mogoče če bi pustil rne robove in igral v oknu kot kako flash igrico
hmmm...

svecka ::

A bi vedu kdo kje potegnit dol StarCraft ter dodatek BroodWar. Imel sem CD-ja, vendar jih ne najdem. Aktivacijsko kodo pa znam na pamet :D In ja bilo je vse originalno.

Edit: Ni važno, se oproščam za piratstvo. Bom pač sam probal najti, ker sem videl neke bane zaradi spraševanja po piratih. Se opravičujem


Lahko downloadaš digitalno verzijo preko blizzard store, seveda če predhodno narediš account pri njih in registriraš kupljene igre z vpisom serijske številke. Podprte so igre od Starcrafta naprej.

TehDucky ::

Nimam tolko časa :D Sem potegnu iz nekod dol, tako da bomo počas malo spet igrali :)

Berserker ::

Pa dobrn mogoče bi me res seslu kr nasrečo nisem z blizzardovim igrami zasvojen mogoče bi probal enko če bi bla mal boljša grafika imn bi šel z freedni na coop z tujci je brezveze.

Zheegec ::

Kot rečeno - nas tukaj grafika še najbolj zanima. Vse moderne igre lahko igram na 1920x1200 na high details, pa še vedno več časa preživim za Starcraftom pri 640x480 (afaik) ločljivosti. Važna nam je taktika, igralnost, raznolikost. Ravno zato delajo Starcraft2 toliko časa - ker NE SME biti slabši od Stracraft1. Saj za grafiko je logično, da bo boljša, ampak tistim ki se s tem profesionalno ukvarjajo je to daleč najmanj pomembno. Že če bi original priredili da bi podpiral višje ločljivosti bi bilo več kot preveč.

Matev - črni robovi so obvezni, ker Starcraft ne podpira wide-screen ločljivosti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matev ::

črni robovi so obvezni, ker Starcraft ne podpira wide-screen ločljivosti.


meni je zadevo raztegnilo
mogoče je zato bila tako obupna slika

Zheegec ::

ja če ti monitor ne podpira scalinga (poglej malo v menu), moraš to nastaviti pri nastavitvah grafične kartice.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ahac ::

2D je čist bedno jaz raje vidim veliko detailov pa dobro zmodelirano okolje kot pri coh , pa tudi taktike dvomim da bo kaj edino če štancanje pa števlno premoč štejete pod taktiko.


Ja, "štancanje in števlna premoč" je razlog, da se Starcraft 1 še vedno igra. In da se v Koreji matche prenaša na TV. In da Starcraft pro gamerji zaslužijo dost več kot ostali. Itak. Valda. Logično. Ziher ni nobene taktike. Folk hoče samo gledat kako igralci štancajo enote. Ti si genij, tr33k. Ti bi moral bit game developer!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Berserker ::

Seveda kaj pa drugega potem mi pa pokaži malo te taktike da vidim.

Zheegec ::

zgoraj imaš battle report katerega komentiramo. Sicer iz sc2, kateri še ni do konca zbalansiran (moje mnenje), ampak imaš taktike dovolj...

Pa kot rečeno zgoraj. Uber drago armijo carrierjev ti lahko uniči 1 arbiter in 6 templarjev, ki so vsaj 100x cenejši. seveda če si n00b in samo štancaš enote...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ahac ::

Seveda kaj pa drugega potem mi pa pokaži malo te taktike da vidim.


http://www.gomtv.net/
Enjoy.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Uporabnik ::

Cool, sem si pogledal battlereports, in zgleda niso šli zajebat SC :)

A se že kej šekuira kdaj pride na police?

Berserker ::



V bistvu zmaga tisti k ma močnejše enote ali pa številčne.:O

No meni supremme commander zgleda dosti bolje ali pa down of war 1,2 vseeno.

Rotaidal ::



V bistvu zmaga tisti k ma močnejše enote ali pa številčne.:O

No meni supremme commander zgleda dosti bolje ali pa down of war 1,2 vseeno.


Bravo. Potegnil si ven več kot leto dni star video... Igra še je zdaj daleč od končane, kaj šele pred enim letom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Zheegec ::



V bistvu zmaga tisti k ma močnejše enote ali pa številčne.:O

No meni supremme commander zgleda dosti bolje ali pa down of war 1,2 vseeno.


