» »

Santa Rosa je tu

Santa Rosa je tu

AnandTech - Včeraj je Intel uradno predstavil že dolgo obljubljano posodobitev svoje mobilne platforme, znano pod imenom Santa Rosa. Med manjšimi posodobitvami, kot je recimo malce višji FSB sicer praktično nespremenjenega Core 2 Duo jedra ter podpora brezžičnemu standardu 802.11n (tudi to so proizvajalci vdelovali že v obstoječe prenosnike), še najbolj izstopa dodaten medpomnilnik, Intel Turbo Memory (kodno ime Robson), odgovoren za prevzemanje bremena trdega diska.

Kot ponavadi je med prvimi dobil prenosnik na test Anand, rezultati pa niso preveč navdušujoči. Performančne razlike so precej zanemarljive, tudi energetska učinkovitost je malce izboljšana le v prostem teku, zato smo zaenkrat lahko razočarani. Intel sicer obljublja, da naj bi se Santa Rosa bolj izkazala, tako da bo treba z realnimi ocenami počakati še kak teden ali dva.

Izvorni test.

10 komentarjev

Blazz ::

Pred nekaj dnevi sem bil na 'confidential' predstavitvi omenjenega nabora. Lahko povem da prenosnik na tem naboru z isto baterijo zdrži 1,5 ure več pri temle primeru: 6 celična baterija - prej 3,5 ure sedaj 5 ur, na keterem notesniku je bilo to testirano žal ne smem povedati, videl pa sem na lastne oči; in da bo za vse prenosnike prišparal najmanj 20 % pri porabi baterije

tako da je anand malce bluzil , ko je pisal o energetski (ne)učinkovitosti.

Poldi112 ::

Kaj pa če so tebe marketingarji nategnili? Nekako anandu bolj zaupam kot demo predstavitvam firm.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Blazz ::

nekak sem mel identična notesnika na starem in novem čipsetu v rokah, tako da sem kr sam testiral zadevce , s tem da je novi mel še boljšo osvetlitev zaslona, kar bi moralo še bolj kurit baterijo, pa je ni.

Itak bom pa verjetno v 14 dneh dobil testne laptope in bom takrat lahko še bolj obsežno pognal teste :)

Spock83 ::

A kar 5 ur si imel laptop v rokah? :D

fiore ::

da je novi mel še boljšo osvetlitev zaslona, kar bi moralo še bolj kurit baterijo, pa je ni.


mogoče pa je bil samo trik in je ta nov imel manj prosojen ekran, tako da je v resnici svetil dosti, bolj ampak se ni opazlo ... >:D

Matevžk ::

Res je tudi, da je računalnik pogosto "v prostem teku" (npr. urejanje besedila). Ponavadi prenosniki (ki tečejo na baterije) niso ravno strežniki ... Tako da možno je. Čeprav tako drastičnega izboljšanja jaz ne bi pričakoval že zato, ker druge komponente računalnika pojejo prevelik delež (glede na procesor) ...
lp, Matevžk

nuclear ::

Fora v prenosnikih z Centrino Pro(SR) platformo je, da se ob neobremenjevanju, takt procesorja zniža celo za 50%, torej dela na frekevenci tam okoli 1GHz, kar zelo pripomore bateriji. Ni pa to edini, ki ohranja baterijo.

Blazz, za katero podjetje delaš? Asus, HP, Toshiba, Comdrektron?

Zanima me optimalno.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Jaffa ::

Tole ni glih samo pri Centrino, da se zniža frekvenca procesorja ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

nuclear ::

Pri Centrino Pro je 100% prvič.....

Pri napa platformi tega ni bilo,....
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Matko ::

na keterem notesniku je bilo to testirano žal ne smem povedati,

naj ugibam:
DELL ali Lenovo
:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple posodobil linijo MacBook Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9910217 (6999) madviper
»

Dell z novim 13,3" ultraportable prenosnikom

Oddelek: Novice / Grafične kartice
173617 (2618) TribesMan
»

Intel predstavil Santa Roso

Oddelek: Novice / Procesorji
164102 (2860) tiborrr
»

Intel predstavil naslednjo Centrino platformo

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
103018 (2733) PrimozR

Več podobnih tem