Bravo. Potegnil si ven več kot leto dni star video... Igra še je zdaj daleč od končane, kaj šele pred enim letom.

Poglej raje prva dva battle reporta s komentarji. Tole, kar si našel je bil en prvih videov od SC2 gameplaya, pokazan na Blizzconu - je pa skriptiran.

Seveda v nekaterih primerih velja samo da zmaga tisti z močnejšo vojsko. Če se najdeta 2, ki neprekinjeno delata samo eno enoto, bo na koncu važno samo to. Ampak fora je pa, da ju z lahkoto premaga en z manj enot in z boljšo taktiko in micro-managmentom. DOW1 je kar OK, sicer SC1 ne pride blizu, ampak ni slab. Mogoče je malo boljši COH.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

huelz ::

Kakorkol obrnes zadevo, fani SC bomo ostal zvesti gameplayju. Se dobro spominjam, kaksen razstur so mi delal Korejci na battlenetu. Moram najt key to get my ass kicked again :))

Berserker ::

Ok očitno vas blizzard plačuje za zagovor. Sicer pa tudi zavlačevanje z projektom ni dobra izbira 7 let ali kolikor fani čakajo je že malce preveč na koncu pa bo izpadlo nekaj povprečnega razen če se motim.

Uporabnik ::

glede na attle report de motiš...

sicer pa sem našel datum izida :) http://igabiba.joker.si/izdelek.php?men...

huelz ::

@tr33k, I wish da bi mi bizzard dal kak cekin. Sploh pa, ti si edini, ki se tukaj nekaj vsajas. Si ze jasno in glasno povedal, da ti SC ni vsec. Nuff said, pejd svoje travme stresat kam drugam.
@Uporabnik, datum izida ja :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

Rotaidal ::

Ok očitno vas blizzard plačuje za zagovor. Sicer pa tudi zavlačevanje z projektom ni dobra izbira 7 let ali kolikor fani čakajo je že malce preveč na koncu pa bo izpadlo nekaj povprečnega razen če se motim.


Raje čakam x let pa dobim masterpiece. Od kot tebi zavlačevanje? Igro PILIJO v nulo. Niso EA. Ko ti vsako leto izda nek pol izdelek in od tebe hoče 50€.

na koncu pa bo izpadlo nekaj povprečnega razen če se motim


Če igra nebo dobra, je sploh nebo. Diablo 3 so že nevem koliko krat prekinili in začeli znova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Berserker ::

Ok resno zdaj mal sem se salil sej sem si pogledal tale battle report zgleda kr cool upam da bo res dovolj taktike no bolj od coh vrjetno nemore bit ziher ga bo pa po zgodbi prekosil pa po grafiki, aja zanima me kolk še je od battle reporta in do konca razvoja.

Aja pa ravno ne najbolj bogati razvijalci si vrjetno nebodo privoščili začet na novo kot blizzard ko se lako igra ko ima $$$$$ v žepu, no sej če bo v redu bo itak pol naklade razprodano v koreji.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Ko so delal Starcraft 1 niso imel tolk denarja pa so vseeno izdal verjetno najboljši RTS vseh časov.

Sicer pa Blizzard že vsaj 15 let ni izdal nič povprečnega. Zakaj misliš, da bo zdaj?
Povprečna igra bi uničila ugled firme, ki so ga gradil vse ta leta. Pa če Starcraft 2 ne bo (ob izzidu) najboljša multiplayer igra potem se lahko zgodi, da bodo največji Starcraft tournamenti prešli na kaj drugega... kar bi bila katastrofa za Blizzard.
Oni si preprosto ne morejo privoščit izdat povprečnega Starcrafta.
Ravno zato pa tudi niso izdal Starcraft: Ghost za konzole, čeprav je bil menda že skoraj končan. Pač ni ustrezal visokim standardom, ki jih Blizzard postavi za svoje igre.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

DarwiN ::

Meni po teh par videjih zgleda skoraj isti kot prvi del. Grafika malo lepša, ampak nič posebnega, praktično se razlika od prvega dela težko opazi.

Enote poskakujejo, to je razlika. >:D

Bi rekel da v prvi vrsti gredo po zaslužek z marketingom , še dodatno napihnjenim zaradi slovesa igre in te neučakanosti.

Morda pa celo igra izide skupaj z Duke Nukem Forever, tut to je možno :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ahac ::

Nekdo vidi razliko nekje, drug drugje, tretji pa sploh ne...
Mislim.... nekdo, ki resno igra takoj vidi razliko v vsakem detajlu, sploh pa v posameznih enotah in kako take "majhne" spremembe čisto spremenijo taktiko. tr33k pa recimo vidi razliko samo v izgledu.
Za korejske TV postaje so pomembne spremembe v tem, da ima spectator zdaj odličen pregled nad vsakim igralcem: kolk ima resourcev, kolk enot, kaj gradi... kar je sicer za casual gamerja čisto nepomembno.

Starcraft 2 je pač nadaljevanje Starcrafta in zarad tega je čisto prav, da je spreminja zmagovite formule predhodnika, ampak ga nadgradi za naslednjih 10 let. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zheegec ::

Vedno sem si želel, da bi SC2 bil SC1 z višjo ločljivostjo (večji pregled nad dogajanjem), malo več enotami na vsaki strani in to je dejansko to.

Sicer je SC2 še dodatno spremenjen, ampak osnovni princip ostaja - in ravno to je glavno. Torej 3 različne, a vseeno uravnotežene rase in pa veliko micro-managmenta. Glede na prva dva battle reporta je taktika blazno pomembna. Samo zbalansirati je še potrebno vse skupaj in delati na detajlih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Berserker ::

Nekdo vidi razliko nekje, drug drugje, tretji pa sploh ne...
Mislim.... nekdo, ki resno igra takoj vidi razliko v vsakem detajlu, sploh pa v posameznih enotah in kako take "majhne" spremembe čisto spremenijo taktiko. tr33k pa recimo vidi razliko samo v izgledu.
Za korejske TV postaje so pomembne spremembe v tem, da ima spectator zdaj odličen pregled nad vsakim igralcem: kolk ima resourcev, kolk enot, kaj gradi... kar je sicer za casual gamerja čisto nepomembno.

Starcraft 2 je pač nadaljevanje Starcrafta in zarad tega je čisto prav, da je spreminja zmagovite formule predhodnika, ampak ga nadgradi za naslednjih 10 let. :P


Ja za nas za tebe je lahko vseeno itak nismo v koreji, potemtakem igro delajo samo za njih ker vedo da bodo oni kupli in se zato prilagajajo njim.

Zheegec ::

Zaradi mene se lahko prilagajajo Marklarju, samo da je dober špil.

Seveda pa za testiranja in komentarje prosijo v glavnem korejce - torej tiste, ki Starcraft profesionalno igrajo že 10+ let.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Rotaidal ::

Nekdo vidi razliko nekje, drug drugje, tretji pa sploh ne...
Mislim.... nekdo, ki resno igra takoj vidi razliko v vsakem detajlu, sploh pa v posameznih enotah in kako take "majhne" spremembe čisto spremenijo taktiko. tr33k pa recimo vidi razliko samo v izgledu.
Za korejske TV postaje so pomembne spremembe v tem, da ima spectator zdaj odličen pregled nad vsakim igralcem: kolk ima resourcev, kolk enot, kaj gradi... kar je sicer za casual gamerja čisto nepomembno.

Starcraft 2 je pač nadaljevanje Starcrafta in zarad tega je čisto prav, da je spreminja zmagovite formule predhodnika, ampak ga nadgradi za naslednjih 10 let. :P


Ja za nas za tebe je lahko vseeno itak nismo v koreji, potemtakem igro delajo samo za njih ker vedo da bodo oni kupli in se zato prilagajajo njim.



tr33k vidi se, da nisi igral niti ene igre od blizzarda. Če bi jih bi videl nebi govoril tega. Vse njihove igre so mojstrovina od prvega warcrafta do WoW. Čudno,da dobena njihova igra grafično ne izstopa. Važen je gameplay ter zabava. Je razlika med igrami. Ene igraš kak tedn in jih pozabiš. Od tebe potegnejo denar, pa še omejeno imaš instalacijo, riddick recimo. So pa igre ki se igrajo desetletja, kar pa nekaj pove o blizzardu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

huelz ::

Edini zajeb, ki ga lahko naredijo, je to, da zadeva ne bo uravnotezena.
Sicer pa tudi sam pricakujem, da bo zadeva na enakem nivoju, plus upam, da se bo dalo ingame menije poljubno prestavljat (levo/desno npr).

Berserker ::

Nekdo vidi razliko nekje, drug drugje, tretji pa sploh ne...
Mislim.... nekdo, ki resno igra takoj vidi razliko v vsakem detajlu, sploh pa v posameznih enotah in kako take "majhne" spremembe čisto spremenijo taktiko. tr33k pa recimo vidi razliko samo v izgledu.
Za korejske TV postaje so pomembne spremembe v tem, da ima spectator zdaj odličen pregled nad vsakim igralcem: kolk ima resourcev, kolk enot, kaj gradi... kar je sicer za casual gamerja čisto nepomembno.

Starcraft 2 je pač nadaljevanje Starcrafta in zarad tega je čisto prav, da je spreminja zmagovite formule predhodnika, ampak ga nadgradi za naslednjih 10 let. :P


Ja za nas za tebe je lahko vseeno itak nismo v koreji, potemtakem igro delajo samo za njih ker vedo da bodo oni kupli in se zato prilagajajo njim.



tr33k vidi se, da nisi igral niti ene igre od blizzarda. Če bi jih bi videl nebi govoril tega. Vse njihove igre so mojstrovina od prvega warcrafta do WoW. Čudno,da dobena njihova igra grafično ne izstopa. Važen je gameplay ter zabava. Je razlika med igrami. Ene igraš kak tedn in jih pozabiš. Od tebe potegnejo denar, pa še omejeno imaš instalacijo, riddick recimo. So pa igre ki se igrajo desetletja, kar pa nekaj pove o blizzardu.


Seveda sem igral warcraft pa prvega pa me popolnoma nič ni potegnil tudi sem gledal pri kolegu WOW on je bil čist zadet od tega, jaz sem sam gledal kako se sploh znajde v tistih ikonah. Edini špil ki me je res potegno par let pa še danes je bil ofp ever xD.

Zheegec ::

No, saj si še mlad, bom že videl da ni vse v izgledu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Edini zajeb, ki ga lahko naredijo, je to, da zadeva ne bo uravnotezena.
Sicer pa tudi sam pricakujem, da bo zadeva na enakem nivoju, plus upam, da se bo dalo ingame menije poljubno prestavljat (levo/desno npr).


Ne bo. Tudi prvi Starcraft je bil veckrat popravljen. Ampak, nic narobe s tem. Treba stvar precej dobro preizkusit preden lahko zbalansiras.

Berserker ::

No, saj si še mlad, bom že videl da ni vse v izgledu.


Ej če bi mi blo vse za videz bi kar naprej metal naslove ala crysis pa ta novejši šit.

ahac ::


Ja za nas za tebe je lahko vseeno itak nismo v koreji, potemtakem igro delajo samo za njih ker vedo da bodo oni kupli in se zato prilagajajo njim.


Starcraft se na profesionalnem nivoju igra tudi na zahodu (in to po 10 letih še vedno bolj kot ta tvoj coh). ;)

Seveda sem igral warcraft pa prvega pa me popolnoma nič ni potegnil tudi sem gledal pri kolegu WOW on je bil čist zadet od tega, jaz sem sam gledal kako se sploh znajde v tistih ikonah.

Torej ne maraš WoW, ker ga ne razumeš? Sej je res, da je špil zelo kompleksen... ampak brez panike!: nihče ne začne pri lvl 80. Ko začneš igrat imaš samo ene par ikonc in potem počasi dobivaš nove.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Rippy ::

Meni po teh par videjih zgleda skoraj isti kot prvi del. Grafika malo lepša, ampak nič posebnega, praktično se razlika od prvega dela težko opazi.

Enote poskakujejo, to je razlika. >:D

Bi rekel da v prvi vrsti gredo po zaslužek z marketingom , še dodatno napihnjenim zaradi slovesa igre in te neučakanosti. :))


Točno to jim je cilj! Igra mora imeti izgled prvega dela, kar pomeni popolnoma enaka postavitev "kamere", scale enot in podoben UI. Grafično jih nemoreš primerjat, SC2 je mnogo lepši in seveda 3D, mora pa zgledati in dati občutek, kot da je to SC1 2D in to jim je izjemno dobro uspelo.

Prehod v 3D je "uničil" veliko dobrih iger, naprimer "kralji" strategij Age of Empires 2, C&C Tiberian Sun, Red Alert 2 so naredili ta prehod. AoE2 je danes še vedno veliko boljša in lepša igra od AoE3, in tudi raje igram RA2, kot trojko.

Blizzard želi tri stvari, prestavit obstoječe igralce s SC1 na 2 (jih je ogromno), privabit nazaj stare igralce (tudi ogromno), ki več ne igrajo zaradi tega, ker so nadgradili monitor s 17" na večjega in pridobit nove (ki imajo radi strategije in še niso igrali SC1 (,ker imajo veliki monitor :P)).

Torej grafično so že kje želijo biti, če bo pa igralnost/uravnoteženost takšna, kot v enki bomo pa še videli :). Torej če je to vse uredu, dodajo nekaj novih taktičnih elementov in moderno podporo za "user created content" so zmagali.

Rotaidal ::

Upam, da so bile o plačljivem battle.netu le govorice....

Rotaidal ::

ahac ::

StarCraft II will not have a local area networking (LAN) game mode.

Če je to res... je dost lame. Sploh za NEST in ostale lanpartyje...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Steinkauz ::

Ah beda, sam zato, da bo treba prek battle.net. Nč hamachi in podobno za travnike

DOOM_er ::

če ne bo lana
Robots will steal your job. But that's OK

TehDucky ::

Ja in če ne bo prek hamachi ? Bo pa prek battle.net. Ja edino pač faila ga to, da ne bo možen preko lana. Samo kako bojo pa na turnirjih špilali ? Prvo se bojo povezali na svetovni splet, da bosta računalnik odaljena 5 metrov lahko igrala med seboj? Ne vem kaj bojo zrihtali, samo vem, da kupim ta špil takoj ko pride vn.

P.s.: Upam, da bo editor za mape na enak način kot pri W3, kjer dodajaš svoje slikce oz. jim spreminjaš velikost, način streljanja, ogromno towerjov. Pri SC1 pogrešam tower defense kot se zagre. SC1 za špilat, W3 mam pa za TD :)

Ted ::

Manjko Lan-a bo do neke mere ubilo špil. Battle net bo zagotovo na voljo kak piratski, tako da to "piratov" ne bo ustavilo. Bo se pa igra v tem primeru bistveno manj igrala na Lan partijih, očitno samo tam, kjer bo dobra linija. Danes je to malokje.
Mah...

Rippy ::

Manjko Lan-a bo do neke mere ubilo špil. Battle net bo zagotovo na voljo kak piratski, tako da to "piratov" ne bo ustavilo. Bo se pa igra v tem primeru bistveno manj igrala na Lan partijih, očitno samo tam, kjer bo dobra linija. Danes je to malokje.


Uh za stratigije potrebuješ dial-up. Mislim, da nebo potrebo kaj več, kot solidna ADSL povezava če želiš 10-20 računalnikov spravit na battle-net.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

ahac ::

Tud če je povezava dobra... kako boš naredu špil, ki bo viden samo igralcem, ki so prisotni recimo na NESTu? Boš dal password gor in ga vpil po celi dvorani?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

Morda bodo dali zraven kak dedicated server? Ki se bo potem registriral na Battle.Net? Vseeno traparija. Korejcem ne bo vsec. :>

Tr0n ::

Heh, ne bodo imeli LAN supporta zaradi piratstva. Keri loleki.

StarCraft 2's Non-existent LAN Support Explained, Piracy Cited as Key Reason
««
3 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strategy games (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5611193 (687) mtosev
»

Industrija reinkarnacij: V 4K ločljivosti se vrača legendarni StarCraft

Oddelek: Novice / Igre
369618 (4764) opeter
»

StarCraft 2: Best of Slovenia #1

Oddelek: Igre
243198 (1921) def0r

Starcraft 2 beta key tekmovanje

Oddelek: Igre
393123 (2404) destroyer2k
»

StarCraft II prihaja julija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
6419744 (17756) ahac

Več podobnih tem